Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez féreg a kutyám...

Szerintetek ez féreg a kutyám székletéban?

Figyelt kérdés
Olyan neki mintha fehér szezánmagok lenének a székletében,szombaton kapott féreghajtót amúgy, akkor lehet hogy férges???
2012. febr. 7. 07:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*székletében
2012. febr. 7. 07:53
 2/17 cirmos62 ***** válasza:
Igen, valószínű a galandféregről leváló ízeket látod. Én a macskámnál tapasztaltam ilyet, és hosszan tartó, elég drasztikus féregtelenítő adagolás után tűnt csak el. Állatorvostól kérj tanácsot, milyen és mennyi féregtelenítőt használj.
2012. febr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Mecse ***** válasza:

Igen a galandféreg "darabka" nézhet úgy ki mint a (fehéres színű) szezámmag, viszont nem a 4 nappal ezelőtti féreghajtó okozta hogy kijött, az sokkal rövidebb hatóidejű. Orvos is azt szokta mondani hogy aznap amikor beadod neki sasold a kakiját, nem azt hogy utána még egy hétig :) Addigra a féreghajtó már régen kiürül a kutyából.


Viszont így ennyi információból én egy igen-re szavaznék a "férges?" -fronton.

2012. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor vigyük el orvos vagy csak elég ha felhívjuk???
2012. febr. 7. 08:54
 5/17 A kérdező kommentje:

*orvoshoz

bocsi a hibákért ,csak telóról írok meg fáradt is vagy..

2012. febr. 7. 08:57
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell vele orvoshoz rohanni, mossatok kezet kutyázás után és az előző féreghajtástól számított 14nap múlva ismételjétek meg. Állatgyógyszertárban lehet kapni féreghajtó tablettát vagy ha az állatorvos közelebb van/szimpatikusabb akkor nála is lehet venni. A mennyiséget a kutya testtömegéhez kell viszonyítani, inkább legyen picit több, mint kevesebb.
2012. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:
Ahogy leírták féreghajtás. Plusz, szedjétek össze a kakát azonnal, hogy ne fertőzzön tovább.
2012. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az egyik ideiglenes kutyámnál volt ugyanilyen rizs vagy inkább szezámmag szerű dolog a kakiban és inkább 2-3 nappal a féreghajtás után, mint másnap. Neki végül megcsinálták a teljes székletvizsgálatot, mert egyáltalán nem hízott, és az a valami trichuris pete volt. Ez egy speckó féregfajta, amit másképp is kellett irtani, mint a szokásosat, mert olyan a fejlődési ciklusa, hogy 3 egymást követő napon kell féreghajtani, majd ezt ismételni két héttel később szintén 3 napig, és azt sem mindegy, hogy milyen gyógyszerrel.

Makacs egy jószág az kétségtlen, mondta a dokim, hogy az ő praxisában pusztult el egész alom a trichuris miatt úgy, hogy folyamatosan kapták a dorntalt, és a kaki is üres volt, csak a boncolásnál derült ki, hogy hemzsegtek a férgek a kicsikben.


Szóval nem akarlak ijesztgetni, de én a helyedben inkább biztosra mennék és székletvizsgálat után célzottan kezeltetném, minthogy adogatom a féreghatót feleslegesen, és több kárt csinálok mint hasznot.

2012. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Akiteki ***** válasza:
Köszi, hogy megírtad, ezt meg fogom beszélni az orvosommal. Érdekes eset.
2012. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
engem is megdöbbentett, azért is mentem annyira utána a kérdésnek, mert persze az ideiglenes befertőzte az én kutyámat is, és a mai napig aggaszt, hogy vajon rendesen kiirtottuk-e.
2012. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!