Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egyszer ellenie a...

Miért kell egyszer ellenie a szuka kutyáknak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki egyszer sem.
2009. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, anélkül is boldog kutyusok :) Ez az egyszeri ellés már elég régimódi történet. H azonban megfelelően tudunk gondoskodni a kicsikről (szülők szűrése, törzskönyv,oltás, kiállítás stb stb) és természetesen a kölyköket is törzskönyvvel adjuk majd(tehát tenyésztőktől valók), akkor semmi akadálya. Bár ez inkább azoknak a szukáknak szól,akik az adott fajtán bellül kitűnnek(ezt pedig a kiálltási eredményeikkel tudják is igazolni).

Akkor nyugodtan szülhet a szuka. :) Szerintem.

2009. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi szuka kutyánk boldog 16 évet élt, és nemhogy nem ellett, de utálta a kankutyákat, úgyhogy még csak nem is párzott. Szóval nem fontos az ellés.
2009. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
mert ha párzott volna akkor fialt is volna nem úgy van náluk hogy jókedvéből párzik ha párzik akkor fial is
2009. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbbi ilyen marhaságot egy négy hónapos kutya gazdájától hallottam, szerinte azért kell majd egy alom kölyök,hogy megkomolyodjon, mert nagyon szeleburdi az eb.. Ez is tévhit és az is, hogy ellenie kell!
2009. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nem kel ellenie..


A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)



Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Válasz: Nem.


Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Válasz: Nem.


Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.


Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás egelőzhető.


Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínúsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.


Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.


Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes időpontjának megválasztásával kapcsolatban az alábbi linket:

[link]


[link]


[link]

2009. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%

Ez butaság,nem kell egyszer sem elleni-e!

Viszont ezt elmondom ismerősömnek van egy labija aki iszonyatosan nagy ennergiával rendelkezik vagyis nem bír lenyugodtan össze-vissza ugrált szóval nem bírt magával aztán jött egy alom kutya és annyira nyugodt volt mikor tegnap meg ma voltam,hogy azt hittem kicserélték a kutyát.

A másik barátnőmnek meg egy Beagle kutyája van és ott is lett egy alom kutya és az a beagle is sokkal nyugodtabb lett miután szült (ez 2 hónapja volt,hogy elvitték a kiskutyákat) és a mai napig nyugodtabb.

Szóval,de ha ivartalanítani akkor a kutyusod (ha van egyáltalán kutyusod és szuka) akkor nem kell egyszer semm elleni-e!!

2009. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi, arra voltam kiváncsi, hogy igaz-e. Ezek szerint akkor nem!


Utolsónak: Még jó, hogy nyugodtabbak szülés után a kutyák, hisz felnőttek. Szülés nélkül is bekövetkezik ez, csak lehet, hogy később. Tehát ez sem jó ok.

2009. jún. 2. 15:48
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

persze,hoyg lenyugszik szülés után,mert iszonyat energiákat vesz ki belőle egy alom felnevelése..


de egy idő után visszaáll az eredeti állapotra..


szánalom,hogy egyesek ilyen tévhit miatt elletnek..

2009. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

15:35-ös vagyok:

"hogy megkomolyodjon, mert nagyon szeleburdi az eb.. Ez is tévhit " Erre írtam azt,hogy.....az ismerőseim kutyusai lenyugdat tőle am 4 hónap telt el csak elírtam,bocsi. :S

6 kölyköt szült egyse halt meg és ebből 3 Németországba ment ki és 2 hetente megszoktuk nézni őket :D

2 tesót a város másik végére vitték és 2 hetente hozzák őket vissza játszani

1 pedig egy faluba került őket csak havonta szokta meglátogatni barátnőm.

És nagyon szépek.

Ismerősömet meg most vettem rá ,hogy ivartalanítsa a kutyust és 1 hét múlva műtik!!!

2009. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!