Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collies gazdák figyelem...

Border Collies gazdák figyelem! Ti hogyan tanítottátok be a kutyát terelésre?

Figyelt kérdés

2012. febr. 2. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem nem borderom van de juhászkutyám, elvileg ösztönből kéne jönnie de vannak ahol lehet gyakorolni, olyanok mint a kutyakiképzések csak juhokkal.
2012. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem borderem van, de juhászkutya fajta, és napi szinten tereli az állataimat.

elmentem vele terelő táborba (mi rákóczifalván voltunk, de más helyeken is szoktak szervezni), és azzal az egy hetes gyorstalpalóval, plusz néhány különórával már eljutottunk egy munkavizsga szintjéig (borderek munkavizsgája más, mint a miénk!), és azóta folyamatosan finomítjuk a dolgokat a saját állatokkal. azóta is eljárunk gyakorolni, ha van időnk, és javítjuk a hibákat, konzultálunk a gyakorlottabbakkal, ha valahol, valamiben elakadtunk.

2012. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi egyszer, kölyök korában kimentünk birkához, és alapból elkezdte terelni. Persze akkor még butuska volt, csak hajtotta őket ide-oda, meg széttereltő őket, majd vissza.Aztán egy évvel később visszamentünk, és nagyon ügyes volt. Ha kértem, beterelte a helyére őket. Kiderült, hogy hátul ki van nyitva a kapu, mert ez egy nagy legelő volt, és karámmal el volt kerítve, de nyitva hagyták a kaput, az össze birka kijött, és alapból mentek a téli szállásukra. Nekünk meg vissza kellett terelni őket. A nagy kos mindenkinek nekimegy, jött egyből oda hozzám, a kutyám pedig jött, és visszaterelte a nyájhoz. Szóval nekünk ösztönből jött, ja és border colliem van. Egy két éves gyönyörűség. :) munka-show típusú, de a felmenői is mind terelők voltak, mind munka típusúak, de valahol jött egy kis show is. Nagyon szép, szoktunk vele kimenni terelni, agilityztünk, most terápiás kiképzésekre járunk el. Remek kutyák a border colliek. :)
2012. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Második válaszolótól kérdezném hogy Rákóczifalván lévő terelőtáborról tudna-e informásiókat adni......pl.. hol, mikor, mennyibe kerül....
2012. febr. 5. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem pulim van, nem border collie, de ugyanolyan juhászkutya. Ösztönösen tudnak terelni, nem kell őket tanítani rá, maximum csak a vezényszavara. Nyolchetesen a kutyám már bukdácsolva terelgette a kacsákat. elleste a felnőttől a parancsokat, és most ő a legjobb juhászkutyám
2012. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a terelőtáborokkal az a helyzet, hogy kb. sorszámot kell húzni... hamar betelnek a táborok, ugyanis tréner kevés van, és az idejük is kevés.

érdemes lenne border collies körökben érdeklődni. pl. itt: [link]

2012. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is igaz Pulim van de magától tudja a dolgát.

Mindig nézte hogy hogy hajtom be a tyúkokat és azóta már önnálóan is képes este az ólba hajtani a pipiket....

2012. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem border colliem van. Én nem tanítottam terelésre, de tavasszal akarjuk vinni az apu ismeroséhez. Én is úgy tudom, hogy ez a dolog osztonos. Bár amikor a nagyapámnál beengedtuk a tyúkokhoz, bár tudom ez szerény, na de nem ez a lényeg, hanem az, hogy elkapta a tyúkot-nem lett semmmi baja. A cicámat viszont tereli és a testmozgásán is látszik ez az oszton!
2012. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy késon irok de megin én vagyok, az utolsó válszoló, vittuk ot azota és osztonbol terelt. Irtó jó volt még fogjuk vinni.
2013. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!