Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy cicám, de szeretnék...

Van egy cicám, de szeretnék befogadni egy kutyát.1. kutyus lenne, milyen dolgokat kell megvennem, kb. milyen költségekre számíthatok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kinti kutya lenne, akkor egy jól szigetelt kutyaházat, ha benti, akkor fekhelyet, ha kinti-benti, akkor mindkettőt.

Szüksége van egy etető-itató tálkára (rozsdamentes acél a legjobb), pórázra, nyakörvre. Élősködők elleni védelem (nyakörv vagy spot-on). Kutyakaja (szárazeledel), jobb minőségű, nem Pedigree, Darling és társai.

Az összeg függ a kutyakajától és az élősködők elleni védelemtől. Nagyjából 10-25eFt ezek, amit leírtam.

2012. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja.. a kutyaház nincs benne az árban...
2012. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
lakásban tartanám,a cica mellett...ezekre a dolgokra gondoltam,illetve már összeírtam,de totál kezdő vagyok....az állatorvos a cica miatt már adott,ott tudom az árakat....szóval csak majd ki kell tapasztalnom a dolgokat....köszi a választ!
2012. febr. 15. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy a sok kiegészítő mellett olvass egy kicsit utána a kutyatartásnak! Ajánlom például Cesar Millan vagy Jan Fennel könyveit, vagy nézegesd a csodálatos kutyadoki című műsort a NatGeo-n!
2012. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy itató és egy etető tál: attól függ milyet veszel, szerintem a fém csúszásgátlósak a legjobbak, tartósak, nem törékenyek és könnyen tisztíthatóak kb 2-3 ezer forint

Póráz, nyakörv: 1,5 méteres bőr vagy textil póráz illetve nyakörv: kb 2-3 ezer forint

Fekhely: kb 4-5 ezer forint, persze ez nem létszükséglet, egy vastag pokróc vagy régi matrac megfelelő lehet

Minőségi száraz kutyatáp: kb 7-18 ezer egy 15-20 kilós zsák

Élősködők elleni csepp: kb 1500-2000/hó

Állatorvosi költségek: Oltások kb 6-7 ezer forint a veszettség és a kombinált, ivartalanítás: 12-20 ezer forint, chip kb 3-5 ezer forint, ha menhelyről hozod ezek egy része már jó eséllyel megvan a kutyának

Ezek a legfontosabbak, a többi tetszőleges.

2012. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2012. febr. 15. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!