Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya "visszadumál",...

Kölyök kutya "visszadumál", mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A kutyánk (jellemzően mikor fáradt/nyűgös) és nem tetszik neki valami elkezd ugatni minket pl evés közben, mikor lezavarjuk az ágyról (nem jöhet fel, nem is szokott, csak a mellső 2lábát felteszi a szélére), amúgy csendes típus. Csináljuk azt, hogy az ajtón ki-be mindig ő az utolsó, behívás egész jól megy /még nem 100%-os/, ül, fekszik általában egyből, laza pórázon sétálást még tanuljuk. Enni csak akkor ehet mikor megengedem neki, anélkül nem is nyúl a táljához, de ha úgy teszek, mintha én ennék belőle hisztizik/ugat. Lopni-rombolni ritkán szokott (korához képest is), ha letiltom valamiről szinte mindig abbahagyja, de ha nagyon nem tetszik neki, hogy nem csinálhatja akkor is ugat.


2012. jan. 24. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez valami falakavérség szerű probléma szerintem.:D Ki kéri magának a dolgokat:D Az enyém csak reggel beszél vissza amikor nem vagyok hajlandó felkelni:D De fura, hogy másban pedig szót fogad. Milyen fajta, és mennyi idős?
2012. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Mennyi idős?

6 hónapos kora előtt csak módjával a szabályokkal (és most nem a behívásra gondolok) és komoly falkasorrendbeli viszonyrendezéssel. Fél éves koráig a farkas falkában is a kölyköknek gyakorlatilag mindent szabad, csak utána zúdulnak rájuk a szabályok.

Ezért is van jobb helyeken, hogy 7 hónapos kora előtt nem vehet részt a kutya a suliban tanfolyamon, hasonló komolyabb nevelésben.

2012. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

ma 22:20

Komolyan úgy véled, 7 hónapos koráig azt tesz, amit akar?

Az iskolai korhatár azt jelenti, onnantól lehet tartós munkát elkezdeni. De nem azt, hogy addig a kutya szinte mindent megtehet.....

2012. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az viszont tény hogy a kölyököknek a falkában sokkalta több minden szabad mint a falka alacsonyrangú tagjainak
2012. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem azt mondtam, hogy mindent megtehet, hanem azt, hogy fél éves koráig még nagyon fiatalnak számít, nem lehet és nem is szabad elvárni tőle, hogy szabályok ezreit tartsa be és teljesen fegyelmezett legyen a kutya.

Azért írtam, hogy a farkasoknál a kölyöknek tényleg mindent szabad szinte, itt, az ember mellett ez persze lehetetlen. Már kölyökként meg kell tanulnia, hogy tilos dolgokat pl. konnektort, vezetékeket rágnia, tilos elmászkálnia a gazditól séta alatt, stb.

DE nem kell vele máris ilyen nagy dominancia gyakorlatokat csinálni, nem kell elvárni tőle, hogy pórázon gyönyörűen, lábnál sétáljon, nem kell már az etetésnél ilyen szabályokat hozni, elég most az, hogy akármi is van a kölyöknél, azt ne védje be a gazdájától, a kajájához lehessen nyúlni, stb. Ha megnéznéd látnád, hogy a kicsi kölyök farkasok még nyugodtan beleehetnek a kajába akkor, amikor akarnak, ott még nekik nem kell kivárni a sorukat rangjuk szerint.

Csak azt nem értem, miért nem lehet már elsőre felfogni és megérteni, amit írok, miért kell kiforgatni mások szavait.

2012. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
És egy jobb kutyasuli nem a munkáról szól, hanem arról, hogy megtanítja a gazdit, hogyan nevelje és szabályozza a kutyáját.
2012. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
A második miért is lett most lepontozva? Teljesen értelmes dolgokat írt, csak valaki ezt nem értette meg. A kölykök falkában betöltött szerepe pedig nagyon egyedi jellegű.
2012. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem hagyjátok figyelmen kívül a hisztit, nézzétek levegőnek, amíg abba nem hagyja, hátha ennyitől is elmúlik. Pontosabban addig csináljátok a hisztit kiváltó dolgot, amíg bele nem un a magyarázásba, nehogy azt higgye, hogy miatta fejeztétek be. Nem hiszem, hogy nagyon tiltani kéne, ha amúgy nincs vele baj, akkor valószínűleg ezek csak ilyen "hátha bejön" alapú próbálkozások, és ha látja, hogy nincs eredmény, fel fog hagyni vele.
2012. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Néha harapd meg a nyaka hátulját és rázd meg kicsit. Valamint ugass vissza neki. Illetve ezt vedd fel videóra és töltsd fel youtube-ra.
2012. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

A kutya-kutya. A farkas meg farkas. Sajnos a kutyának nem falkája van, hanem gazdája. Az, hogy még él a fajtában a farkas ős sok jellemvonása, nem azt jelenti, hogy egy-az egyben most is farkas. Miért is kellene akár elhalasztani későbbre a kiskutyának pl.az etetés szabályait?

Most lazulok veled kiskutyám, aztán majd 6-7 hónaposan jön a szigor?

Az meg evidens, hogy nem várhatjuk el egy akár 4 hónapos kölyöktől, hogy tökéletesen betartson mindent. Ez a kor a tanulás kora. Ami azt jelenti, sokszor ismételve rögzülnek benne a dolgok.

2012. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!