Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyünk?

Szerintetek mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám. 2 éves(kan), menhelyrôl örökbe fogadott kutyáról van szó. Van neki egy testvére ô is kan, akit a barátnôm fogadott örökbe. Midnig együtt sétáltunk . Soha nem volt gond, a két testvér nagyon jól kijött, mindig játszottak és sohasem verekedtek.De olyan 5-6 hónapja a két kutya folyamatosan marja egymást, ahányszor találkoznak a barátnôm kutyája mindig vicsorít az enyémre, így az enyém is elkezd és már nem merjük együtt sétáltatni ôket, mert már verekedtek is. Az állatorvos szerint ez azért van, mert egymásban lássák a riválist, azt mondta,hogy ôk kell eldöntsék,hogy ki a felsôbb rendû. Engedjük ôket össze és ôk majd eldöntik,hogy ki a fônök. De félúnk,mert megsebesíthetik egymást. Szerintetek mit tegyünk?


Amúgy a barátnômnek volt egy labradorja, a két kutya szó szerint az anyának tekintette ôt. Sajnos elütötte egy autó olyan fél éve. A barátnôm kutyája azóta ellenséges ( ivartalanítva van).


2012. febr. 14. 20:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

:D Ezen most jòt nevettem.


Visszatérve a màsik kutyàra, sajnos nem minden esetben hallgat a gazdàjàra, sőt... Remélem vàltozik majd a helyzet, mert ezt leszàmítva jòkat jàtszanak.

2012. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Tényleg ilyenek, tele vagyunk nyomorékokkal akik már jó előre tudatják hogy ott vannak, senki ne közelítsen. :)


Én se szeretek rászólni ismerősök kutyájára, de ha már morog és a gazdi rá se hederít akkor megtenném. Egy rövid érintéssel is könnyen kizökkenthetők.

2012. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Nektek kell eldönteni,összeengedjétek-e őket vagy sem. Ha nagyon durván nem bírják elviselni egymást,akkor jobb,ha nem teszitek.

Mindenesetre,ami én megpróbálnék,az a következő. Azt írod,hogy hallgat rád egyébként a kutyád. Most csak feltételezem,hogy a másik kutya is a gazdájára. Nem kell nekik szeretni egymást,csak elviselni.

Próbáljátok meg azt, hogy elmentek sétálni,és amikor találkoztok,nem engeditek el őket,se összeszeglászni,se semmi. Egyszerűen ha valamelyik arcoskodik,azt ahogy van pórázon lefegyelmezitek. Egészen addig,amíg viszonylag normális lesz. Ha ez megvan,akkor kezdjetek el egymás mellett dolgozni. Pórázonvezetés,ültetés,fektetés, helybenmaradás,stb. Amelyik kutya nem a feladatra koncentrál,hanem a másikra,azt megint lefegyelmezni. Ha a gazdára figyel,szépen dolgozik,akkor jutalom.

Tudod a kutyasulikba is sokféle kutya jár,akik esetleg nem bírják egymást,de el kell dolgozgatniuk egymás mellett. Persze ez hosszabb idő, de egy idő után elérhetitek,hogy semlegesek legyenek egymással. Remélhetőleg.Lehet velük játszani is,felváltva. Vagy pár méterre egymástól. Ha eléggé elfáradnak,a végén lehet velük sétálni egy kicsit,ha már nincs erejük arcoskodni. Amelyik mégis elkezdené,azt elkapni,leszidni,pórázratenni.


Két közel azonos méretű és erejű kutyát amúgy nem engednék össze. Tapasztalatból,mert nincs értelme.

Annak idején volt egy barátnőm,neki egy kan kutyája. Természetesen nekem is az volt. Az enyém különösebben nem reagált más kanokra,csak ha az támadólag lépett fel. No,ez a kutya,amint meglátta az enyémet,már ugrott volna neki. Más kutyákkal elvolt,de az enyémet valamiért nem bírta elviselni.A másik eb valamivel nagyobb volt ugyan,mint az enyém,de ő meg annyival gyorsabb. Jobb ötlet nem lévén egyszer összeengedtük őket,rendezzék le,hátha utána ellesznek. Hát nem nagyon jött be. Iszonyatos verekedésbe kezdtek,és egyszerűen egyik se bírt a másikkal. De látszott rajtuk,hogy vérre mennek. A végén szétszedtük őket. Szerencsére két nagybundás kutya volt,nem lett bajuk,csak a szőrt tépték meg egymáson rendesen.

A későbbiekben annyit sikerült elérni a fenti módszerrel,hogy a másik kutya elviselte az enyémet. Őt nem érdekelte a másik,amíg neki nem ment.Az meg pórázon nem tudott. Jópárszor le lett fegyelmezve. A végén ha nagyon úgy volt elsétálgattak póráz nélkül is,de barátnőm ebére mindig nagyon figyelni kellett,mert egy neki nem tetsző mozdulatra már támadott.Így mindig szájkosár volt rajta.De én se mentem a közelébe,ha nem volt rajta a kosár. De hozzáteszem,ez egy alapvetően bolond kutya volt (igen,a gazda is hibás volt,de a kutyára nem tudok mást mondani. Évek óta kutyázok,életemben ettől az egy kutyától tartottam,annyira bolond és kiszámíthatatlan volt,hozzá meg kifejezetten nagy és erős)

2012. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!