Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szép ez a kutya?

Szép ez a kutya?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Ő a németjuhászom, és majd ha már tökéletesen szocializált lesz, kutyakiállításra fogom vini, ja és néha megkötjük. Tudom hogy nem sok látszik de szerintetek szép?


2012. febr. 7. 11:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Még van több kutyusom is, de neki a legszebb az állása! Egyébként oldalról jobban lehet látni, hogy milyen szép. A rokonom is mondta, hogy a kutyakiállításon nem volt olyan szép kutya, mint az enyém.
2012. febr. 7. 12:43
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

# 7/11

Voltam már falun, sőt, én is onnan származok. Ismerem az ottani divatszokásokat. Ha az etetésen kívül is foglalkoztam a kutyámmal, máris kinéztek a szomszédok. Arról nem is beszélve, miket mondtak rólam az emberek, mert nem szaporítótól, olcsón vettem a kutyát és a házban élt velünk. Azt nem is tudták, talán szerencsére, hogy az ágyamban aludt velem. Emlékszem, a jobb szomszédunk fél méteres láncon tartotta télen-nyáron a pincsi kutyáját, háza, fekhelye nem volt, vize is csak ritkán. Az jó, hogy neked ez a normális, mert hiszen falu, de nekem nem! Az meg, hogy kutya ne szökjön el és ne szedjen fel kaját, mérget, bármit a földről, csak nevelés, tanítás és foglalkozás kérdése.

És most is velem él, panelban a kutyám. Hidd el, sokkal jobb így neki, sokkal boldogabb így, mintha ki*asznám a kertbe, láncon, "néha elengedve", mindenfajta törődés nélkül. A kutya falkaállat, az egész lénye a falkája. Ne próbáld már bebeszélni, hogy jobb a kutyának, ha nem lehet a gazdájával!

2012. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha már muszáj kikötni, futóláncon nem lehet? Úgy akár az egész kertben tudna mozogni.
2012. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
milyen az a futólánc?
2012. febr. 7. 12:57
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Képet sajnos nem találtam róla, de az az elve, hogy két lánc van, az egyik pl. a kert egészén végighalad, a kert két végén van rögzítve, a másik lánc, amire a kutyát kötitek, az első, hosszúra van ráerősítve, úgy, hogy tudjon rajta mozogni, futni. Szóval a kutya mondjuk egy háromméteres láncon van, de az egész kert hosszát be tudja járni azáltal, hogy a két lánc egymáshoz képest elmozdul. Remélem, érthetően volt.
2012. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Pontosítanék. Az egyik nem lánc, hanem egy vastag drót, kihúzva. Azon van egy karika, amire láncot erősíted.
2012. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha csak éjszakára van láncon, az még nem gond. De ezt amúgyis neked kell látnod, ha úgy látod, hogy a kutyádat zavarja, az nem jó. Apámék kutyái például, amíg ház felújítás volt, és nyitva volt állandóan a kapu, addig meg kellett kötniük őket, fél napokra, és láthatóan rosszul viselték. Ők nem bírták volna ezt 2 hétnél tovább. De ha a te kutyád nem ugat állandóan és nyüszít, amikor láncon van, akkor szerintem nem nagy gond. Csak ne legyen túl sokat láncon :)
2012. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Standarba beleillik, de láttam már szebbet is :)
2012. febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!