Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két éves kan leonbergim mellé...

Alinaaa kérdése:

Két éves kan leonbergim mellé kölyök szukát vennék. Mit kell ilyenkor tudni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 09:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Azt pl hogy minek akarsz neki szukát? És hogy a te kanod honnan való? milyen papirjai vannak, törzskönyv, szűrések, és hogy a szukát honnan veszed? gondolom mert szaporitani akarod...

Akkor ne itt kérdezgess, hanem szakkönyvből.

Mert gondolom te nem vagy tapasztalt tenyésztő mert akkor nem ide irtál volna.

Azért is kellenének a törszkönyves papirok, ne hogy rokonok legyenek, mert még ha 2 éves is a kanod, előfordulhat hogy egy az anyjuk, az meg elég nagy géz, ha nem tudsz arról hogy rokonok, és pk is szaporodnak!

Csak normális kennelből vegyél leonbergit, és ne vegyél törzskönyv nélkülit azért se, mert neked azt mondják hogy fajta tiszta, és lehet hogy csak 70% ban az!

2012. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
bocsi - elirtam - szóval elég nagy gáz!
2012. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Azt kell tudni, hogy a kant még azelőtt ivartalanítsd, hogy a szuka felnőne. Mert utána nagy gondban leszel. Akkor egy életre jó haverok lesznek és nem lesz velük semmi baj.
2012. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen,laikus vagyok. A kanomnak nincs törzskönyve és a szukát is az nélkül tervezem venni. Azért itt kérdezgetek, mert gondoltam kapok normális válaszokat nagy vonalban...vagy tapasztalatokat. A szaporitásról meg csak anyit, hogy :miértkell ezt ilyen véresen komolyan venni? Ha lesznek is kiskutyák más is keres szerintem családi kutyának törzskönyv nélkül. A kérsésem pedig még kibőviteném: Mennyire tűri meg a kölyköt? Azzal nem lenne gond?
2012. febr. 15. 10:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen,laikus vagyok. A kanomnak nincs törzskönyve és a szukát is az nélkül tervezem venni. Azért itt kérdezgetek, mert gondoltam kapok normális válaszokat nagy vonalban...vagy tapasztalatokat. A szaporitásról meg csak anyit, hogy :miértkell ezt ilyen véresen komolyan venni? Ha lesznek is kiskutyák más is keres szerintem családi kutyának törzskönyv nélkül. A kérsésem pedig még kibőviteném: Mennyire tűri meg a kölyköt? Azzal nem lenne gond?


Szia!

Mielőtt magadhoz vennél egy kölyök szukát, kérlek tájékozódj! A leonberginek (ugyanúgy, mint a többi fajtának) lehetnek örökletes betegségei, ha nem minőségi, törzskönyves kiskutyát veszel megbízható kennelből. Ezen kívül a kutyád felmenőit sem ismered, ami szintén nagyon fontos a tenyésztéshez.

Laikusként vetted a kant, aki sajnos nem megfelelő a tenyésztési szándékodhoz! Ezért én azt javaslom, hogy a kant ivartalanítsd és utána nézz meg pár kennelt, beszélgess a tulajdonosokkal, válaszd ki a megfelelőt és ha a tenyésztő is úgy látja, akkor egy neked megfelelő kutyust választhattok ki közösen. De! Elsősorban ismerd meg a fajtát!

2012. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, elfelejtettem kitörölni a te válaszod. (Be szoktam másolni, hogy tudjam, mire válaszoljak.)
2012. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de az én véleményem erről:

Ha valaki családba tervez kutyát venni, nem fog kiadni 500-600Eurót egykutyáért csak mert papirjai vannak, erre acélra pontossan megfelel egy kutyus, akinek meg lehet nézni mind a 2 szülőtés első látásra beleszeretni....Igy vettem meg én is az enyémet.

És kb 20 évvel ezelőtt is a pl:nagyszóleimnek is volt kan és nőstény kóliájuk-lettek kiskutyák és nemmaradt a nyakukon-teszemhozzá papirok nélkül ésazért aza fajis elég kényes....

Sokan nemhajlandóak kiadni annyi pénzt egy kutyusra: pl:ujház, kölcsön, 2 gyerek.... azért egy törzskönyves kutyus nem olyan olcsó...

És elég sokan gondolkodnak igy.

Szóvalne haragudjatok, meg a fejemet se harapjátok le, de azért sokan meggondolják amai világban,hogy megvesznek egy kutyust 600 Euróért törzskönyvel vagy az udvarra 150-200Euroért egy aranyos kutyust a gyerekek mellé....

2012. febr. 15. 11:10
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
És 20 évvel ezelőtt nem is volt 1 millió kutya menhelyen és gyepin.
2012. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Szerinted a szukád az elkövetkezendő 10 évben hány kölyöknek fog életed adni? Gondold át.
2012. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:
79%
És egy újabb megélhetési bűnöző. Micsoda boldogság!
2012. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!