Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek Bull Teriere?...

Van valakinek Bull Teriere? Én egy kicsi kölyök vételén gondolkodom . Milyen a természete?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy milyen a természet ? Mennyire barátságos a macskákkal ? Kiskorában mikortol lehet elkezdeni tanitani az alap illem dolgokra ? Szereti a durva játékokat is ? ( nem bántom csak birkozonék vele meg hasonlok )Mennyire kitartó ? Makacs ? Napi táplálék igénye egy németjuhászhoz képest ? Ha szép pédányt akkarok de nem versenyeztetni akkor is érdemes törzskönyvest venni ? Mert nem szeretnék kockáztatni nagyon .
2009. jún. 2. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem nincs bullom, de ismerek 2 kant, őket le is írom. az egyik még csak 9 hónapos a másik pedig 2éves. nekem pedig amstaffom van, minden második nap összejárunk a 2 éves bullal. a másikkal is úgy 2 hónappal ezelőttig.az enyémmel egyidős(1hét korkülönbség), de már nem bírják egymást sajnos, pedig 3hónapos koruktól kezdve majdnem minden nap együtt játszottak.

a lényeg h keményen, határozottan,következetesen kell őket nevelni, mert nagyon elszemtelenedhetnek és átvehetik az "irányítást". szóval

teljesen nevelés kérdése h milyen kutyád lesz, a kutyasuli feltétlenül ajánlott.már 8hetes korukban el lehet kezdeni tanítani őket az alapokra (pl.:ül,fekszik).

minden kutya kijön a macskával ha kölyökkorától összevannak szoktatva. én is szoktam bírkózni a kutyámmal. alapillem dolgok....ha azt akarod h nagykorában ne másszon az ágyra, akkor az első naptól kezdve nem engeded az ágyba... az én kutyám nem jöhet be a nappaliba és sose tette be a lábát oda. a 2 éves kutya 6kg Acanát kap egy hónapban, de mellé azért néha egy kis főtt húst. a minőségi táp fontos főleg kölyökkorban, a gabonás tápoktól nem lesz szép izmos és egészséges. ha jól van szocializálva, és következetesen nevelve akkor nem lehet probléma vele amelett h tiéd az irányítás, de ez minden kutyafajtára igaz. inkább szukát ajánlanék az sokkal kezesebb. törzskönyveset azért érdemes venni mert tudod mire számíthatsz szülők és nagyszülők tekintetében, meg természetesen a legfontosabb h egy ilyen kutya jó idegrendszerű legyen, mert sztem te sem szeretnél egy kattant( v félős kutyát) 10-15 évre, sőt ennyi időre talán nem ha vmi szaporítótól veszel. nekem sajnos nem törzskönyves az amstaffom, mert ő más úton került hozzám, de ha veszek mellé még1et a későbbiekben, akkor mindenképpen törzskönyveset szeretnék. az a 2 kutya akit ismerek jó természetűek. 1 kutyaközösségbe járunk, ahol játszanak.ott pedig van uszkár, havanese, skótjuhász,jack russel,westie, golden r., stb... szóval csak írtam h lásd a szocializáción múlik, h jön ki más kutyákkal

2009. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Az első 17 évesen halt meg,a mostani egy éves múlt.

Kérdéseidre választ kaphatsz:

www.bullterriermentes.gportal.hu

Érdemes eljönni a BBT találkozóra június 13-án.

A Bullterrier Baráti Társaság fóruma:

www.netboard.hu/viewforum.php?forum=221


Ez a társaság fogja össze a bullysokat,közös programok,fajzamentés stb.tőlük mindent megtudsz.

2009. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tulajdonképpen minden kutyát törzskönyvvel, tenyésztőtől illene venni, de sajnos M.O.-n ez csak álom.

A bullterrierre pedíg különösen oda kell figyelni, honnan veszed! Érdemes a szülőket s megnézni, a tenyésztővel is sokat beszélgetni, hogyan neveli, tartja a kutyáit, milyen környezetből kerül ki a kiskutya. Nagyon sok kellemetlenséget ki tudsz küszöbölni, ha családias környezetből, és nem kennelben, ridegen tartott kiskutyát veszel. Nekik már a tenyésztőnél megkezdődik a szocializáció, megszokják az embereket, játszhatnak a többi kutyussal, így már eleve tudni fogja, meddíg mehet el a játszásban, hogy ne legyen durva.

Érdemes több helyen körülnézni, több tenyésztőt végígjárni.

Az elejétől fogva nagyon következetesen, erős kézzel kell nevelni, mert könnyen átveheti az irányító szerepet a családban.

Emellett egy nagyon kedves, emberközpontú, gyermekszerető, igazi családi kutya a bullterrier, csak ajánlani tudom Neked.

Első kutyásnak viszont nem ajánlanám, bár ezért biztos lepontoztok.

Üdv.

2009. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

és azt ajánlom h inkább 10-12 hetesen hozd el mert akkor nem fogsz annyit szenvedni a szobatisztaság miatt, meg sokminden megtanul az anyjától, ami NAGYON fotos. amúgy egy jó tenyésztő nem adja oda a kicsiket legalább 8 hetes korukig.

2009. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy befogadott "érettebb egyéniség"jobb lenne,kölyköt felnevelnin nem egyszerű,még nekem is nehéz volt,pedig már volt egy bullom előzőleg is,vizsgázott,komolyan képzett kutya volt.

A mostaninál viszont szakember segítségét kellett kérnem.

2009. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!