Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hoztam el egy francia...

Fancsyfancsy kérdése:

Most hoztam el egy francia buldog kiskutyát 1 éves a menhelyről pár napja.2 napja hasmenése van de ma észrevettem hogy a hasmenés után pár csepp vér is jön. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Konzervet kapott meg csülök csontot tegnap. Ma rizst adtam neki hátha megfoja de semmi. Hivtam orvost de nem nyugtatott meg. Azt mondta lehet elszokott a jo kajáktol és a vér az erölködéstöl van.
2012. jan. 29. 00:29
 1/8 Akiteki ***** válasza:
100%

szerintem: csontot nem kéne neki adni amíg azt sem tudod, hogy mit ehet. Konzervet meg pláne nem. Egyik sem a jó kaja kategória.

És keress egy olyan állatorvost, aki megvizsgálja a kutyát és nem telefonon keresztül diagnosztizál.

Hasmenés lehet simán attól is, hogy izgalomban van az új helyén, de ez nem menti fel az állatorvost a vizsgálat alól.

2012. jan. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az is lehet, hogy a menhelyen bekapott egy bélfertőzést. semmi sem kizárt. Én a helyedben még főtt rizst, egy kis tápot, hozzá natur johoghurtot, és tényleg kéne, hogy lássa orvos.
2012. jan. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na se csontot se konzervet szerinted??akkor mit?ne is ettessem...köszi a választ de sokat nem segitettél :)
2012. jan. 29. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Száraztáp, legalább középkategóriás, nem teszkós meg chappi meg darling. Hipermarketekben meg a sarki ABC-ben nem fogsz olyat kapni, állatos szakboltba kell érte menni, akár kisboltba, akár Fressnapfa vagy hasonló nagyobb áruházba.

És állatorvos, mert ezek a tünetek betegségre is utalhatnak, amit nem árt kizárni, mielőtt az egészet az etetésre fogod. Persze ettől még szükséges jól etetni, de mivel nem biztos, hogy az a baj, meg kell vizsgáltatni.

2012. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Konzervek többségének rengeteg víztartalma van, hús szinte semmi. Csak felesleges kalória, ráadásul nem is rág a kutya, melynek következményei ínysorvadás, fogkövesség...

Hasfogónak jó a rizs és a csirkenyak is.

Etetni száraztáppal etetsd. Nagyon sokan vannak akik tudnak ajánlani megfizethető, de jó minőségű tápot és beszerzési helyet is, elmehetsz a legközelebbi fressnapfba, alphazooba, zoodomba, vagy ha van a közelben olyan hely, ahol kimérve lehet kapni kutyatápot, akkor oda is. Bár az eladók hozzáértésével nem mindig értek egyet, de vannak normálisak. Mielőtt veszel valamit alaposan nézd át az összetevőket: ne 4%hústartalma legyen, és hasonlítsd össze, melyikből mennyi lenne a kutya napi adagja.

2012. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is francia bullim van! =)) Én úgy vettem észre, hogy nekik elég érzékeny a gyomruk úgyhogy egyáltalán nem mindegy mit adsz neki. Az enyémnek is sokszor volt hasmenése és az állandó állatorvoshoz járkálás után rájöttem, hogy a kajával van a bibi. Ugyanis neki egyáltalán nem lehet konzervet adni. Hiába vettem meg a legjobb, legdrágább konzervet egyszerűen nem bírja a pocija. Én bárányos-almás Acanával etetem, konzervet nem kap, időnként egy kis házikoszt, rizs, csontot azt kap, és így helyrejött a pocija!! Milyen száraztápot eszik?

2012. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát egy állatboltba vettem neki kimért száraztápot marha husos happy dogot de nem ette meg.ma már nem volt neki vér egyáltalán nem a hasmenés még nagyjábol megvan bár már egy fokkal jobb.
2012. jan. 29. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a táp jó lesz neki.

Ha nem eszi meg, elveszed előle, nem adsz mást. Következő etetésnél újra kínálod, 5-10percig előtte hagyod, ha nem kell neki, akkor ismét elveszed. Másnap már falni fogja! Te vagy a gazdája, azt kell ennie, amit tőled kap. Finnyásságnak helye nincs, ez az ő érdeke is. El tudsz képzelni olyat, hogy a farkaskölyök hisztizik az anyjának, hogy szarvas helyett vadásszon neki nyúlra? :)

Ha nem bírod (mert szegény ne éhezzen), akkor öntsd le húslevessel, tuti megeszi.

2012. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!