Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen egy komondorral együtt...

Milyen egy komondorral együtt élni?

Figyelt kérdés
Milyen a gazdájával, a családjával, az idegenekkel való kapcsolata, hogy viszonyul az idegen kutyákhoz, macskákhoz, mennyi mozgást igényel, mikor kezd el nemezesedni a bundája, stb...?
2009. máj. 31. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

A komondor hihetelenül hűséges társa a gazdájának, rendíthetetlenül őrzi a területét, megvesztegethetetlen!

A gyerekekkel általában toleráns, ám ne feledd hogy ez a fajta nem erre lett kitenyésztve! gyakorlatilag ő nem is volt kapcsolatban velük munkája során.

Csak és kizárólag erős kezű gazdához való, aki tud bánni a kutyákkal, tehát van tapasztalata, mert a rosszul nevelt komondor egyenlő egy időzített bombával.

Aki a családhoz tartozik kutya macska, stb. jól tűri, szereti, de az idegenekekkl nagyon bizalmatlan. Hatalmas termete és nagy ereje van, nem játékmackó. Napi több órás mozgást igényel, nappal inkább pihen, éjszaka felélénkül és őrjáratba kezd. Nagy a mozgásigénye. ha ilyen kutyát szeretnél, mindenképpen kölyökkorától kezdve ha megkapott minden szükséges oltást, rendszeresen látogasd a kutyasulit!

2009. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
A komondor kutya általában jó természetűek. Nem hinném hogy probléma lenne ezzel a kutyafajtával. tapasztalat beszél
2009. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon jó!

A legjobb családi kutya: gyerekbarát,játékos de komoly kutya a kellő nyugodtsággal, félelmet nem ismerő házőrző, feleslegesen nem ugat.

Mi 2 éves korában hoztunk egy komondort, felnőttként megbarátkozott a másik kutyánkkal és a felnőtt macskánkkal. Soha nem bántotta őket, a másik kutyámnak csak megmutatta h ő a főnök, azóta semmi konfliktus nincs közöttük.

Ha kölyökkorától más háziállatok mellett nő fel, akkor nincs semmi gond.

Más kutyákkal se agressziv, érdekes hogy a keritésen,a területén belül acsarkodik más kutyákkal, tiszta agresszivnek tűnik,de a parkban,területén kivül abszolút nem foglalkozik velük, sőt az 1 éves kort elmúlt kutyákkal még játszik, hát inkább kergetőzik :)

De ha idegen kutya a szagláson kivül többet akar, piszkálja akkor rá morog és ha az nem ért a szóból akkor oda kap.

A komondor ok nélkül senkit se bánt!

Mozgás: nálunk nincs olyan hatalmas udvarban, el szoktam vinni sétálni,de nem igényli a sok sétát, neki egy kör elég a parkban, ha elengedem és ő úgy gondolja hogy haza mehetünk akkor hazarohan,akkor nem tudom még pórázzal se tovább vinni....

Ha ő mozgásra vágyik akkor a másik kutyával játszik,vagy mi játszunk vele és olyankor teljesen bepörög és olyan köröket levágtázik hogy hihetetlen!

1 éves kora után kezd összeállni a bundája,azután kell feltépkedni, de a tenyésztője biztos megfogja mutatni,hogy hogyan kell.

Nyugodtan kérdezz!

vagy nézz be ide és regisztrálj:

[link]

2009. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van komondortenyésztő ismerősöm és voltunk párszor náluk, és nagyon barátságosak voltak a komondorok, odajöttek megszaglásztak de nem ugráltak össze és egyáltalán nem néztek minket betolakodónak. Okos és szép kutyák, a gyerekeket is szeretik, én azt hallottam, hogy régen a pásztorok gyerekei úgy tanultak meg járni h a komondor szőrébe kapaszkodtak közben...:) és nem bántotta őket soha.
2009. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A család bármit csinálhat vele, idegenek viszont csak messziről csodálják, ha ragaszkodnak a végtagjaikhoz. Baromi jó kutya, de van egy srílusa. Szerintem beszélj tenyésztőkkel, nézz meg közelről pár kutyát, az a biztos :)
2009. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak:D:D

Én ragaszkodom a végtagjaimhoz és nem bántott egy komi se pedig simogattam már négyet is:)) De később bizti nem engedi szal igazad van:)

2009. aug. 10. 17:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két komondorom és három kicsi gyerekem van, soha semmilyen gond nem volt ebből (persze, ha nem vesszük azt, hogy a 45 kg-os kölyökkutya fellökte véletlenül a 4 éves fiamat, de akkor sem bántotta,csak kereste, hová tűnt a gyerek)Előtte németjuhászaim voltak, azoknál sokkal önállóbbak a komondorok: nem kell tanítani a területőrzésre, bár hozzáteszem, hogy az enyémek a fajta átlagához képest sokkal barátságosabbak az ismeretlen emberekhez. Valószínűleg azért, mert a gyerekek miatt igyekeztünk minél jobban szocializálni őket. Ha kimegyek az udvarra, és egy pillanatra megállok, a kutyák már ülnek is a lábamon, és kérik, hogy simogassam őket, de ha dolgozom, akkor látják, hogy nincs rájuk időm, akkor nem erőszakoskodnak. A saját állatokat elfogadják, nem bántják (ha összeszoktattuk őket, de az idegen kutyákkal, rókákkal szemben vehemensen védi a területét)Feleslegesen nem ugat, a postást sem az utca többi kutyájával, csak kihúzza magát, és NÉZ szigorúan... Nem nagyon mernek bejönni az udvarunkba az idegenek, csak ha bezárom a kutyákat. Szóval csak ajánlani tudom a fajtát, ha van udvar számukra. Lakásba nem javaslom, mert a nagy bunda ugyan öntisztuló, és ha gondozzuk (2-3 hetente fél óra kb.)nem nemezesedik be, de ennek ellenére pár kiló po, meg egyéb maszat beleivódik, és folyamatosan hullik (öntisztul) belőle.
2010. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, egyre több jót hallok a fajtáról. :)
2010. ápr. 5. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nőkkel szoktam...
2010. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szeretném,nagyon tetszik:)
2010. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!