Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chow-chow kérdés. Mi mindent...

Chow-chow kérdés. Mi mindent kell tudni róla, az etetéstől kezdve (mennyiség, minőség) a legutolsó dologig?

Figyelt kérdés

Chow-chow-t szeretnénk a párommal venni 1-2 éven belül. Mivel jó "szülők" szeretnénk lenni, ezért elkezdünk felkészülni a kutyusra. Már egy halom oldalt végigolvastunk vele kapcsolatban, egy tenyésztővel is felvettük a kapcsolatot.

De mégis szeretnénk személyes tapasztalatokat kapni. Tudjuk, hogy makacs és önfejű kutya, és ezek a tulajdonságai a triplájára tudnak erősödni ha nem foglalkoznak vele rendesen. Hogyan neveljük, hogyan tanítsuk, hogy szeressen minket és ne pedig csak egy befele fordult kutyus legyen belőle?

Ne mondjátok, hogy kész ilyen ezen nem lehet változtatni, mert ezt nem hiszem. Szerintem ott, ahol a kutyus rá se hederít a gazdira, a gazdájával van a gond és nem a kutyával.


Előre is köszönöm a válaszokat, és minden újdonságot örömmel fogadunk:)


2012. febr. 13. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A chow-chow a sharpei-jel rokon faj,a chowchow észak-kínai,a shar-pei dél-kínai.És mindkettő nagyon makacs kis önfejü jószág,saját gondolatokkal,de nagyon szerethető lélekkel,és nagyon aranyos pofival.Én imádom őket.Nekem egy peim van,imádom(rozsdabarna színü)
2012. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezeket mind tudom én is már, sokat olvastam róluk:) Engem a személyes tapasztalataitok érdekelnének, hogy mivel neveltetek belőlük kevésbé magánakvaló kutyát, hogy tisztelje és szeresse a gazdit...Milyen trükkökkel lehet ezt elérni náluk?

Milyen tápot adtok nekik, hogyan mivel és mennyit etetitek... Mennyit sétáltok egy nap?

És a legfontosabb: a panelt hogyan viselné?Pláne, hogy ugye a párommal dolgozunk, viszont utána minden időmet ráfordítanám a kutyusra:)

2012. febr. 13. 10:40
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem-az előző válaszadó vagyok-sharpei em van,ezeknek szinte lelke van,tehát nagyon tudnak érezni,együttérzést mutatni ha bánatod van,besértődni,ha valami olyan a szitu... stb.
2012. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Acanát eszik az enyém,meg ilyeneket...
2012. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaid:)

Még egy kérdésem lenne hozzád: ha acana-val eteted, úgy körülbelül cakkpakk mindennel együtt mennyit költesz csak az etetésére a sharpei-ednek? (gondolom nagyjából ugyanakkora a két kutyafajta). Konzervet meg jutalomfalatot szoktál neki adni? Ha igen mennyit?

Egy nap mennyit eszik?

2012. febr. 13. 10:56
 6/9 anonim ***** válasza:

a makacs és önfejű , nem igazán kifejező sző a viselkedésükre :)

fafejű, akaratos, nem-szófogadó !!

ezek a jellemzőek:)

komoly kihívást jelent a nevelésük ( már-csak azért is mert EGYGAZDÁS-és NEM IGAZÁN HÍZELKEDŐ- NEM BÚJÓS-NEM MUTATJA KI A SZÓ VALÓDI ÉRTELMÉBEN A SZERETETÉT.

tény ,hogy hűséges, valódi egyéniségek !!!

( ennél a fajtánál általános,hogy bizonyos esetekben rá sem hederít a gazdira !!)

kutyasulikban ritkán látott vendég.bár nem a gazdik miatt.

nem jön ki jól, más kutyákkal !

de szerintem minden percét megéri a velük való foglalatosság :)

2012. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 chow-chow-om volt, 3éve haltak meg. Imádtam őket, szöges ellentétei voltak egymásnak. A nőstény nagyon játékos volt, nagyon hiperaktív, egyáltalán nem ugy viselkedett mint egy igazi csau. (Fajtiszta volt mindkettő!!) A hím, nagyon határozott egyéniség volt, csak akkor ugatott ha kellett, megtudta védeni magát és családját (sokszor születtek kicsik, akikkel egyáltalán nem volt gondja, sőt sokszor játszott velük :) )

Naponta 2x kaptak kaját, nagyon szerették a disznóhúst, és ezenkívül, konzervet, meg a tésztát is szerették, száraz tápot utálták meg az ilyen kutyaszalámit meg az ilyen vackokat szintén nem bírták megenni. imádtak futni, meg sétálni, nem fáradtak ki még a hosszabb sétáktól sem. Habár általában a csauk nem bújósok, és 1 emberrre halggatnak és nem kifejezetten családi kutyák, a mieink voltak a példa arra, hogy ez nem minden esteben van így :)

2012. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom te merre laksz, de nekem van egy könyvem a fajtádról még Keszthelyen vettem egyik nyáron a könyvesboltban. Ha érdekel szívesen odaadom, ha eljössz érte Győrbe. Ha nagyon messze laksz, akkor bocsi.
2012. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nah, persze...a Huskyra is azt mondák, hogy makacs, önfejű, ,de a jutalom falat jó helyen jó időben való odaadása csodákra képes. Hah meg az enyém úgy hízlelkedik néha mint egy macska...Szerintem egy chow-chow sem okozhat komolyabb fejtörést, bár én az előbb emelkedtem kétlábra,mert úgy csináltam mintha ennék a tányérjából,mert az utóbbi pár napban nem hajlandó megenni a tápot csak a gyógyszer után kapott kefírt meeg kutya szalámit....de miután látta hogy én is "eszem" a tápot Ő is odajött és evett belőle. Persze csak azután jöhetett oda miután és befejeztem az "evést", addig is morogtam rá...nem kellett sokat, hamar vette a lapot, hogy most a főnök eszik, ő meg leheveredett 3 m-rel arébb és nézett...szóval efféle praktikák vannak :D
2012. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!