Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A támadó kutyának mi a célja,...

A támadó kutyának mi a célja, mi motiválja?

Figyelt kérdés

Lehetőleg szakavatott emberek véleményére lennék kíváncsi. Sok esetet hallani, olvasni, hogy valaki viszi pórázon a kutyáját és kiront egy ingatlanról egy másik eb és neki megy a pórázon vitt kutyának. A kérdés az, hogy mit akar? Miért támad? Ölni akar? Vagy csak elzavarni a "betolakodót" a területről? Vagy éppen csak erődemonstráció?

Szerencsére egy órája magam hárítottam el egy ilyen incidenst, amikoris a két spániellel pórázon sétáltatva egy nyitva hagyott kapun kirontott két cane corso és egy németjuhász keverék. Torkom szakadtából ordítottam, mint a barom, hogy takarodj, menj innen stb és szerencsére visszamentek. Magam is alig hiszem el, hogy ebből ki tudtunk így jönni, hogy mégcsak a kutyáimhoz sem értek.


2012. febr. 2. 09:33
 1/4 compactegon ***** válasza:
bár szakavatott nem vagyok, ismerem nagyjából akutyák videlkedését. első körben nagy eséllyel nem a támadás acél, hanem az elijesztés, a terület védelme. más kérdés, hogy te, és a kutyád hogy reagálnak. nagyjából (ha a gazdi nem lép közbe mint te tetted és én is szoktam), akkor már csak a kutyák kommunikációja, illetve vérmérséklete dominál. szóval elég nehéz megjósolni egy ilyen "ráijesztés" kimenetelét. de nagy valószínűséggel nem ölni akarnak első körben, csupán elijeszteni.
2012. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben területvédés véleményem szerint. Nincs ott a gazda (vagy rossz a gazda) és a kutya maga dönt a helyzetben. Szerintem eset válogatja, de általában inkább elkergetni akarják elsőre, ha az nem sikerül/ellenállást tanúsít a másik, akkor pedig a megölés a cél.


Karácsonykor esett meg:

Elmentünk rokonékhoz családlátogatásra. Nekünk van egy másfél éves keverék kutyánk, rokonéknál pedig 2 kutya van, meg most volt egy másik vendég is. Az egyik kutya egy rhodesiai ridgeback, ami ugye van vagy 60 kiló. Ők bent votlak a házban (családi ház) én meg bevittem az enyémet az udvarra és játszottak a másik vendég kutyával. Az idióta rokon meg kiengedte a ridgebacket az udvarra, aki azzal a slunggal ( a gazdája nem volt ott) nekirontott az enyémnek. Én rántottam le róla a 60 kilós kutyát (lány vagyok), majd kiderült, hogy eléggé feltépte a nyakát. Gyorsan lekezeltük, úgy konkrétan nem vérzett, bekötöttük, másnap elvittük orvoshoz. Kiderült 3 centin múlt, hogy nem a főerét találta el, magyarán a kutya ott ölni akart, csak épp nem fiatal és eltévesztette a célt. Hát köszi... Pedig az enyém rögtön megadta magát, mégcsak vissza sem szólt, ahogy sikerült elkapnom a ridgebacket szegényem rögtön rohant a házba.

Pedig ismerték egymást, csak amikor utóbb találkoztak akkor a gazdája is ott volt, és ugye akkor nem magától döntött a kutya.

2012. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

általában területvédelem. nagyon ritkán fordul elő, hogy egy - a támadó kutya számára - semleges területen kerül sor összetűzésre.

a kutyák nincsenek tisztában a földtulajdoni viszonyokkal, és az általuk közelinek érzett területet védik sajátjukként. ez lehet még pont a kerítés vonala, lehet a kapu előtti utcafront, és - főleg szökős kutyáknál - akár egy vagy több utcányi terület is. az erős territoriális ösztönnel megáldott kutyák jellemzően több körzetre osztják fel az általuk ismert területet, ezt amolyan koncentrikus körökként kell elképzelni, az elsőt még nagyon durván bevédik (a gazda, a jószág, stb, gondolom érthető), a második a gyakran bejárt terület, ott már kisebb a támadást előidéző ingerküszöbük, és így tovább, ahogy távolodnak az ismert területtől, úgy vesznek vissza a harci kedvükből is, ismeretlen területen pedig a legvisszafogottabbak, olyankor az is előfordulhat, hogy kitérnek egy rájuk támadó másik kutya útjából.


külön kell választani egyébként a védőösztön esetében is a territoriális védőösztönt a sima védőösztöntől. hogy érthető legyen: van itthon olyan kutyánk (bull-típusú terrier), aki keményen védős, bármikor megvéd minket, vagy saját magát bárki ellen, de a területet nem őrzi. miatta bárki bejöhet a kapun, amíg nem akar bántani senkit a falkából, addig ő szívesen látja. egy kaukázusi juhászkutya, vagy kuvasz viszont magát a területet is keményen védi nem kell hozzá különösebben intenzív támadó szándék az idegen részéről.


ha a kutyák falkában vannak, az sokkal sz@rabb helyzet, ott a banda viszi előre a tömeget (mint a csőcseléket), és olyan dolgokba is belemennek, amit egyesével nem biztos, hogy meg mernének tenni.


nagy szerencsétek volt, valószínűleg kívül esett a legféltettebb zónájukon a kutyáknak az a terület, és fel tudtál lépni elég határozottan ahhoz, hogy békén hagyjanak.

egyébként az ilyet nem hagynám a helyedben szó nélkül, ezt úgy hívják, hogy kutyával elkövetett veszélyeztetés, szabálysértés, bejelentést tehetsz a rendőrségen, vagy jegyzőnél, minimum figyelmeztetni kell az ilyen embert, sokkal nagyobb baj is történhetett volna!

2012. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1: a kutyatámadások legnagyobb része a pórázon tartott kutya ellen irányul !!

ok : mert a pórázon lévő kutya , nem képes a szabadon lévő kutyákhoz képest ( nem a támadó kutyákra gondolok, hanem olyanokra akik nincsenek a pórázzal a gazdához kötve ) VÁLASZOLNI, ILLETVE NEM KÉPESEK MEGFELELŐEN LEREAGÁLNI A támadó kutyák felöl érkező egyértelmű jeleket !!!

példa : két kutya mindkettő, vagy az egyik pórázon ,ádázul ugat ,a másikra , VAGY minkettő szabadon van ,és lám nincs harc !!!

miért : mert a másodperc tört része alatt képesek felfogni és lereagálni a másik kutya felöl érkező támadó, vagy figyelmeztető jeleket !

nyitott kapu, bent a kutya : ŐRZI A TERÜLETET !

sétálsz a kapu előtt, és a kutyád pórázon melletted , a legtöbb esetben a területét örző ,JOGOSAN ! jeleket küld a másik kutya felé, aki vagy lassan vagy sehogyan sem veszi ezeket a jeleket, de ,ha szabadon megy , akkor az esetek nagy részében egyből megoldják !

persze feltétel ,hogy mindkét kutya alapvetően szocializált !!!

és :

a póráz végén álló ember sok esetben a leggyengébb láncszem, mivel a félelem, vagy a rettegés, átadódik a kutyára, az pedig a póráz végén erősen korlátozva van !!!

engedd el a pórázt, és meglátod!

nekem sok esetben bevált, igaz bízni kell a kutyádban !!

vagy , a gazdának kell megoldani, de ez nagy testű támadó kutyánál, nem nagyon működik !!!

2012. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!