Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kiskutyát szeretnénk nagy,...

2 kiskutyát szeretnénk nagy, kertes családi házunkba. Berni pásztorra és golden retriverre esett a választásunk, de megfér ez a két kutya egymás mellett?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy persze kiskoruktól kezdve együtt lennének, megszoknák egymást, de nem különbözik túlságosan is ez a két fajta? Azt sem tudjuk, hogy milyen neműek legyenek, hogy férne meg egymás mellett két fiú vagy két lány? Esetleg különböző neműek legyenek?
2009. máj. 29. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekem három szukám van együtt, ivarosak, és mégsincs gond. Pedig azt szoktam hallani, hogy a kanok egyszer lerendezik, és utána annyi, a szukák veszélyesebben vetélkednek. Ha kiskoruktól együtt vannak akkor elég korán eldől, hiszen már az alomban is megy a harc a pozicióért. Szerintem ennek a két fajtának hasonló temperamentuma van. Viszont azt nem tartom jó ötletnek, hogy két kskutyát vegyetek egyszerre, mert az dupla gond, nehézség. Eltanulnak egymástól minden rosszat, Aki nevelt már kiskutyát az tudja, hogy egyel is nehéz bírni néha, legyen akár a legapróbb fajtából.

De egyébként miért akartok kettőt? Ha attól féltek hogy unatkozik, akkor ez nem teljesen jó megoldás, mert a kutyának az ember már a társa, és hiába van egy másik is ott, attól még nektek ugyanannyit kell vele foglalkoznotok. Sőt többet is, és együtt is remekül tudnak majd unatkozni (pl kórusban ugatni amíg nem vagytok otthon)

Szerintem egy kölyök jobb egyszerre, és ha nagyobb lett akkor mellé másikat. De a két fajta biztos jól kijön egymással.

2009. máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
És még annyit, hogyha különböző neműek, akkor feltétlenül ki kell ivartlalanítani, mert ugye nem gyárjuk a cuki keverékeket. És csak szenvedés lenne nekik, ha el lennének egymástól zárva addig. Ha nem különböző neműek, akkor hasznos az ivartalanítás, de legalábbis felelősségteljes vigyázás.
2009. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan, gyerekkoruktól kezdve kell eggyütt lenniük, és különböző neműeknek!
2009. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Tanácsot nem tudok adni, mert nem értek hozzá, és igazság szerint csak a Berni Pásztort ismerem. Az a Világ legszebb, legaranyosabb és legintelligensebb kutyája. Olyan gyönyörű szőre van és megbízható, hűséges. Ismerek kan- és szuka kutyákat is. A fiút egy hangyányival intelligensebbnek tartom. De a Berni Pásztor nem lesz ám mindig kicsi. Akiket én ismerek olyan jól fejlett Német Juhász nagyságúak.
2009. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még továbbiakat!


Mindenképpen kettőt szeretnénk, ezt már eldöntöttük és kiskoruktól szeretnénk egymáshoz szoktatni őket. Én a fiúk felé hajlok inkább.

2009. máj. 29. 17:06
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Első vagyok.

Átgondoltátok ezt? Van tapasztalatotok kiskutyával? Szerintem nagykorukban is jól összeszoknának ha akkor hoznátok másikat, főleg hoyg az kölyök lenne. De van akár egy kiskutyára is elég időtök, pénzetek, helyetek (ezek nem kicsi kutyák), energiátok? Ezeket át kell gondolni. Én nem csak nagyobb német juhász méretű bernit láttam, de inkább olyan aki a könyökömig ért... És nem vagyok alacsony. :D

2009. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Energiánk, időnk, pénzünk van. A kertünk hatalmas nagy, nagyrészt füves, tehát nem lenne gond. Mindketten kutyásak vagyunk, eddig nagyon nehéz volt kutya nélkül élni, de sajnos nem akartuk olyan helyre hozni őket, ami nem felelt volna meg ( nem volt füvesítve, nem volt rendes kerítés, kenel sem volt még). Még mielőtt valaki félreértene, nem bezárva tartanánk, csak ott lenne nekik a házuk.
2009. máj. 29. 17:27
 8/13 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit!
2009. máj. 29. 17:28
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2 kant ne! A berni pásztor azért egy dominánsabb fajta, ivarérettség után adódhatnak majd problémák. Én nem merném. 1 kan, 1 szuka, természetesen ivartalanítással még az első tüzelés előtt. Szerintem.

Ha értetek a kutyaneveléshez, és van pénzetek két fajtatiszta kutyára TENYÉSZTŐTŐL (olcsokutya.uw.hu tenyésztő vs. szaporító), akkor hajrá!

2009. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Nyugodtan vedd meg a két kutyust szerintem, úgy kátom, már úgyis eldöntöted, csak megerősítést vársz:-)

Mindkét kutyus barátságos természetű, és ha kicsi koruk óta ismerik egymást, nem nagyon lesz problémájuk. Én a külön neműekre szavaznék, viszont nagyon kell majd vigyázni a tüzelésnél, nehogy nem várt alom jöjjön. Később valamelyiket, vagy mindkettőt ivartalaníttasd, így a későbbi betegségektől is megvéded őket.

Arra figyelj majd nagyon oda, hogy mindkét kutyát egyformán kezeld, akor nem lesz probléma.

Üdv.

2009. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!