Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell ápolni a Bichon...

Hogyan kell ápolni a Bichon Havanese szőrét?

Figyelt kérdés

Van egy 5 Hónapos Bichon havanese kiskutyám és ha leváltotta a szőrét szeretném hosszú szőrrel tartani mert szerintem úy szépek ( persze ha ápolt)Segítsetek nekem! Hogyan tudom elérni ,hogy gyönyörű fényes selymes szőre legyen majd? Írjatok le mindent ami fontos ahhoz, hogy öröm legyen ránézni !Milyen kellékek elengedhetetlenek milyen fésűt használjak ha van időtök légyszives linkeljetek képeket is az ápolási eszközökről!

Köszönöm szépen előre is!

Üdv:Havanese gazdi :)



2012. jan. 26. 13:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és milyen márkájú sampont ajánlotok és milyen típusút(kölyök kutyáknak való,fehér szőrű,hosszú szőrű..stb )
2012. jan. 26. 13:04
 2/21 anonim ***** válasza:

Az én havanese kutyusom áprilisban lesz két éves.

Neki most levágattuk a szőrét , de nem teljesen.

Mi a kezdetektől kezdve Baba samponnal mostuk a szőrét.

Nem árt meg neki , és selymes-fehér lesz tőle.

Ne használj kutya sampont erre a gyönyörű szőrre , mert pazarlás. A baba sampon anti allergén tehát nagyon kicsi az esélye hogy bármi baja lenne tőle. Minden nap 4-5x fésüld meg és kéthetente vagy kozmetikus , vagy pedig otthoni fürdés. Vegyél Baba sampont és Gliss Kur haj spray-t. Mi ezeket használjuk és gyönyörű szőre van a kutyámnak :)

2012. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
köszi :) Tudnál esetleg képet feltenni a kutyusodról ?:)
2012. jan. 26. 13:24
 4/21 anonim ***** válasza:

Igen. Itt még kicsi :

[link]


Itt a gyönyörű szőr :

[link]


Itt pedig egy elég vicces kép :

[link]

2012. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
jahjj de gyönyörűűű *_* az enyémnek is ilyesmi mint a tied kiskorába *_*
2012. jan. 26. 14:07
 6/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm (: Ő egyébként nem törzskönyves hobbi tenyésztőtől vettük , de semmi küllemhibája sincs , megfelel a standartnak.
2012. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A mi havanesünk göndör szőrű és nem ilyen tiszta fehér, inkább kicsit tejeskávés.

2 hetente fürdetjük otthon Gabi babasamponnal. Puha tőle a szőre és nagyon jó az illata majdnem a következő fürdetésig. 3 havonta kozmetikus nyírja a szőrét. Szeretjük, amikor baris, de ha kivisszük sétálni, rögtön összekoszolja magát. Nálunk naponta egyszer van fésülés, fém, szőrbontós fésűvel. Viszont a csipázásra figyelj oda, mert nagyon gyorsan elszíneződik tőle a szeme környéke.

2012. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szia!amiket itt előttem írtak nem épp a legmegfelelőbb.először is:olyan nincs hogy kár lenne kutya samponnal fürdetni őket mert tönkre teszi a szőrt.ebből egy szó sem igaz!kutya samponnal kell fürdetni bár itt nyilván nem a Bobi és társaira gondolok.professzionális termékeket KELL használni máskülönben soha nem lesz olyan a kutya szőre és minősége mint amiket esetleg a neten,vagy könyvekbe látni.kell egy minőségi sampon,kondícionáló és fésülő permet mivel a hosszú és puha szőrű fajtákat soha nem fésüljük szárazon,mert törni fog a vége épp úgy mint a hajunk.fésűből fém bontó fésű kell,aztán kell egy tűkefe illetve egy ovális úgynevezett pin kefe is.másfél havonta lehet a leggyakrabban fürdetni.a sampont mindig hígitva tesszük a szőrre és úgy fürdetünk.nem kell naponta 5x fésülni őket(valószínűleg a tenyésztők sem ennyit fésülik)de MINDEN NAP LEGALÁBB 1x KELL ha valóban szép szőrt akarsz,ezzel saját magad munkáját is meg könnyíted és a kutyusodnak is így a kényelmes,csomók,filcek nélkül.a szemeket is kell vagy lehet naponta tisztítani attól függ hogy nagyon könnyező típus-e,pl.az én 4 éves kis tündéremnek nem folyik a szeme ezért nem minden nap törlöm a szemét pedig fehér kutyus,heti 4 alkalommal viszont biztos.hát "röviden" ennyi.ha van még kérdésed akkor szívesen válaszolok.ja a profi sampont stb. a neten megtalálod ha be írod a google-ba.ha nem találsz akkor én ajánlok oldalakat bár nem sok van csak 3 :)
2012. jan. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Bocs azt írta itt valaki hogy "pazarlás" ezt nem is értem.pazarlás????????????még ilyet........ez érthetetlen és teljesen logikátlan!bocsi de ez tény.
2012. jan. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :) Utolsó válaszolótól kéredem :

Tudnál képet feltenni azokról a kefékről, fésűkről ? ja és linkelehted nyugodtan az oldalakt :) köszönöm :)

2012. jan. 27. 18:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!