Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek panel házba...

Szerintetek panel házba melyik a legjobb kutya, és miért az a fajta?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez sokkal inkább gazdifüggő, mintsem kutya.
2012. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Csivavától a német dogig mehet minden. Ahogy előttem is írták, ez csak Tőled függ, hogy mennyi időt, pénzt és energiát tudsz áldozni a kutyára.
2012. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Ne halgass az elöttem szólókra.Nem mindegy milyen fajtát választasz.Van nagy mozgás igényű fajta,pl. vadász vagy terelő fajta kutyák akiknek iszonyú mennyiségű mozgásra van szüksége.De a méret sem elhanyagolható ,mert egy kaukázusi juhász,bernáthegyi méretű kutya sem való lakásban.

Ha dolgozol,tehát nincs egésznap valaki otthon,hogy a kutyával foglalkozzon,de azért napi 3-4 szer le tudod vinni sétálni,akkor bishon fajtákból válassz.

Nekem havanese van,imádnivaló,barátságos,lakásban el van,nem rág szét semmit,kis testű,nem hullik a szőre(viszont rendszeresen nyíratni kell),nagyon okos,könnyen tanul.

Vagy pedig törpe uszkár.

Mindenképpen olyan kutyát válassz,ami kistestű,nem hullik a szőre és átlagos a mozgás igénye.Az ugatósabb fajtáktól is óvakodj,ha nem akarsz ellenséges szomszédokat.

2012. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

ma 14:15


Pont azt írtad le, ami a lényege az egésznek és amit mi is (a nagyságtól eltekintve). Mégis leszóltál minket, ez egy kicsit vicces.

A gazdi életviteléhez kell igazítani a kutyaválasztást és nem fordítva.

Egy lusta gazdi ne válasszon vizslát, de pl. egy francia bulldog mehet neki. A szőr mindenkinek saját egyéni dolga, hogy hosszú-rövidszőrűt szeretne, gond-e neki a vedlés.

A mérettel részben egyetértek. Bernáthegyit én sem tartanék panelban, de attól még nem kell kizárni az összes nagytestűt.

2012. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem örül mikor egy kutya vedléskor össze szőrőzi a lakást.Vannak ugatósabb,a meleget kevésbé tűrő,kimondottan nem panelba való kutyák.Tehát most is fenn tartom,nem mindegy milyet fajtát választ.

Sőt a tapasztalatom,hogy tüzeléskor a németjuhászom tele csöpögtette vérrel az egész lakást,a kis havanese pedig szinte alig veszem észre.Inkább csak a viselkedésén látom,hogy tüzel.

Ha valaki egy televérzett,tele szőrözött,szétrágott lakásban szeretne élni és össze veszni a szomszédokkal,mert a esetleg ugatosabb fajtát választott,akkor tényleg mindegy a kutya fajtája.......

Nekem volt kisebb és nagyobb testű kutyám is panelban(11 emeleten laktam).

Tapasztalatból mondom,nagyon nem mindegy milyen fajtát választasz.

2012. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez csakis Tőled függ, ahogy az előttem szólok már elmondták. Mennyire vagy otthonülő, sportos, aktív típus? Határozott vagy inkább gyengekezű gazdi lennél-e? Hajlandó vagy-e kutyaoviba, suliba hordani a kutyát? Mennyi pénzed/időd/energiád van.

A méret csak annyiban számít, hogy pl. a hatalmas testű pásztorkutyákat (KÁJ, kau, kuvasz, komondor, stb.) nem szabad panelben tartani, de a jellemük és a habitusuk miatt elsősorban. Szerintem a szánhúzóknak sem kedvező a panel a klíma miatt, de sokan tartják ott őket.

A vadász-, juhász-, őrző-védő kutyák nagyon jól elvannak lakásban, ha az 1-2 egészségügyi sétán kívül naponta 2-szer alaposan kimozgatod, lefuttatod őket fizikailag, de szellemileg is megdolgoztatod: hosszú séták, más kutyákkal való játék, engedelmes + trükkök gyakorlása, labdázás, frisbeezés, esetleg kutyasuli, kirándulások...

Ha meg van az említett kutyatípusoknak a napi 2-3 óra AKTÍV időtöltés a szabadban, akkor otthon csak aludni fognak :)

2012. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szőr nem öröm, hanem elviselés kérdése, amúgy pedig kikeféli az ember és máris nincs akkora gáz.


Én speciel alapból ivartalanítás párti vagyok, tehát nekem teljesen mindegy lenne ebből a szempontból a méret.

2012. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

14:53

Persze nem minden fajtát jó tartani panelban, de ez nem a mérettől, hanem a tulajdonságaitól függ a kutyának illetve attól, hogy a gazdája mennyit és hogyan foglalkozik vele, hogy mozgatja le (30perces séta nem = 30perces futással pl). A tüzelés ilyen fajta hátrányait egy egyszerű ivartalanítással ki lehet küszöbölni, vagy akár tüzelőbugyit is lehet adni a kutyára. Van olyan rövid szőrű kutya ami rengeteget vedlik, de nem igényel egyéb ápolást a szőrzet és persze van olyan hosszú szőrű ami alig vedlik, de rendszeres karbantartást igényel. Mindenkinek a saját és a leendő kutya igényeihez kell igazítani a fajtaválasztást.

Én is lakásban tartom a kutyámat, de meg kell mondjam sose kéne havanese,akárhogy ajánlgatod, hogy milyen jó választás. Nincs bajom a fajtával, de nem nekem való, mások az igényeim, ennyi az egész.

Mivel a kérdező nem mondta meg hogy mit tudna nyújtani és mit vár el a leendő kutyától, így vaktában szerintem felesleges ajánlgatni.

2012. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez függ a gazda életstílusától, hiszen vannak emberek akik magukkal vihetik a munkába a kutyát, vagy otthon dolgoznak és van idejük a kutyával foglalkozni, persze ez ritka, de előfordul. Véleményem szerint minden fajta tartható panelban, de a lakás és a kutya mérete arányban legyen, és a gazda elégítse ki a kutya igényeit, főként a mozgásigényét. Egy panelban tartott kutya szorosabb kapcsolatot ápol a gazdájával mint egy kertben tartott, hiszen többet vannak együtt.
2012. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor köszönöm a válaszokat :) amugy én tapasztalt kutyatartó vagyok :) csak eg ybarátomnak kell a kuty aés kiváncsi voltam ki mit ajánlana neki :)

Neki mopsza lett végülis :)

2012. febr. 12. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!