Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A silver sable vagy a kék...

A silver sable vagy a kék színű shar-pei a szebb? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem túl szép. Nekünk otthon az a tipikus barna/zsemle színű van.
2012. febr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém kék és szerintem gyönyörű, bár én elfogult vagyok.

A silver sable, ha jól tudom árnyalatváltozást jelent a kutya szőrszínében. Tehát az, hogy silver sable még nem a színét jelöli, ezt pontosítani kell. Pl.: black silver sable.

Ha viszont ez a szín megjelölése - szerintem helytelenül - akkor egyfajta kályhaezüst színt képzelj el.

A kék egy jóval sötétebb árnyalat és nincs árnyalatváltozás a kutyán.

Kiegészítésként: tudom, hogy nem kérdezted és lehet, hogy nem is szeretnél sharpot, viszont el kell mondjam, hogy ez a kutya bármilyen édes, aranyos, jópofa a ráncaival, messze nem való bárkinek. Ha csak a külső miatt választod, nagyot csalódhatsz, keményebb dió egy ilyen kutya nevelése, mint azt a legtöbben feltételezik. A neten írt jellemzések pedig csak nagyon nagy vonalakban mondják el, hogy mire számíthatsz, de a legnegatívabb vélemény sem fedi a teljes valóságot.

Imádom a kutyám, ne érts félre, de reálisan is látom, hogy valójában milyen.

2012. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor valószínűleg helytelenül lett megadva. Még oda van írva, hogy ezüstös, de én még sose láttam ezüst shar-peit, pedig már elég sokkal találkoztam. Egyébként egy őz barna shar-pei melle szeretnénk meg egyet, úgyhogy ismerem őket, de köszönöm az ismertetőt :)

2012. febr. 10. 12:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kék tetszik jobban, bár nekem fekete van.

én mindegyik kis ráncos pofiért oda vagyok.

Élőben láttam 2 éves Shar-pei-t gyönyörű volt.

2012. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!