Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztriába lehet boxban...

Ausztriába lehet boxban tartani kutyát?

Figyelt kérdés
A párommal nem rég költöztünk Ausztriába és van egy Alaszkai Malamutunk akit ki szeretnénk hozni magunkhoz! Nagyon szeretjük őt 3 hetes kora óta velünk van és nem szeretnénk otthon hagyni viszont a lakásban sem szeretnénk őt tartani mert otthon egy 1000 nm-es telken szaladgál kicsi kora óta és most már 2 éves! A arra gondoltunk hogy egy nagy boxot építenénk neki az udvarra csak nem tudjuk hogy itt a box engedélyezett e vagy sem?!Sokat keresgéltem a google-ben de nem találtam erre a kérdésre választ...Ha tudtok segítsetek lécci mert nagyon fontos lenne!
2012. jan. 31. 12:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem az osztrák állattartási rendeleteket, de hogy ez a kutyának nem lesz jó, az fix...
2012. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Becsülöm, hogy magatokkal akarjátok vinni a kutyusotokat, de "lakásban sem szeretnénk őt tartani mert otthon egy 1000 nm-es telken szaladgál kicsi kora óta". És az a box nagyobb lenne mint a lakásotok? Akkor már inkább lakásban. Ha nem is tilos, ott azért fejlettebb az állattartási kultúra, és csúnyán fognak rátok nézni.
2012. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
kennelre gondoltok? a box az a szállító doboz, nem abban kéne tartani egész álló nap...
2012. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Lakásban azért nem szeretnénk őt tartani mert malamut és ha egyedül hagyjuk akkor szét szedi a lakást unalmában az a baj! Meg van két kis rágcsálónk is és őket meg meg enné,mert eléggé féltékeny természet! Meg a tulaj nem is akarja meg engedni hogy a lakásban tartsuk,ezért gondoltuk hogy a box lenne a legjobb ötlet neki,mert hát délutánonként vinnénk őt sétálni,meg én beszeretném őt tanítani a húzásra is ami lefárasztaná így nem is szaladgálna annyit hanem inkább pihenne ezért lenne neki meg felelő a box! De semmi féle képpen sem szeretném őt otthon hagyni :-(!
2012. jan. 31. 13:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
amúgy ha van udvar, akkor tartástok ott. vagy akkor már a lakás.. a kutya amúgy sem szaladgál magában (hacsak nem hülyült meg), a kertben tartott kutyát is el kell vinni sétálni + lemozgatni
2012. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
amúgy csak akkor szedi szét a lakást, ha nincs vele eleget foglalkozva. foglalkozzatok annyit amennyi a kutyának való. és akkor már inkább kennelben tartsátok mint boxban, a box gáz...
2012. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen a kennelre gondoltunk csak én már hallottam mind a 2 néven! Volt már ő kennelben 1 hónapon keresztül mert panzióztattuk és mondta a kiképző hogy az első 2 napban nyöszörgött egy kicsit de utána semmi gond nem volt vele!Az udvaron semmi féle képen nem tarthatjuk mert nincsenek kerítések itt szinte sehol!
2012. jan. 31. 13:29
 8/18 A kérdező kommentje:
Meg hétfőtől péntekig napi 8 és fél órát lenne egyedül a lakásban,és nem tudom hogy viselné!
2012. jan. 31. 13:31
 9/18 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, lehet, hogy tök nyugis lenne lakásban. Ha sohasem volt bent honnan tudhatnád? Az enyémek is rosszak mint a bűn, de ha egyedül vannak a lakásban mind alszik, mint a bunda. Még soha semmiben sem tettek kárt.

Van még egy megoldás, az ebőr. Azzal jó nagy területet körbe lehet keríteni. Külföldön egy megszokott dolog, itthon még sokan irtóznak tőle.

2012. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát majd megpróbáljuk rábeszélni a tulajt hogy megengedje a lakást,csak itt vannak a tengerimalacok is.....és nem tudom hogy velük mit csinálna? és az a bőrös dolog az hogy is van?Mert én még nem hallottam róla!
2012. jan. 31. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!