Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék rajta segíteni?

Hogy tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy kutyus, aki ide szegődött már tegnap előtt a kapuhoz.

Egész nap itt van a kapunál és vár hogy menjek ki hozzá, a elmegyek itthonról, akkor is itt marad és várja míg megérkezem.Ha meglát csaholva fut hozzám.

Sajnos befogadni nem tudom, mert apám házában élünk, és itt van az ő két kutyája is és nem viselnék el, meg apu sem engedné.

Már az ismerőseimet is végig kérdeztem hogy nem-e fogadná be valaki, de senki.

Ha egy közeli menhelynek szólok, kijönnek érte?

Vagy mi a jobb neki, ha elvitetem menhelyre vagy hagyom hogy itt legyen, hátha valaki meglátja és befogadja?Itt a helyiekre jellemző amúgy a kóbor állat befogadása.

Sintér amióta itt lakom a faluba nem járt erre (már 16 éve) szóval attól nem tartok.

Tegnap megetettem, megitattam.Ma is így fogok tenni, igaz csak maradékot tudok neki adni. :(


2012. jan. 27. 06:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha eteted, biztos ott marad. Szerintem takarítsd meg (fésű, fürdetés), fényképezd le és kezdd el hirdetni a neten. Addig viszont csak illene beengedni. Meg állatorvoshoz is el kellene vinni, hogy megnézze van-e benne chip, és nem beteg-e.
2012. jan. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ártana chipet nézetni, hátha valahol várnak rá... Ha nem, akkor beszéld meg apukáddal, hogy legalább addig lehessen nálatok bent, amíg találsz neki új gazdit.
2012. jan. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adtál neki kaját, mielőtt hozzád szegődött? Vagy netán megsimogattad? Mert minden kóbor kutya aki egy kicsit is bátor, vagy egyszer elszökött valahonnan, keresi a szeretet és mivel te valószínűleg adtál neki a szeretetből azért hozzá csapódott.
2012. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel a menhelyt és kérdezd meg.
2012. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már egy napja itt feküdt a kapuba, csak egy nap után adtam neki enni és simogattam meg.

Az a baj, hogy nem csak apu nem engedné, hanem a másik két kutya is szétszedné, és nem tudok neki elkeríteni területet.

De sajnos lehet tárgytalan is a kérdés, reggel mentem ki hogy adok neki enni, és nincs itt.Figyelem hátha vissza jön.

2012. jan. 27. 08:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszer még gyerekkoromban (12 éves voltam) iskolából hazafelé menet hozzám szegődött egy gyönyörű német juhász. Hazaérve gondoltam megetetem, biztos éhes szegény. 4 családos társasházban laktunk, a kapu állandóan nyitva volt. Megetettem a kutyát az udvaron, gondoltam elmegy, ha jóllakott. Attól kezdve, hogy enni adtam neki, a kutya úgy érezte én vagyok a gazdája, az ajtót amin bementem a házba őriznie kell. A hazaérkező szomszédokra vicsorgott, senkit nem engedett be a házba, még a hazaérkező édesanyámat sem, akinek a garázsba kellett menekülnie, mert majdnem megharapta. Ült az ajtóban és őrködött. Nem ment el, így elindultam vele vissza azon az útvonalon amerre találkoztunk. Minden járókelőt meg akart harapni akik mellettem mentek el. Beugrottam a barátnőmhöz, hátha onnan majd elmegy. Náluk ugyanúgy őrizte az ajtót, hiszen én ott voltam az épületben. Ők is társasházban laktak. A barátnőm öccse megpróbálta elzavarni, megharapta a combját (nem súlyosan). A szüleik kiderítették, hogy a kutya egy tenyésztőé, tüzel és megszökött. A kutya oltva volt. Kárpótlásul a tenyésztő a családnak felajánlott egy nj. kölyköt, de nem fogadták el.

Több mint 20 éve történt, még mindig előttem van a gyönyörű Kora (mint kiderült így hívták), de azóta csak akkor adok kóbor kutyának enni, ha autóval vagyok és el tudok menni úgy, hogy a kutya nem követ. (3 kutyám van, többet nem tudnék vállalni.)


Ezt azért írtam le, mert ha a kérdésben szereplő kutya otthon érzi majd magát a kaputokban az utcán (hiszen ott kap enni), könnyen meglehet, hogy elkezdi védeni a házatokat.

2012. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát azóta se jött erre.Tegnap este óta senki nem látta. :(

Nem tudom mi lehet vele.

Nem tudom mi késztetett arra hogy megetessem, pedig nem szoktam.

Egyszer volt hogy kóbor kutyát megetettem, mai napig úgy fogom fel hogy az az etetés a kutya életébe került.

Úgy történt hogy haza fele hozzám szegődött egy husky.

Egész úton jött velem, parancs szavakra halgatott, védett engem.Be engedtem, megetettem.Sajnos az akkori albérletünkben, a szomszéd és köztünk nem volt kerítés ( a szomszédnak kellet volna megcsinálnia, de nem tette, no ez mellékes).Na kutyus persze átment a szomszéd telkére, és a szomszéd vadászpuskával jött ki és megfenyegetett hogy lelövi a kutyát is meg engem is ha a kutyát nem tüntetem el onnan.

Nem volt más választásom, kiküldtem szegényt, mert mindig átjárkált volna.1 óra múlva jött haza anyukám és mondta hogy ott van az utcán elütve egy husky. :( Még mindig lelki ismeret furdalásom van miatta, pedig már 8 éve volt

2012. jan. 27. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:

angol tanárom így fogadott be 2 kutyát pár hónap eltéréssel :)

jöttek haza és követte őket egy kutyus aztán reggel is ott volt a kapu elött , elutaztak egy hétvégére, a gyerekek akartak kutyát és angol tanárom mondta ha itt lesz mire hazajövünk megtartjuk és a kutya ott volt se kaját se simogatást nem kapott, így megtartották elvitték orvoshoz ,chip nem volt benne tettek fel hirdetést is de senki nem jelentkezet így maradt, a másik kutya pedig sétánál csapodott hozájuk viszont őt szerintem már másnap befogadták a kutyák jól kijönnek egymással és a gyerekekkel :)


velem is volt hasonló, kicsi voltam (9-10 éves lehettem)

panelba laktam/lakok és egy dalmata jött utánám amikor jöttem a suliból haza, be nem vihetem a lépcsőházba se haza , akkor már volt két kistestű kutyusunk és az ő tápjukból vittem le neki egy jó nagy adagot , nem volt sovány enni se evett sokat, egy darabig még a ház elött volt aztán elment, most ilyen lenne velem tuti ideiglenesen befogadnám amíg megnem lenne a gazdája,ha meg nem jelentkezne érte senki akkor megpróbálnám elajándékozni de ha az se sikerülne muszáj lenne elvinnem egy menhelyre, mert 3 kutyát a szüleim nem engednének meg ,illetve az sok is lenne

de megkérdeztem anyut ha találnánk egy kobór kutyát aki jönne velünk hazáig vagy mondjuk kölyök kutyát látnák kobórolva akkor haza hozhatjuk e addig amig meg nem lesz a gazdija és azt mondta anya hogy igen :) de 3-4 hétnél tovább nem maradhatna..ez is vmi :) régebben nem engedte volna meg de mostmár hogy tesómmal nagyobbak vagyunk így igen :)

2012. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem baj. azt hittem itt van a helye de rájött hogy nem! Szerintem nem volt kóbor hanem inkább elszökött valahonnan és kétségbe esve keresett valami menedéket valami szerető otthont, de mivel te nem tudod neki megadni és erre rá is jött odébb állt. Jó hogy nem jutottál el a kaja adásig, mert azzal csak még jobban odaláncoltad volna miközben tudod hogy nem tarthatod meg. Jobb ez így.
2012. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!