Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus a bernáthegyi?

Milyen kutyus a bernáthegyi?

Figyelt kérdés

Szereti a gyerekeket? Mennyire nehéz a nevelése? Meg lehet tanítani pl. arra, hogy póráz nélkül sétálva is mellettem menjen, és akkor szaladgáljon el, ha engedem neki? Mennyire szófogadó?

Azt persze tudom, hogy kertben kell tartani, lakásba nem való, hiszen nagyon nagy és gondolom sokat szeret mozogni.


2008. ápr. 5. 15:56
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia! Nagyon gyermekszerető, ragaszkodó, hát a miénk szófogadó, mindig bújik oda, nagyon kedves állat
2008. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia! Nagyon okosak a bernáthegyik és szófogadóak. Nekünk van 1 fiú és 1 lány is. Érdekes, a fiú nagyon nyugodt, nagyon érti h mit mondok neki, akár még beszélgetni is lehet vele :-D és még a nézésemből is megérti h mit szabad és mit nem.A kislány annyira örökmozgó, h nem lehet lelőni.Őt viszont nehezebb volt azokra az egyszerű dolgokra megtanítani, h ülsz, fekszik. Ja meg azt is h ne nyálazzon nyakig össze meg ne ugráljon, mikor jövünk.De mindig felkap vmit a szájába (falevél, ág, madzag, rongy stb, amit szétszed) és úgy kisér a bejáratig. :-D Hihetetlen kis szédült... És a nagykutyába is simán beleköt és veszekednek. De annyira szereti ha játszunk vele, meg olyankor állandóan bújik, még a kezemet is kiveszi a zsebemből, olyan kis édes!Velünk is képes veszekedni, ha már a kezünkben van a kajájuk, és tegyük már le eléjük.:-D Én imádom őket!Azzal volt bajunk, h erdő mellett lakunk, vannak szomszéd kutyák és mindig mentek bandázni vagy csámborogni az erdőbe, De tettünk fel villanypásztort, kb egykét 7ig működött, de ezalatt úgy megszokták, h mostmár ki sem mennek. Amúgy nagyon jó házőrzők.


Bocsi h kisebb regényt írtam... :-D

2009. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nekünk is van egy bernáthegyik. Nagyon játékos,barátságos,imádja ha nyúzzák,nagyon jófej kutya nekem az tetszik benne,hogy mikor alszik:horkol és mikor szimatol akkor röfög mint egy malac:D,nagyon bújós fajta

Én beleszerettem ebbe a fajtába:D

2010. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!