Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim folyton veszekednek....

A szüleim folyton veszekednek. Nem tudok mit csinálni, állandóan megy az üvöltözés h*lyeségeken leginkább anyám részéről. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom csak üvöltözést hallok, de mindig valami őrült nagy baromságon (mint hajszárító, autó stb.). Legszívesebben meghalnék és ezt komolyan mondom. Nagyon rosszul vagyok, a civakodás kihat az egész életemre. Stresszes lettem teljes mértékben. A szabad időmben csak bőgök a szobámba zárkózva. Nem bírom. Kérlek segítsetek, mit tehetnék? Legszívesebben az utcára költöznék, még mindig jobb, mint itt ebben a diliházban. Egyébként 12 éves vagyok.
2008. júl. 29. 21:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Szegeny:(

Beszeld meg anyukadekkal hogy neked ez nem jo.Ne veszekedjenek..hatha ez segit:(

Es ha ez sem akkor koltozz nagymamadhoz,vagy valamilyen rokonhoz...

Szinten egy 12 eves lany.

Remelem minden helyre jon!Kitartast!

2008. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Te sajnos nem tehetsz semmit. Mondani kell nekik minden ilyen veszekedés alkalmával, hogy fejezzék be vagy elmész otthonról. Egy párszor megcsinálod... kimész sétálni vagy valami. De ez nem jelenti azt, hogy nem fogják abbahagyni. Válassz majd olyan sulit, ami koleszos. Akkor talán nyugodtabb lenne az életed. De addig nem tudsz mit tenni. Kitartás!
2008. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell ezt így túldramatizálni. Miért nem foglalkozol mással? Az én szüleim is veszekedtek, mégsem akartam világgá menni. Ez van. Ha emberek együtt élnek, ott vannak nézeteltérések.
2008. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Ez nincs tuldramatizalva.Nem vagytok egyformak lehet hogy o jobban a szivere veszi.Milyen vagy.Jaj jol fel idegesitettel!Hulyegyerek!!!Es lehet hogy minden kapcsolatban veszekedesek de hogy allandoan az mar sok.Ez nem segitseg volt ROHADT RETEK!!!
2008. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A nagyszüleimhez sajnos nem tudok költözni, mert meghaltak :(


Próbáltam velük beszélni, de akkor meg velem üvöltöztek. Néha-néha volt egy-egy értelmes beszélgetés, de ez nagy ritkaság. Mindenesetre megpróbálok minél többször a lelkükre hatni.


Nem dramatizálom túl. Jó lenne, ha csak havonta egy-két vita lenne, de nem minden nap. Nagyon rossz üvöltözésre haza jönni. Csak akkor van nyugtom, ha a szüleim dolgoznak, meg amikor alszanak. Elhiheted, nem egy álom élet. Már várom az iskolát, hogy ne kelljen itthon lennem.

2008. júl. 29. 22:06
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Akkor meg probalj veluk beszelni, es ha akkor sem lesz maskepp,akkor amikor veszekednek menj el otthonrol mittudomen setalni,egy baratnodhoz barhova csak ne legy otthon.Rem hamar megoldodik.Puszi

Kitartast!

2008. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos én ugyanezt végigéltem, csak 14 voltam, amikor kezdődött az egész. Nem hiszem, hogy jobb lesz valaha is, már nagyon nehéz rendbe hozni egy ennyire elromlott házasságot. Én csak akkor szabadultam az egészből, amikor elkerültem egyetemre.Semmilyen beszélgetés, rábeszélés nem nagyon használ már ilyenkor, talán fölösleges is. Ilyenkor a második gyermekkorukat élik, semmilyen ráhatás nem számít nekik.


Megpróbálhatsz elmenni a gyámügyhöz, vagy a gyermekvédelmisekhez, de gondolom nem nagyon akarsz intézetbe kerülni. Viszont ha addig valahogy kibírod, megpróbálhatsz középiskolába más városba menni és egy kollégiumban lakni, akkor a nagyjától megmenekülsz. A hugom például a szomszédban lakó barátnőjénél vészelte át a fél gyermekkorát, mert otthon folyamatosan balhéztak az ősök, de erre nem mondom, hogy végleges, vagy jó megoldás lenne.

2008. júl. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg elmenni a barátaidhoz egy két napra.


Lehet hogy ez hülyeség, de ln azt tenném, hogy elmennék otthonról s nélkül, és ha már nem vagyok túl közel, felhívnám őket, hogy addig nem megyek haza, amíg be nem fejezik a vitát, mert ez nem bírod hallgatni, és mindenhol jobban érzed magad mint otthon..


sok szerencsét,ha hülyeséget írtam akkor bocsi:)

2008. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
szó nélkül*
2008. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Ezek a gondok, ezek a gondok. :)


"Igazság szerint nekem lenne fontos, hogy Isten előtt is fogadalmat tegyünk."


Mivel kezdődik János evangéliuma? Kb idézve, meg fordítása is válogatja: "Kezdetben vala az Íge és ez kezdetben Istennél vala, és Isten vala az Íge. Minden az Ígéből lett és nélküle semmi sem lett ami lett..."


Akkor hol van az Isten? A templomban? Ott is van. Mindenhol van, benne vagyunk, és Ő alkotja a monitort is, amin ezt olvasod, a fényt is, amivel látsz, a szemedet is amivel látsz, a szívedet is, amivel érzel. (Jó, nem a szíveddel érzel, de ez olyan költői.)


Édes Istenem, házassági fogadalmat szeretnék tenni, esküszöm hogy ... stb. Pont. A fogadalom a lényeg, nem a helyszín. (Szerződést kizárólag irodában írunk alá? Nem, a McDonald's-ban is aláírhatjuk, attól az még szerződés.)


Az a lényeg, hogy mit éreztek és hogy a döntéseteket kinyilvánítjátok Isten és egymás előtt, aki mivel mindent Ő alkot, mindenhol ott van. Nem is tudod megoldani, hogy ne előtte csinálj valamit.

2008. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!