Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet egy 2. kutya?

Jó ötlet egy 2. kutya?

Figyelt kérdés
Van egy kan kutyusom, nagyon jámbor és barátságos a többi kutyával, szeretnék mellé egy másikat IDEIGLENESEN örökbefogadni. Twhát addig, amíg nem találunk gazdit. Mire figyeljek oda? Az örökbefogadott kutya ivartalanított lenne, milyen neműt válasszak inkább? Előre is köszi!
2012. febr. 7. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából nem a neme a fontos, hanem, hogy hasonlóan jámbor legyen, mint a kutyusod. Ne legyen túl domináns, mert leamortizálhatja a sajátodat.
2012. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemesebb szukát. Nekem az a tapasztalatom, hogy bármennyire is kijön a kan kutyám kanokkal, azért abból olyan nagy barátság sosincs, amilyen egy szukával lehet. Szerintem érdemes megpróbálni. Én mindig el szoktam menni az ideiglenes jelölttel és a saját kutyámmal egy nagyot sétálni, lehetőleg sok inger közé (mondjuk ugye a menhelyen mindenféle állatok közé) és két dolgot tesztelek: mennyire könnyen gátolható, illetve mennyire motiválható. Nagyjából ezen áll vagy bukik, hogy mire mész vele. Persze más képet mutatnak ott zavarukban, mint néhány nap nyugalom uán, de nagyjából azért lehet következtetni a jellemére.
2012. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Akiteki ***** válasza:
Amikor hazahozod, mindenképpen semleges területen mutasd be őket egymásnak, hogy a kutyád még véletlenül se védje be a saját kertjét. Ha ott kijönnek egymással, akkor otthon arra figyelj, hogy a sajátodat fokozottan kényeztesd, ne legyen féltékeny.
2012. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, megfogadom őket.
2012. febr. 7. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!