Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi különbség van a "rendes"...

Mi különbség van a "rendes" polgárőrség és a Gyöngyöspatán eddig járőröző, Szebb Jövőért Polgári Egyesület között?

Figyelt kérdés
Csak annyi, hogy a "rendes" polgárőrök haverjai a polgármesternek a Szebb Jövőért Polgárőrök viszont nincsenek olyan baráti kapcsolatban? De akkor most mi lesz Gyöngyöspatán az, eddigi állítólag antiszemita szebbjövősök újra jó fiuk lesznek? Ha máshol szélsőséges nézeteket vallanak a polgárőrök /ez nem ritka náluk hisz nincs még csak iskolai végzettséghez kötve sem, amúgy személyesen ismerek több ilyen rendfenntartót/, velük akkor nincs gond mert haverjai a polgármesternek?
2011. júl. 18. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Az egyik elvileg politikamentes, a másik nem.

Most választottak Jobbikos polgármestert, szóval sok tekintetben értelmetlen a kérdésed...

az antiszemitizmus nem iskolai végzettséghez kötött, bár van némi összefüggés a kettő között.

Amúgy jelen esetben nem sokat számít, hogy ki kivel van jóban...

2011. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Huhh, hát a kérdésednek valóban nem sok értelme van ma reggel. :)

A "rendes" polgárőrök kevesebb eredményt érnek el, de ez szerintem minden településre igaz. Pl. Hajdúhadházán két polgárőr szervezet volt, ha jól tudom, minimális eredménnyel, a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület, amikor lement, jóval több jelzést adott a rendőrség felé.

Jól írod, "állítólag antiszemita". Egyrészt csak állítólag, másrészt pedig az antiszemitizmus - még ha azok is lennének -, szinte mindegy lenne, merthogy Patán nem a zsidókkal volt gond...

A politikai vélemény és az iskolai végzettség szerintem sem mutat szoros összefüggést.

Azon a véleményen vagyok, hogy várjuk ki, Juhász Oszkár mit lép, milyen intézkedéseket hoz, és majd aztán ítélkezzünk. Azt mondta, létre akarja hozni a mezőőrséget (Érpatak mintájára) és a csendőrséget (Tiszavasvári mintájára).

2011. júl. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kíváncsi vagyok, Gyöngyöspatán mennyi a nyugdíjas öregember és mennyi a fiatal, akikből Csendőrséget és mezőrséget lehetne létrehozni....
2011. júl. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ha máshol szélsőséges nézeteket vallanak a polgárőrök /ez nem ritka náluk hisz nincs még csak iskolai végzettséghez kötve sem"



Bizonyos szakmák meg iskolai végzettséghez vannak kötve, mégis vannak a képviselőik közt antiszemita nézeteket vallók. Akkor hogy is vagy ez? Létezik egy szemita egyetem, ahol szemita diplomát kapsz ha sikeres vizsgát teszel, igaz? Ezen képesítéssel rendelkezők közt gondolom kizárt az antiszemitizmus. Ám az élet legtöbb területén egy állás vagy egy pozíció betöltéséhez elég a szakirányú végzettség és nem kérnek mellé még szemita diplomát is. Emiatt a hanyagság miatt léteznek antiszemita polgárőrök, antiszemita pilóták, antiszemita autószerelők, antiszemita tanárok, antiszemita orvosok és még sokan mások.

2011. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk azt még mindig nem vágom, hogy az antiszemitizmus hogy jön ehhez a történethez.
2011. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk a helyi polgárőr "parancsnok" kijelentette: hogy ő felakasztatná az összes fideszest és jobbikost. Mondjuk ez nem antiszemitizmus.
2011. júl. 18. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:
ez szimplán elmebetegség
2011. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Az egyik helyiekből álló, így a helyszínt jól ismerő, politikamentes csoport. A másik pedig egy kívülről behívott, a közösséggel semmilyen kapcsolatban nem álló politizáló csoport.
2011. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez inkább IQ
2011. júl. 22. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!