Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos Akitám van és hát...

9 hónapos Akitám van és hát eléggé harap. Tudom h nem azért mert bántani akar csak játszik de ez nekem fájdalmas és nagyon belilul. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltam már sok minden pl. vonyító hang kiadása mikor harap, orra ütés (persze csak h ne nagyon fájjon), mikor megharap elvonulok de akkor is harap és elég kellemetlen tele lenni lila folttal és fáj is a harapás

2012. febr. 15. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha Pesten laksz szívesen vállalom, hogy segítek. Mert ezt így nehéz elmagyarázni anélkül, hogy lásd. :)
2012. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tekint falkavezérnek a kutya, csak egy játszótárs vagy neki. Tanulj meg kutyát nevelni.
2012. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
100%

És azt próbáltad, hogy egészen simán és egyszerűen nem engeded meg neki? Minden trükközés nélkül.

Miért nem harap meg engem egyetlen kiskutyám sem?

2012. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ezzel az a probléma h nem tudom nem megengedni... vagyis egyáltalán nem engedem de cibálja a kabátomat harapja a lábam van h meg se tudom simogatni mert azt hiszi játszok és kötöszködik :/ am nem Pest körül lakok :/
2012. febr. 15. 17:35
 5/14 Akiteki ***** válasza:
86%

Tehát engeded. Azért tudja megcsinálni.

Leírom a szitut: A kutya odamegy, elkapja a kabátod, karod, stb. Erre te rángatni kezded a karod, sikítozol. Tehát engeded. Van testvéred? Mit csinálnál vele, ha ugyanezt csinálná? Lekevernél neki egy olyan frászt, hogy nem hogy ne nagyon fájjon, hanem törött kézzel törölgetné a véres orrát és szaladna anyátokhoz bepanaszolni.

Ha vele is sikítoznál meg rángatnád a kezed, kiröhögne és még a haverjait is odahívná.

2012. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezért most tuti le leszek cseszve, de egy kutya sincs cukorból. Nem az orrára kell koppintani, hogy véletlenül se fájjon, nem visítozni kell, hanem le kell keverni egy maflást neki. Ennyi a titok.
2012. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
az én két éves keverékem is ezt csinálja. késön érö tipus
2012. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem későn érő, hanem megengeded neki.

Anyukámnak is hiába magyaráztam, hogy ha nem akarja, hogy a kutya felugorjon rá és képen nyalja, akkor nem visítozva kell az asztal körül rohangálni, hanem felemelni a kezét és lenyomni a kutyát. De mivel ezt nem tette meg, csak álltam és röhögtem.

2012. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem is akitám van, és úgy gondolom, hogyha megengeded neki ezt a harapdálást, akkor később még durvább is lehet. Ráadásul, ha Neked tényleg fáj, akkor az már nem játék, ezt is tudatnod kell vele, nem lehetsz megértő. A játék az, amit Te is, mint falkavezér élvezel.

Kemény kutyák, rendesen meg kell mutatnod, ki a főnök. Nyomd le a földre, ha kekeckedik és tartsd is ott, amíg meg nem adja magát – tehát le nem nyugszik. Most, hogy már 9 hónapos valószínűleg jó párszor el kell játszanod, de legyél kitartó és következetes és ne érezze rajtad, hogy nem akarsz neki fájdalmat okozni vagy nem mered bántani.

2012. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
miért kell olyan fajtát választanod, amihez nem értesz, vagy nem tudod kezelni?? ha egy egyszerű kölyökkori harapást sem tudsz megoldani, mi lesz később?
2012. febr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!