Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted jól csináltam?...

Szerinted jól csináltam? (többi lent (picit hosszú)

Figyelt kérdés
Happy Dogal etettem a kölyök kutyusomat 3hónapig, utána elkezdett menni a hasa elvittem orvoshoz 3napig kezelésre jártunk meggyógyult, és rá 1 hétre megint elkezdett menni a hasa. Adtunk neki szén tablettát, darált csontot, rost tablettát, hogy valami megfogja a pocakját de nemfogta meg semmi. Vettünk neki Hill's tápot amitől 3napig helyre ált a széklete és újra elkezdett menni a hasa. Utána mondták, hogy lehet a szárnyasokra allergiás és vegyek Dog Chow-t bárányosat. Megvettem és amióta azzal etetem minden rendben van. Tudom, hogy nem prémium táp de van kutya aki ennél rosszabb tápon nő fel és semmi baja. Vennék neki én is Prémiumot de nem merek a pocakja miatt. :)
2012. febr. 7. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
szén tablettát? kutyának nem adunk emberi gyógyszert !!!
2012. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De miért nem a Hills vagy a Happy Dog bárányosát adod neki? Az nem fér bele? Bár igazából ha egy táp bevált, nem kell variálni.
2012. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

1. a széntabletta még pici kölyköknek is nyugodtan adható


A dog chow táppal semmi gond nincs szerintem nyugodtan adhatod. Van egyébként sok csirke mentes táp. Az én kutyám minden gabonára allergiás plusz disznóra, csirkére, pulykára... De figyelj, hogy csirke zsírt vagy hasonlókat se tartalmazzon (ezt elszokták rejteni a sokadik sorba a hozzávalók között) mert akkor előbb vagy utóbb újra előjönnek a tünetek

2012. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyusod van? Nagytestűnél jobb lenne egy jobb minőségű tápra váltani.

Én Brit Care táppal etetek, bárányos-rizses, szuperprémium táp és gabonamentes. Előtte én is Happy Doggal etettem, de nálunk úgy alakult, hogy 2-3 hetente trutyisodott a kakija, szóval a táptól volt valszeg. Hasonló árban van a Brit Care, mint a Happy Dog egyébként, mégis ég és föld a kettő minőségileg.

Itt meg tudod nézni őket:

[link]

Itt pedig ingyen kiszállítják, ha emellett döntesz:

[link]


A Dog Chow-val az a baj, hogy nagyon alacsony a hústartalma :(

2012. febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Catz ***** válasza:

Na látod én pont emiatt nem adok tápot a kutyámnak. Ment a hasa, nem ette meg, bőrbetegségek, daganat...


Már 3 éve BARF módszerrel etetem a kutyáimat és kitűnő egészségnek és kondíciónak örvendenek. A kicsi sportkutya, az ő teljesítménye sem elhanyagolható.


Nézz kicsit utána, hogy már akkor is ráírhatják, hogy "bárányos", ha csak 3% bárány (nem éppen hús) van benne.


Érdemes ezt a blogot átböngészni:

[link]

[link]

2012. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerencsére én ezekre már figyeltem (ami a 2. linkben szerepel).

Ha ennél a tápnál nem lesz semmi baja, szerintem maradunk annál, hogy tápot kap. Én egyébként szívesen adnék neki túrót, húst, tojást, rizst stb., tehát biztos lehetek benne, hogy az van benne, de még nem néztem utána a dolognak, nekem fontos lenne, ha találnék majd vmi infót róla, hogy pl. 10 dkg túró, 15 dkg hús / 10 testtömeg kg-onként - most csak mondtam valamit, mert találomra nem szeretném etetni.

2012. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Catz, az én kutyámnak meg bármitől szétesik az emésztése, ami nem a szokásos tápja (szintén csirkeallergiás amúgy). Ha marad egy kis husi amit nekiadok, akkor rögtön jönnek a fing hegyek, puhul a kaki, stb. Ha valamilyen okból csak házilag készített kaját eszik (nekivalót, nem az enyémet nyilván) akkor utána napokig tart, mire újra egy légtérben lehet vele tartózkodni öklendezés nélkül.
2012. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

3:

Ki mondta,hogy adható széntabletta gyógyszer? Az én orvosom eléggé híres és ő mondta, hogy KUTYÁNAK SEMMILYEN EMBERI GYÓGYSZER NEM ADHATÓ!! Te se vennél be kutyatablettát nemde? Ész megáll.

2012. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

3aska!

Az elsőnek igaza van!

2012. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hm. Érdekes.

Bolus Adstringens (béltisztító és széntabletta egyben), Augmentin, Sumamed - ezeket állatorvos által felírt receptek után váltottam ki a rendes gyógyszertárban.

Szóval ne mondjatok ilyen badarságot, hogy semmilyen gyógyszer nem adható kutyáknak, ami az embereknek igen, mert ez baromira nem állja meg a helyét.

2012. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!