Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb póráz típus?

Melyik a legjobb póráz típus?

Figyelt kérdés
Ugyértem hogy ilyen csatos legyen,vagy erős bőr,vagy egy egyszerű zsinóros?
2012. febr. 9. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ milyen kutyának lesz! ?
2012. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Red Dingo pórázok és nyakörvek nagyon jó minőségűek!
2012. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kutyától is függ, hogy neki épp mi lenne a jobb, meg attól is, hogy neked mi tetszik. Ami nem jó az a fém, nehéz is, összeveri a kutya oldalát..., a másik ami szerintem nem jó azok a pórázok amik tele vannak plusz karikákkal meg tartozékokkal. Egyszerű zsinór/bőr/anyag póráz fogóval vagy anélkül. A red dingo, rogz, k-9, trixie... márkájúak általában jó minőségűek nézz szét ezek közül és azt vedd meg amelyik szimpatikus és jó a kutyádhoz (pl németjuhászhoz ne S-est vegyél :)).
2012. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

próbálgasd melyik tetszik, melyik áll kézre, illik a kutya típusához, stb.


személyes véleményem az, hogy fölösleges sok pénzt kiadni egy pórázra, inkább nyitott szemmel kell járni, és lecsapni egy-egy olcsó darabra, ami tényleg jó minőségű. egy nagyobb testű kutyánál szempont a póráz ereje is, még jól nevelt kutyánál is előfordulhat olyan pillanat, amikor bele kell rántani a pórázba, és baromi kellemetlen, ha ilyenkor eltörik egy sz@r karabiner.

nálunk több kutya van, többféle sportot is űzünk velük (pl. őrző-védő, engedelmes), így külön van kiképzős póráz, sétálós póráz, kiállításra felvezető póráz... de persze ezeket nem egyszerre vettük meg, hanem az évek során felhalmozódtak :)


már csak azért sem adok ki egyébként 1-2ezer forintnál többet egy pórázra, mert elég egy pici figyelmetlenség, és valamelyik unatkozó szememfénye szétrághatja... :D

(a legdrágább pórázunk eddig a nyomkövető volt, de azt elzárva tartom, mikor nem használjuk, nyakörvből pedig a ring5-s felvezető, amire szintén nagyon vigyázok)

2012. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy kényelmes fogású legyen számodra, és a kutya méretéhez illő vastagságú, erősségű legyen. Pl. egy spánielnek elég egy 1-1,5 cm széles póráz, de egy német juhásznak minimum 2 cm széle kell. A hossza sok mindentől függhet: mire is használod a pórázt? Ha csak arra, hogy melletted menjen arra az időre, amíg eljuttok a parkba, futtatóra, akkor bőven elég 1-1,2 méteres, nem kell szenvedni a hosszabbal. Ha pórázon tartod huzamosabb ideig, és csak ritkán engeded el, akkor 1,5-2 méteres legyen, hogy a kutyának legyen tere dolgát intézni, szimatolgatni.

Lánc kizárva, nagy a sérülésveszély Rád nézve. Bár ha kikötésre kell, akkor ajánlatos ezzel rögzíteni a kutyát, így nem tudja elrágni a pórázt, ha hajlamos rá :D

De az, hogy bőr, zsinór vagy textil, az teljesen mindegy. Attól függ, hogy Neked melyik a szimpatikusabb :)

A bőrt nem szeretem, kemény, rideg...a textilt és a zsinórpórázokat kedvelem és használom. Bevált márkák: Julius-K9, Rogz, Red Dingo, Ferplast, Trixie (ezekből vannak gyengébb darabok, nekem egy póráz egyszerűen elszakadt, mikor egy talált kutyát akartam megtartani).

Nekem a sima 1 méteres rövid, nem tudom rendesen magamra kapcsolni, a 2 méteres meg már hosszú, lóg rajtam, illetve a kutyámnak is felesleges: vagy láb mellett jön pórázon, vagy szabadon megy. A rövid, 30 cm-s vezetőt szoktam úgy használni, hogy a powerhámra kapcsolom, és szabadon mehet vele, ha kell, akkor megfogom. Nem lóg le a földig, praktikus.

Illetve flexit is használok néha a hámmal, mikor sietek, és nem akarok sokat figyelni a kutyára: akkor 8 méteren belül szabadon mozoghat, amíg nem húz, rángat, és kérésre jön láb mellett is vele.

2012. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
flexi szalagos vagy zsinoros automata poraz
2016. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!