Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen nagy hidegbe hogy óvjam...

Ilyen nagy hidegbe hogy óvjam meg a kutyáimat?

Figyelt kérdés
nem hozhatom őket a házba nincs hely meg persze 3an vannak és nagyok is -.- van kutyaház de ilyen hidegbe az kevés van is nekik pléd meg kabátok bepakolva de féltem őket, a hideg így is éri őket eléggé -.-
2012. febr. 2. 19:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én jól kibéleltem ilyenkor az ólat, szalmával vagy szénával, nem tudom melyik az, fűrészporral, ruhákkal, kabátokkal, nagy szivacsokkal mindennel.

Le is terítettem az ólat pokrócokkal, még a bejárat előtt is úgy volt. Illetve oda raktam ilyen kartonpapír szerűséget, mert sokszor a "függönyt" félre húzta aztán bement a hideg. Olyan szögben alakítottam ki a kartonlapokat, hogy ne fújjon be a szél. Jó meleg volt neki bent, pedig nem volt fűtött kutyaház, mert nem volt pénzünk ilyesmire.

Ha pedig többen vannak a kutyusok összebújnak, melegítik egymást!


Lehet betenni nekik melegvizes palackot is, lehet is kapni valami ilyesmit talán, az valamivel profibb, nem egy sima palack, amit megtöltesz otthon vízzel, tehát egész éjjel kitart.


MIndig legyen előttük víz, én ilyenkor langyosan öntöttem ki, úgyis gyorsan lehült.

Esténként kaphatnak meleg húslevest is, sőt ilyenkor eleve jól jön nekik a meleg étel (nem forró, olyan, amit már te is meg tudnál enni kényelmesen, nem fújdogálva, de azért mégis jól átmelegít) és ilyenkor télen mindig többet kell nekik enni adni, mert éjszaka a hidegben sokkal több kalóriát égetnek el.

vehetsz nekik vitamintablettát is, hogy ellenállóbak legyenek.

2012. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

3 nagytestű kutyánk alszik bent a lakásban minden éjjel.

[link]

Akarat kérdése az egész. Annyi az ilyen kérdés a napokban. Nem nyafogni kell, hanem beengedni a melegre szegényeket!

2012. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem nyafogok de egyszerűen lehetetlen beengedni őket nem ragozom hogy miért nem lehet lényegtelen valaki úgyis okosabb lesz nálam..
2012. febr. 2. 20:06
 14/23 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem nem fagy rá a nyelve a jégre. Bár lehetséges, de azért ilyesmit ritkán hallani. Nálunk mindenki dolgozott, én is később jöttem a suli miatt így reggel kapott inni aztán csak késő délután (onnantól persze estig folyton cseréltem neki a vizet).


Egy idő után megtanulta, hogy ha befagy a mancsával üsse és feltörje a még viszonylag vékony jeget. Szegény, amikor egyszer késtem és az egész megfagyott már tiszta ideg volt ugrált a láboson és a mancsával rugdosta neki a vas kapunak, hogy kiverje belőle a jeget, a szomszédok nem mertem közelíteni, azt hitték megbolondult. Pedig épp ellenkezőleg. (Nem volt amúgy annyira sokáig víz nélkül, csak nem bírt magával.)


Különben könnyen ki lehet szedni a tálból a jeget, meleg vizet kell önteni az aljára. Lefelé fordítani és leönteni és esetleg körbe is. Aztán kiöblíted és adsz bele friss vizet. 3 percnél kevesebb idő az egész folyamat.


Szóval a legtöbb kutya kibírja az ilyen hideget is, csak a tompa orrú (nem melegszik fel eléggé a levegő az orrában így tüdőgyulladást kaphat) és az újabb fajta "divatkutyák" esetében kell aggódni.

2012. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A 20:03-as kutyusai nagyon aranyosak, szépen fekszenek bent! :)

De szerintem ne szidjátok le a kérdezőt, gondolom még gyerek és a szülei döntenek a dolgokban és ők nem örülnének ha a lakásban lennének a kutyák, vagy kicsi a lakás, vagy nem olyan az elosztása, hogy el lehetne ott helyezni a kutyákat stb. Nyilván igyekszik megtenni minden tőle telhetőt.

2012. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló eltalálta mert pontosan ígyvan.. anyáék is sajnálják a kutyákat de van nagyobb gondjuk is sajnos. és gyerek léttemre próbálok mindent megtenni.
2012. febr. 2. 20:20
 17/23 anonim ***** válasza:

14-es, köszi!


Kérdező! A válaszom nem kifejezetten neked szólt, mert rengeteg ilyen kérdés van most.

Így már más, hogy gyerek vagy.

Egy hasonló kérdés, ott sem engedi be a szülő a vizslát a melegre.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2629201-hogy-..

Szomorú ez, mert szegény kutyák életük végéig szolgálnak bennünket és ezt a pár napot nem bírják ki egyes gazdik, hogy beengedjék őket a lakásba, ne szenvedjenek szegények kint a zord hidegben.

2012. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért van ez a nagy dilemma, mi legyen a kutyákkal kint?

Kinti kutya, ha megfelelően van etetve, remekül felkészül a télre. Zsírréteget növeszt. Az aljszőre megvastagodik. Ha van megfelelő méretű háza, amit be tud fűteni a testmelegével, semmi baja nem lesz.

Tett már be valaki egy bemelegített kutyaházba hőmérőt ?

Persze, hogy nem +25 fok van bent, de annyi bőven van, hogy a kutya kényelmesen érezze magát.

2012. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hirtelen jött most ez a nagy hideg, a kutyák nem tudtak rá kellően felkészülni, sokuk vedlett az utóbbi hetekben a bolond időjárás miatt (a fák is rügyeztek). A vizslának pedig nincs aljszőre, ahogy a linkelt kérdésnél olvastam.
2012. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Fb. idézet:


Fel kell készülni az ítéletidőre


Kereskedelmi rádió riportere: "Aki rosszul érzi magát az utóbbi napok időjárása miatt, annak figyelmébe ajánljuk, hogy az erdélyi Bodzafordulón (300 lelkes falucska Kovászna megyében), már második hete folyamatosan mínusz 20 fok alatti a hőmérséklet. Stábunk felhívta a polgármestert, és érdeklődött a megváltozott életkörülményekről, mivel ma hajnalban rekord hideget (-28,6) mért a Román Meteorológiai Intézet kihelyezett műszere". Polgármester: "Fogas az idő az igaz, de itt ilyen a tél. Áram van, víz van, a hivatalnak van annyi fája, hogy a szükségeseknek odaadhassuk. " Riporter: "És milyen rendkívüli intézkedéseket terveznek a nagy hidegre tekintettel?" Polgármester: ??? (azaz: nagy csend) Riporter: "Ööö... arra gondolok tehát, hogy mik azok a döntések, melyek eltérnek a normális életviteltől?" Polgármester: (kis csönd után) "Éccakára bégyühet a kutya."

2012. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!