Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kennelt válasszam?

Melyik kennelt válasszam?

Figyelt kérdés

1: [link]


2: [link]


?kb mennyi mozgás kell ennek a kutyának?


2009. jún. 3. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
nagyon sok mozgás és gondos,időigényes a szőrápolása..
2009. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Az 1 válaszd!! Mivel ez egy kis testű kutya nincs nagy mozgás igénye. de napi 2x ellehet vinni sétálni
2009. jún. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

kistestű és??

a spitzek nagyon mozgásigényesek,pl. az én havanesem is kicsi,de prög egész nap,sosem fárad ki,ugyanez a pinscher pl..

2009. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő megbízható tenyésztő, én a kettő közül a másodikat választanám, de ez én vagyok. Beszélj velük telefonon, amelyik neked szimpatikusabb, azt válaszd. A mozgásigény mérettől, egyedtől függ. Ha kertes házban tartod, a kis spitznek elég napi egy séta.
2009. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

16:18-as! Ne általánosíts! A mozgás nem a mérettől függ korántsem. Függ a fajtától, a kortól, az alapvető jellemtől, temperamentumtól.Nekem egy 60kg-os malám van, és töredéke annyit mozog, mint az a törpeuszkár, akivel rendszeresen találkozunk séta közben. Vagy van egy cairn terrier szintén ott, amerre mi szoktunk menni, vele 2-3 órát kinn vannak, és mintha mi sem történt volna, 3 óra játék után is úgy repül össze-vissza, mint egy ping-pong labda. Aztán van egy nagy cula kuvasz süldő is, ő is sokat mozog, de sokkal hamarabb elfárad és hazamehetnékje van, mint annak két kicsi bisszbassz kutyának. :) De van olyan malamutos is, aki napi 4-5 órát megy a kutyájával, és semmit se ér... kutya-, nem méretfüggő.

Kérdező: ha kertes házba viszed, akkor is érdemes napi 1x elvinni sétálni, hogy találkozzon más kutyákkal, érjék idegen szagok, ingerek, lásson más embereket, ember-kutya viszonyokat, stb. Az enyémnek 600nm2-e van mozogni, mégis hétkor már ott sürög-forog az ajtóban, úgy várja a sétát. :)

2009. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A másodikat. Mert nem arra hajt, hogy minél több kutyust eladjon, kereken megmondja, hogy nem olcsóak a kutyái, de a minőségért fizetni kell, hogy ha "extra minit" szeretne, akkor válasszon másik fajtát stb. Nekem ez a hozzáállás nagyon szimpatikus.
2009. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a másodikat választottam.Most lesz fél éves a kiskutyám és nagyon aranyos.Igen sok mozgás kell nekik.Az én kis drágámnak pont a képen látható kutyus az édesapja.
2010. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!