Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha veszeked...

Mit kell csinálni, ha veszekednek a kutyák?

Figyelt kérdés
Nemrég érkezett hozzánk egy új kutya a meglévő mellé, eleinte úgy tűnt, jól megvannak (első nap volt egy kis morgolódás mindkét részről, de arról sikerült őket könnyen lebeszélni), de most egy pár napja megint kezdenek morgolódni. Igazából nem komoly a dolog, inkább csak ijesztő, ahogy mérgesen ugatnak egymásra, pl. olyan dolgok miatt, hogy az új kutya most már otthonosan mozog nálunk, és lazán besétál a mi szobánkba, ami eddig csak a régi kutya "kiváltsága" volt, és félti a kosarát. Meg az új is félti az ő kis kuckóját, ha nagyon betolakszik a régi. Ha rájuk szólunk, rögtön abbahagyják, de aggódtunk egy kicsit, nem fog eldurvulni a dolog? Megszokják majd, hogy nem szabad egymással mindenért veszekedni?
2012. febr. 14. 17:32
1 2
 11/17 aulac ***** válasza:
0%

Rockerpaci.

És a többieknek.

Nem vagyok eltévedve.

Falkavezér csak egy van. Én.

Ha nem vagyok ott a közelükben, akkor sem veheti át a falkavezérséget egyik kutyám sem. Ha én azt mondom nekik, hogy nincs verekedés, akkor nincs. Ha ott vagyok, ha nem.

Minden erre irányuló kísérletet azonnal megtorlok.

A falkámban nem így működnek a dolgok:

- Sziasztok fiúk. Most én elmegyek dolgozni, és addig a Buksi a főnök. Az ő szava dönt.

Ezután amikor megjövök, akkor meg:

- Sziasztok. Megjöttem. Mostantól meg Én vagyok a főnök.

Teljes lenne a káosz.

Csak egyszer szerezné meg valamelyik, soha többé nem lenne lehetőségem visszaszerezni.

De azt gondoltok és csináltok amit akartok.


Üdv: aulac

2012. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Akiteki ***** válasza:
Kicsikét nagyobb falkám van. És van rangsor. Nincs verekedés érte, de ha a főnökasszony odamordul, akkor a többiek tudják hol a helyük. Ha nincs meg a falkán belüli rangsor, akkor állandósulnának a hatalmi viták, hiába tiltod meg. A kutyáknak szükségük van rá, hogy mindenkinek meglegyen a helye a falkában.
2012. febr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hm, hát elég eltérő válaszok érkeztek :) Remélem, hamarosan lemeccselik a dolgot, bár úgy tűnik, most már nem fújnak annyira egymásra. Tegnap este pl. már egy helyen aludtak. :)

Olyankor mi van amúgy, ha esetleg az új lenne a főnök? Egyelőre nem úgy tűnik, de elképzelhető, hogy így lesz szerintem. Az nem okozna "lelki törést" a réginek, vagy ilyesmi?

Egyébként olyan bolondok... Tegnap volt egy kis fintorgás egymásra, rájuk szólok, erre néznek rám vigyorogva, elkezdik egymás pofáját össze-vissza nyalogatni, aztán a legnagyobb egyetértésben túrják magukat simiért :D

2012. febr. 16. 13:31
 14/17 Akiteki ***** válasza:

A kutyáknál nincs lelki törés. Ők elfogadják a rangsort és nem duzzognak, ha más kapja a prémiumot.

kevés az esély, hogy a kicsi legyen a főnök, sokéves tapasztalat, hogy mindig a korábban ott lévő kutya van feljebb a rangsorban.

2012. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ok. :)Amúgy mindkettő felnőtt, sőt, méretre az új még nagyobb is :D
2012. febr. 16. 13:52
 16/17 Akiteki ***** válasza:
Akkor is ő a "betolakodó" Alapesetben el kell fogadnia, hogy ott már vagy egy kert királya, ő csak alattvaló lehet. Persze egy mentett kutyánál nem tudni az előéletét, de általában ők is elfogadják a rendet.
2012. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

látom vannak akik, Cessare Millan minden szavát megfogadják!

Persze nem mindenki gondolja így ,de az alapelv az igaz!

mozgatás,nevelés,szeretet:)

és csak egy vezér van ,...én ..:)

de,.. mi van ,ha az ...én...,nincs ott ??

2012. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!