Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vicces, bizarr, vagy...

Milyen vicces, bizarr, vagy felháborító tanácsokat kaptatok eddig kutyátokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én tettem fel ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2612196-mit-k..


Ahogy olvastam a válaszokat, kíváncsi lettem, hogy mások milyen okosságokkal találkozhattak eddig. Szerintem jót derülhetünk a válaszokon!:)


2012. jan. 29. 08:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Leírom én is, hogy a fent feltett kérdésemben szereplő sztorin kívül mik voltak a legviccesebbek.


Egyik séta alkalmával találkoztam egy nénivel, aki első körben felvilágosított, hogy a lány kutyámnak fiú neve van, aztán megkérdezte, hogy velünk alszik-e az ágyban. Mikor mondtam, hogy nem, mert van neki saját helye, akkor közölte, hogy nagyon rosszul tesszük, mert a kutyának a gazdájával KELL aludnia, hogy nyugodt legyen. Neki is volt egy kutyája, aki mindig velük aludt és minden kajájukból az első falatot a kutya kapta. A végén kiderült, hogy kezelhetetlen volt a kutya és teljesen tönkrementek a fogai, mivel a palacsintából és ehhez hasonlókból is kapott. Jót mosolyogtam rajta!


Másik eset volt, hogy van egy kutyus, akivel szoktunk találkozni és nagyon jól eljátszanak a kutyák, amíg mi gazdák beszélgetünk. Ez a másik kutya 8 hónapos és szinte sosem hallgat a gazdájára, ha visszahívja, viszont az én 4 hónaposom nagyon sokszor visszajön, ha még nem is tökéletes a dolog, de láthatóan jól neveltebb az enyém. Látta a másik gazdi, hogy ha visszajön, akkor kap egy jutalomfalatot, mire megosztotta velem a nézeteit, hogy a jutalomfalatot hülyeségnek tartja, mert a kutya ne a kajáért fogadjon szót, hanem az ő személyéért. Mondtam, hogy ez nem erről szól, hanem a csak a tanulás folyamatában van jelentősége és később el lehet hagyni, de állította, hogy ez rossz módszer, úgyhogy nem vitatkoztam vele tovább. A vicc az benne, hogy később láttam, ahogy elkezdte ő is jutalomfalattal jutalmazni a kutyáját.:D

2012. jan. 29. 08:33
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer az volt hogy sétálunk egy nagy füves helyen. Látom más is ott van, de a kutyát nem engedte el. Nem foglalkoztam velük. Erre odajönnek hogy miért engedem el a kutyám. Mondtam neki hogy visszatudom hívni, jön az első szóra. Erre ő mondja hogy mivel fekete a kutyám képtelenség hogy visszajöjjön. Elvileg ő azért nem engedi el mert a fekete kutya nem jön vissza és neki is az van.

Na inkább odébb álltunk.

Mondjuk jót nevettünk:)).

Bocsi hogy hülyén fogalmazok, de még reggel van:).

2012. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azokon akadok ki mikor valaki megpróbálná nekem bemagyarázni, hogy erőszakkal tanítsam a kutyát. Pórázrángatás, földre nyomás, ha engedetlen adjak neki egy jó nagy pofont, vagy egy kiadós verés helyreteszi...

A másik mikor azt mondják, sőt, szinte rám akarják erőszakolni, hogy etessem meg a csöves csirkecsontot a kutyával, mert az milyen finom és megfosztom ettől is.

Vendégségben, ahol nincs kutya mindig elcsomagolják nekünk, hiába mondom, hogy köszönöm nem kell, úgyse fogja megenni.

Meg miért veszünk neki ilyen drágán tápot, a Morzsi is boldog, ha tescosat kap...

Ivartalanítás (általában fiúktól kapom meg a magamét, kan kutyáról van szó): hogy képzelem én ezt, szegény kutya, tönkre fogom vele tenni, nem lehetnek majd kiskutyái. Bezzeg az ő szukájuk ki van pakoltatva, mert nehogy már kiskutyái legyenek.

Amúgy a csontetetésnél egyszer mikor mondtam, hogy nem adom a kutyának,mert nem jó neki, nyugodtan ki lehet dobni. Valaki elkezdte magyarázni a kérdezőnek, hogy nekünk még kicsi a kutyánk és nem tudja elrágni, majd ha felnő akkor én is fogom neki adni (na ezt várhatják :)).

2012. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor sétáltattam az utcán a kutyusomat (ő meg fiú, és lány neve van XD), a póráz nélküli sétát gyakoroltuk, épp azt tanítgattam neki, hogy nem kell minen idegenhez odamenni, még ha nagyon érdekes is:D Erre a semmiből odajött egy nagydarab srác, és minden szó nélkül elkezdte a kutyámat simogatni. Persze ez bejött a kutyámnak, én meg ott álltam mérgesen. Aztán dumáltam a sráccal, aki azt mondta, hogy mekkora butaság fiúkutyának lánynevet adni, és elkezdte osztani az észt, hogy hogy tanítsam meg sétálni (pórázon már gyönyörűen jött), mit adjak neki enni, hányszor stb. Azért mulatságos az egész, mert mint megtudtam, volt egy rottweilere, akit az istennek nem tudott megnevelni, nem tudta sétáltatni, mert a kutya nagyon húzta, aztán nem kérdeztem, mi lett szegény eb sorsa... De ez a halálom, amikor nem hozzáértők belekotnyeleskednek olyanba, amit ő nem tudott megtanítani, de én igen...áhh:D
2012. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hehehehe!:D Látom azért akadnak még okos emberek a világon!:P Milyen mázli, különben mi lenne velünk tudatlanokkal nélkülük!:D De az a fekete kutyás volt a legjobb!:D Az én kutyám fekete-fehér, akkor őt el is szabad engedni meg nem is?:DDD Remélem írtok még párat, mert ezek nagyon jók!:)
2012. jan. 29. 13:43
 6/11 Hovarju ***** válasza:
100%

Már több mint 20 éve van kutyám. Ez idő alatt nagyon sok hasznos és haszontalan tanácsot kaptam a kutyanevelésről.

Talán az egyik legjobban témába illő a következő:


Mikor a mostani kutyám kb.3 hónapos volt, egy séta alkalmával egy férfi odajött hozzám, megkérdezte menyi idős a kutya. Mikor megmondtam neki hogy 3 hónapos. Azt felelte, hogy ez a rágós korszaka a kutyáknak és a legkönnyebben úgy tudom leszoktatni őt a cipők rágásáról, ha odaadok neki egy rossz cipőt és amikor azt már teljesen összerágta, akkor megverem vele :-)

2012. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is rengeteg jótanáccsal láttak már el ilyen mindentudó, okos emberek. Volt olyan, amelyik szerint a kutyám az életbe nem fogja megjegyezni a nevét, mivel az 2 helyett 3 szótagból áll. Más szerint gonosz vagyok, amiért megfosztom a kutyáimat a csontevés örömétől. A régi kutyaiskolánkban nem tudták elfogadni, hogy nem a hagyományom lenyomós, kényszerítős módszerrel tanítom a kutyámat és meg voltak győződve arról, hogy idióta vagyok, azért nem értem mi a feladat.

Na de a kedvencem mégis csak az volt, amit már az előző kérdésben is leírtam, egy bácsi rá akart beszélni, hogy etessem kelkáposztával, dinnyehéjjal és zabkásával a kutyáimat, mert az ő kutyája is mennyire imádta ezeket.

2012. jan. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Na én szinte mindennap ki fogom a fogyatékosokat.....De azért az egyiket elmesélem: eggyik nap mentem a kutyámmal ,természetessen póráz nélkül mert én nem kínzom evvel szerencsétlen kutyát (meg különben is neki mindegy mert vissza jön egy szóra) aztán jött velem szembe egy öregasszony meg egy kisgyerek ,a kutyámról tudni kell ,hogy imádja a gyerekeket és persze oda ment a kisfiúhoz , a kisfiú megakarta simogatni ,erre a hárpia(az öreg) elkezdett üvőlteni mint az őrűlt ,hogy ne nyúlj ahhoz ,,büdös "döghöz mert még elkapsz valamit !!!Na erre nekem nem kellett több azt mondtam erre hogy az én kutyámnak tisztább a bundája mint a maga haja!!! (de esküszöm ,hogy annak az öregasszonynak a feje tiszta zsír volt undorító volt)Egyből elhallgatott , a kisgyerek csak nézett! Én meg mentem simán tovább a kutyámmal.
2012. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ó Jézusom! Nem hiszem el, hogy ezek az emberek elhiszik, amiket mondanak!:S A cipő rágás nálunk pont aktuális, de ezt a "csodálatos" módszert még nem hallottam!:D Sajnálom szegény kutyáját, ha ő így szoktatta le!:(


Ma is volt egy vicces mondat, bár ez egyszerűen csak a tájékozatlanságról szólt, de azért jót mosolyogtam rajta. Szóval találkoztunk egy 18-20 év körüli lánnyal és a kutyájával. Látta, hogy milyen szépen visszajön a kutyám és megdicsérte őt is meg minket is, hogy el tudtuk ezt érni, szóval mondtam neki, hogy szerencsére nála nagyon jó motiváció a virsli, mint jutalomfalat. Aztán ő is beszélt a jutalomfalatról és hogy az ő kutyája is mennyire szereti. Megkérdeztem, hogy ő mit kap, erre azt válaszolta, hogy paprikás krumplit!:D Szerintem nem pont egyre gondoltunk jutalomfalat alatt!:) Az viszont elborzasztott, hogy mondta, hogy mielőtt hozzá került egy kertes ház kertjében élt a nagymamájával és moslékot evett!:O Ilyet még nem hallottam, de lehet, hogy ez meg csak az én tájékozatlanságom!:) Azért ezen rendesen ledöbbentem.

2012. jan. 29. 19:17
 10/11 anonim válasza:
24%
Nem a kérdésedre válasz,de engem is rohadtul zavar mikor valaki elengedi mondjuk a főtér közepén a kutyáját ami nem is a legkisebb fajta,odajön,látja a gazdi hogy nem vagyok rá vevő,félek a kutyáktól,és nem szól rá,ha meg szólok hogy félek tőle még ő van felháborodva...szerintem az ilyen elég pofátlan,ha lenne kutyám biztosan nem engedném oda senkihez és nem engedném szabadon az utca közepén,főleg mikor pitbullokat meg hasonló kutyákat elengednek..
2012. aug. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!