Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vallják olyan sokan,...

Miért vallják olyan sokan, még állatorvosok is, hogy egyszer ellenie kell a szuka kutyáknak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egy baromság,de annyira sokan gondolják még mindig így. De azt nem tudom, mivel indokolják?
2010. jan. 14. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem azért mert ez így természetes. Azért tartunk kutyát mert szeretjük. ha szeretjük jót akarunk neki. És jobb ha megtapasztalja milyen a szülés, kicsik etc.
2010. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

az én dokim pont az ellenkezőjét mondja, mi is szerettünk volna kiskutyákat, de csak egyszer, h megtudja milyen, de azt mondta hogy ez hülyeség, csak ha nem tenyésztés céljából akarjuk, mert a kutya utána szenvedni fog.

A másik, hogy ha ivartalanitod, elkerülhetőek a daganatos betegségek is :)

2010. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Szia nekem is volt egy szuka kutyám és nem ellet és ez miatt meg bolondult!! és után meg is halt !! sajnos:(
2010. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem muszály,hogy elljen.amelyik szuka kutya kivan ivartalanítva már kicsi kora óta,hát az sem fog elleni.

ha az embert vesszük is példának,nekünk sem kell szülni.nem?

vagy a többi állatot is nézzük,1iknek sem kell h elljen.

(ezt olvastam,és onnan tudom:) )

2010. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Hát fogalmam sincs, hál isten a mi dokinknak ennél több esze van:)... egyáltalán nem kell ellenie egyszer sem... sőt az a legjobb, ha még az első tüzelés előtt ivartalanítva van... megelőzhető egy csomó betegség, daganatok, az álterhesség...

2010. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És azt honnan tudjátok, hogy attól bolondtju meg, hogy nem szült? Ilyen nem létezik ám...

Szerintem is a legtöbben úgy vannak vele, hogy neki is jár, hogy átélje az anyaság érzését...

De attól még mindig sokan megfojtják, megölik a kiskutyákat, mert az már nem számít, csak az, hogy szült... Nem értem a gondolatmenetet.

2010. jan. 14. 15:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szegény szuka kutyád a bolond gazdája miatt hülyült meg.


és www.muszaly.hu

2010. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nagyon kevés az a doki, amelyik azt mondaj, hogy elletni kell a szukákat. A többség az ivartalanításra szavaz, és az, amelyik tüzelés elleni injekciót ad, az is felajánlja, hogy gyakran benéz ellenőrizni.

Az, amelyik pénzt akar, csak az vallja az "egyszer elletős" elvet. Mert az a gondos gazdi, amelyik jót akar a kutyájának és egyszer hagyja elleni, gondolván, talán tényleg jó a kutyusnak, az biztosan elviszi beoltatni is a kicsiket, az pedig pénzzel jár.

De a kölykök elpasszolásáról már nem gondoskodik egy ilyen doki sem!

Ebből is látszik, mennyire fontos rendes dokit és jó szakembert választani a kutya mellé.

2010. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kellene rászánni a pénzt a gazdiknak, ha tényleg fontos nekik a kutyájuk és ivartalaníttatni!! hogy ne kelljen aztán megölni szegény kiskutyikat, amugy meg ez a szenvedés a kutyának, nem az amit amugy se tud meg hogy milyen érzés, szerintem...

Ha meg tényleg már a legelején, az első tüzelés elött elvisszük a dokihoz, megkíméljük az álvemhességtől vagyis hogy elötörjenek az anyai ösztönei

2010. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos még sok a buta, képzetlen és pénzéhes állatorvos (hisz ő jobban jár, ha ivartalanítás helyett kezeli a mamakutyák+ a kicsiket is). Sajnos még vevő is van az ő hülye dumájukra. De mi azért egyre többen leszünk ivartalanítás pártiak, úgyhogy hajrá!!!
2010. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!