Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya, macska barátság!...

Kutya, macska barátság! Mikortól beszélhetünk róla?

Figyelt kérdés
Szombaton kaptam egy kiskutyát, de nekem már több mint 5éve vagy egy cicám itthon. Azt mondták, hogy nem lesz velük semmi gond. De a cicám még mindig utálja, a kis kutya játszana vele, de a cica morog és fújj rá. Igaz már a macska is "keresi az össze tűzéseket " Lesz valaha normális kapcsolatuk ??? Volt már nekem régebben cicám és kutyám is de ők jóban voltak! Volt valaki ilyen helyzetben ?????
2012. febr. 13. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szinte egy időben érkezett egy kutya és egy macska a már meglévő kutyushoz és mára mindhárman nagyon jól elvannak. Kell egy kis idő míg összeszoknak. De ami a legfontosabb, hogy kerüld el a féltékenykedést a cicánál, vele is ugyanannyit foglalkozz, mint a kiskutyával.
2012. febr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Kicsit megnyugodtam . Igen arra oda figyelek , nem akarom, hogy a cica azt higgye hogy már őt nem szerettem. De most ide jött a cica a kutyus mellé :D Ilyenkor szereti mert alszik :D
2012. febr. 13. 08:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre ijesztő neki, nem tudja mit kezdjen vele. Nem kell aggódni, mégcsak 2 nap telt el. :) Szerintem 1-2 hét és összeszoknak. Először még felügyelettel találkozzanak mindenképp nehogy a cica rossz emlékeket hagyjon a kutyusban.

Nekem kutyám van, tesómnak meg cicája, de ők kb egy időben kerültek hozzánk, a cica sokkal bizalmatlanabb volt így is, pedig fiatalabb volt. De hamar megszokták egymást. Bár mondjuk mi olyan 1-2 hónapig nem hagytuk őket együtt egyedül, de ez csak tesóm mániája volt, féltette a macskáját. :D


Idő és türelem.

2012. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kismenő válasza:

Szerintem a macska féltékeny az új jövevényre, vagy zavarja hogy a kutyus kajla. Két állat kapcsolata akkor lehet teljes,

ha már születésüktől kezdve együtt vannak.

2012. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
Nálunk pont fordítva, a kutyák közé érkezett a cica. Eleinte zárni kellett őket, aztán megszokták. Most már együtt alszanak.
2012. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!