Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltás az élősködők, kullancsok...

Oltás az élősködők, kullancsok és bolhák és egyéb ocsmányságok ellen?

Figyelt kérdés
Van olyan oltás ami megakadályozza,hogy a kutyába undorítő kullancs,vagy bolha vagy tetű vagy egyéb ocsmányság másszon???Olvastam interneten,hogy van egy lyme kór elleni...az hatásos ezekre a dolgokra is,? Lassan jön a tavasz,jó lenne egy olyan oltás ami minden élősdi ellen jó...Csivavám van!:)
2012. febr. 5. 14:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Nyakörv, csepp. Injekció nincs. Csak ha fertőzött kullancs volt benne (babézia) akkor kap injekció kúrát a kutya, de megelőzni nem szoktak vele. A babézia elleni injekció (ami fertőzés után kap meg a kutya) az 2 hétig védi a kutyát, vannak olyanok akik kérik az injekciót előre mert tudják, hogy fertőzöttebb vidékre mennek és , hogy ne legyen gond, de ettől eltekintve nem jó előre beadatni az injekciót mert eléggé csípi utána a kutyát és kellemetlen neki.

Csepp vagy nyakörv, vagy újabban

2012. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
vannak ezek az ultrahangos kullancs elleni biléták
2012. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Bocsi kicsit szét esett az első kettő szöveget olvasd egybe :)
2012. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
a babézia ellen védi a kutyát 2 hétig nem a kullancs ellen ezt elfelejtettem leírni :)
2012. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszi!:) A lyme kór ellenit még a tavaszon (március közepe felé beadatom) és utána vagy csepp,vagy valami amit az állatorvos javasol,mivel a csivim bent van velem,de mivel kertesházban élek,amikor kiengedema kertbe ott lehetnek undorító kullancsok esetleg bolha..fújjjj!!még a gondolattól is írtózom,hogy valami belemásszon!!Mert sajnos vannak kóbor macskák és még azokból is átugorhat valami,vagy a fűből vagy isten tudja...Szóval mindenképpen prevenció ez a jó megoldás a kutyámnak és jómagamnak is!
2012. febr. 5. 14:53
 6/28 A kérdező kommentje:
Még soha nem volt benne semmilyen élősködő! Csak kiváncsi voltam,hogy van e oltás,mert úgy tudom,hogy macskáknál van ilyen...Vagyis ha van a macskában valami akkor kap rá oltást (bolha,kullancs,egyebek...)és kiölődik belőle minden+védett is lesz ezáltal fél évig...
2012. febr. 5. 14:56
 7/28 Akiteki ***** válasza:
Havonta 1 db advantix spot-on és nem fogsz találkozni ilyenekkel. Még a szúnyogok is elkerülik.
2012. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Ez csepp vagy spray? Állatorvos kiadja nekem?
2012. febr. 5. 15:04
 9/28 anonim ***** válasza:

Oltás nincs, csak a spot-on készítmények, de 100%-os védettséget sajnos semmi nem ad.

A Lyme kór elleniről meg annyit, hogy egyszer én is beadattam a kutyámnak, de többet nem fogom. Egyrészt nagyon károsítja a májat, másrészt 2 olyan esettel is találkoztam, hogy lyme ellen oltott kutya elkapta a vírust. Arról nem is beszélve, hogy drága...


Bolha 2x volt a kutyámban, de egy Neostomosanon fürdetéssel simán ki lehet őket irtani. De az nagy galibát nem okoz amúgy sem. Kullancs ügyben meg érdemes minden nap átnézni a kutyát. Főleg egy csivit, az tényleg nem nagy felület.

2012. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Advantix Spot-On-t ajánlom én is. Állatorvosnál vagy állatpatikában, ill. a netről is meg tudod rendelni. Tubusban van és a szőrét széthúzva 2-3 pontban kell rákenni a kutyusra. Úgy emlékszem a legkisebb a 10 kg-on aluli kutyáknak van. Azt nem tudom, hogy egy ilyen kicsi kutyára kell-e az egész tubus. Kérdezz rá a dokitoknál szerintem.
2012. febr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!