Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen sérülésre a kutyámnak...

Ilyen sérülésre a kutyámnak jó a betadine?

Figyelt kérdés
mert már egy hete valami van az egyik körmével, szinte ketté van törve vagy mi, és sokszor vérzik neki. nem vittem sétálni sem, hogy gyógyuljon meg neki, de sztem a havazás és hideg miatt hiába.. 1x - 2x bekentem betadinnel hátha hamarabb begyógyul de van, hgoy szinte csöpög a vér belőle... sűrűbben kenegessem vele? meg mondták hogy pálinkával fertőtlenítsem az a legjobb.. szerintetek? sajnálom szegénykét, mindig nyalja, biztosan fáj is neki.. előre is köszi..
2012. febr. 14. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

A betadine nem sebgyógyító, hanem fertőtlenítő.


El kéne menni egy dokihoz, mert lehet h semmi komoly, de lehet h nem is véletlenül tört ketté, hanem valami komolyabb baj van.

2012. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben már rég orvoshoz vittem volna. Szegénynek marhára fájhat, a doki meg egy pillanat alatt lecsippenti a körmét.
2012. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Ja, a pálinka meg eszedbe se jusson!


És igen, TUTI h fáj neki, mert a kutya körme (az élő rész) tele van ideggel.

2012. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor keresek egy állatorvost a környéken és elviszem a héten... amúgy amikor rákentem a betadint és ő lenyalta, attól nem lehet baja? most jobban megnéztem a körmét és olyan furán néz ki, mintha a körme alatt lenne valami, vagyis mintha a köröm aljából hiányozna darab és az vérzik.. de vígan játszadozik a hóban, nem tudom hova becsukni hogy ne legyen baja attól sem..
2012. febr. 14. 10:48
 5/5 anonim ***** válasza:
A pálinkát én írtam hétvégén, amikor a kutyus körme megsérült és a kérdező nem tudta mivel fertőtleníteni. A tanácsom további része az volt, hogy másnap vegyen Betadint. Le kell csippentetni a dokival a körmét, mert valószínű, hogy ahol szétrepedt, mindig tovább és tovább reped, nem tud gyógyulni. Egy pillanat alatt megcsinálja a doki, pénzt se kér érte sokat.
2012. febr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!