Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell alkalmazni helyesen...

Hogy kell alkalmazni helyesen a fojtó nyakörvet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Te vagy a goldenes gazdi a 6 hònapos kölyökkel?

Èn sem javaslom ilyen fiatal korban. Nekem bullmasztiffom van, 7 hònapos jó erőben van, 30 kg.

Megvettem a fojtòt, de nem raktam rà. Jutalomfalattal és ràntàsokkal megtanulta, hogy nem hùzhat. Màr egy ideje jutalomfalat nélkül is gyönyörűen sétàl. Ha picit befeszül a pòràz, azonnal bevàr, szòlnom sem kell.

2012. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

A láncot úgy kell rátenni, hogy kilazuljon magától. Próbáld ki mindkét oldalról, és rá fogsz jönni.


A fojtó csak akkor ér valamit, ha a feje alatt tartod, és nem lazul le a hasáig, mert akkor nem fog érezni semmit, csak a csattogását szokja meg.


Jobb megoldás, ha rendes nyakörvet használsz, és mindig megfordulsz, ha húzna előre, ergo csakazétse arra mentek amerre akar, meg egyébként is te vagy a főnök.


Mondanám, hogy ne adj neki 2 napig kaját, és jutiztasd utána sima póráz mellett, 2 nap alatt megtanulná mi a rend, főleg, ha senki sem látja, amint éppen "betöröd" de akkor itt mindenki lehülyézne, barbár állatkínzónak tartana.

2012. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Milyet használsz? És miért nem vagy hajlandó levenni ezt a szerencsétlen kutyádról? Különösen ha a használatát sem ismered.

Sosem szerettem ezt, nem is használtam, akármilyen nehezen kezelhető vagy problémás kutyám volt.

Nem ismerem pontosan, de az alapok azok, hogy mindig csak egy-egy gyors, rövid rántás szabad. A póráznak eleve lazának kell lennie, hogy a nyakörv is laza legyen, nem arra találták ki, hogy megfojtsd vele a kölyök kutyádat! A rántások azt az érzést kell, hogy szolgálják, mintha a falkában felette álló a nyakánál megszorítaná, fegyelmezné. Túl sok rántás nem szabad, a kutyát vagy megfélemlíted, vagy hozzászoktatod ehhez a fegyelmezéshez.

Talán a legfontosabb a helyes felhelyezés. Nem szabad, hogy a nyaka alatt legyen a lánc, a nyakán keresztül kell futnia. Ismerősöm sz.r kutyasuliban kezdték, a fojtó kötelező volt, a rángatásos módszert használták. Nem tudom, milyen mulasztás, hiba történt, ha történt, a múltkor mesélte, hogy még régen egy séta során az egyik rántáskor a kutya nyakán egy ér elpattant. Életveszélyes állapotban műtötték a kutyát. Azóta nem használ soha, semmilyen fojtót.

Ha a kutya a fojtóval is húz, vagyis kvázi megfulladna benne, nem helyesen használod, mindenképp szakképzett segítségét kell kérned.

Nagyon nem ajánlott kistestű kutyákra, légzésszervi gonddal küszködő kutyákra és kölykökre, akiknél a helytelen használat és az állandó fojtó hatás miatt később gondok léphetnek fel a légzésben.

2012. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:
A kutya a bal oldaladon közlekedik, ezért mindig az óramutató járásával ellentétes irányba kell csavarodnia a póráznak. Akkor ha lazán megy, kilazul és nem akad meg.
2012. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szemben állsz a kutyával. A nyakörvet a bal kezedben tartod az egyik karikánál fogva, lelógatva. Ebbe a karikába beleereszted a láncot. utána megfogod a másik kezeddel is és szemből ráteszed a kutyára. Így, ha lazán fogod a pórázt, a lánc súlya lazán tartja a nyakörvet.

Akkora kell, hogy átférjen a fején csak.

2012. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!