Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi tartása?

Bernáthegyi tartása?

Figyelt kérdés
kaptam egy bernáthegyi kutyust, most 8 hetes. Pontosan hányszor kell etetni, mekkora mennyiséggel, milyen táppal? Kutyatartás terén van tapasztalatom csak nem az ilyen nagy testűeknél. A legnagyobb kutyám sem volt több 5 kilónál. Esetleg valami amire oda kell figyelni a nagy testű kutyuknál?
2012. febr. 13. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

előbb utána kellett volna nézned ennek a fajtának..


naponta 3x kell etetni minden kiskutyát 6 hónapos korig, utána csak 2x , 1 éves kort betölti 1x, bár a nagy testű kutyák asszem 1,5 vagy vmelyik 2 évesen fejlődik ki..

jó minőségű táppal etess mindenféleképpen

brit,josera ezek jó tápok és olcsóbbak mitn az acana,pro plan stb de ha megtudod fizetni ekkora kutyának akkor vehetsz ezekből is, egy bernáthegyi rohadt sokat eszik..

2012. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kerestem az interneten de inkább csak a fajta leírást találtam. Engem pontosabban az érdekelne, hogy mekkora adagot adjak neki? A többi úgy látom ugyan az mint a kistestűeknél. Royallal etetek. Gondolom neki már mehet a Junior.
2012. febr. 13. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden tápon van adagolási útmutató, az szerint. Amúgy meg gyere el egy kiállításra (legközelebb jövő héten lesz, a FeHoVa Budapesten), és beszélgess a gazdikkal, tenyésztőkkel!
2012. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyi az amit rá tudnál szánni az etetésre?

Fél éves koráig napi 3x kapjon enni (utána elég reggel-este) úgy hogy a napi adagot egyenlő részekre osztod. Csakis megfelelő minőségű táppal szabad etetni, csonterősítőt, plusz kalciumot Semmiképp ne adj neki, de az izületvédő nem ártana (zöldkagylókivonat pl).

2012. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Írta, hogy Royallal etet, gondolom az Royal Canint jelent. Az jó lesz. Megméred a kiskutyát és kölyöktápból annyit adsz, amennyit a csomagoláson látsz a kutya súlyához mérten. Ha nagyon hízik a kutya, akkor 1 hét után csökkenthetsz egy kicsit az adagon. Mivel óriástestű kutyáról van szó, hizlalni nagyon nem szabad, inkább mindig egy kicsit vékonyabb legyen, mert a növésben lévő csontokat, ízületeket megterheli a túlsúly és ez gondot okozhat a kutya egész életében. Súlyosabb esetben diszpláziához is vezethet a túletetés. A zöldkagyló jó ötlet.
2012. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A napi adagot 3 felé veszed (amit a csomagoláson a gyártó javasol) és 3-szorra eteted meg.
2012. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, akkor nagytestű kölyök tápot vegyél, nem ugyanazok a szükségleteik, mint a kis testű kutyáknak, így a tápok összetétele is eszerint változik. Sok gyártó már tesz némi izületvédőt is a nagytestű kutyáknak kifejlesztett tápjaiba.
2012. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat hoztam neki direkt nagy testű kölyök tápot. Voltunk dokinál is ő azt mondta, hogy gyönyörű kutyus de alul táplált úgyhogy nyomatni kell multi vitaminnal és kalciummal. Mint kiderült disznóólból hozták el a picit....:/
2012. febr. 14. 16:27
 9/9 anonim ***** válasza:

A kalciummal vigyázzatok, ha minőségi tápot adsz neki, akkor nem biztos hogy kell neki plusszba, ha mégis akkor csakis annyit kapjon amennyit az állatorvos előírt neki, mert komoly fejlődési rendellenességeket okozhat, és szerintem a multivitamin is felesleges, hisz a tápban benne van minden ami kell. Ha sovány és látványos eredményt szeretnél elérni, akkor főzz neki a táp mellé. Állateledelesnél lehet kapni fagyasztott húsokat kutyának, azt összefőzöd kis zöldséggel és rizzsel vagy tésztával és kész is. (persze a sima bolti hús is jó, csak drágább)Imádni fogja.

Sok sikert hozzá!

2012. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!