Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tehetek ilyenkor? /támadás/

Mi tehetek ilyenkor? /támadás/

Figyelt kérdés
A héten vittem a kutyusomat sétálni,a lépcsőházból póráznélkül kiszaladt és oda rohant hozzá egy staffordshire terrier,de az nem bántotta csak amikor az enyém rámorgott!orvosi ellátásra szorult a kutyám! fel szeretném jelenteni a kutya gazdiait! megtehetem? mit kapnának ezért? mit csinálhatnának velük?
2009. jún. 4. 08:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem itt mindössze arról van szó, hogy két kutya póráz és szájkosár nélkül összeverekedett. Sajnálom a kutyusodat, de mindketten hibásak vagytok a másik gazdival együtt. Csak a fajtájája miatt nem hinném, hogy felelősségre vonnák a staffi gazdáját.
2009. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Bocsi, te magad is azt írod, a te kutyád kezdte. A másik tehát nem rossz szándékkal közeledett, csak megvédte magát. A hibás te vagy és nem más! Azért, mert stafi, még nem gyilkos! Ha kevéssé szocializált más kutyákkal a kutyád, arról te tehetsz.
2009. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Még te akarod feljelenteni a másik gazdit??? Éljenek a felelős állattartók! Elmebeteg!!! Téged kéne feljelenteni nem őt!!
2009. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
csak azért, mert staffordshire terrier, attól még a te kutyád támadott rá
2009. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Lehet az bármilyen kutya,az a gazdi a hibás amelyik nem tartja porázon a kutyáját.
2009. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

azért álljon meg a nászmenet!


lehet hogy egy szocializűlatlan, nem kézben tartott kutyája van,de -ha úgy történt ahogy írta - nem is ő ment a staffhoz, hanem az rohant hozzá!!! Holott (a lépcsőhűázból ítélve) póráz és mivel staff szájkosár! ez alapján fel is jelenheti...de hozzá teszem ha a kérdező kutyája se volt pórázon (ez a posztból nem derül ki) és ha arra a helyi ebtartási rendelet szerint kötelező lett volna szintén a szájkosár akkor téged is meg fognak büntetni!!!


És igen is ha tudom hogy olyan kutyám van amelyik hajlamos támadni, mi rosszabb harapni akkor nem hagyom hogy kedve szerint rohangálojon oda mindenkihez akihez csak akar! Márpedig vegyük tudomásul hogy az amstff (sok jó tulajdonsága mellett) igen is veszélyes, mert mint látható ha náluk verekedésre kerül a sor akkor ott vér fog folyni! Éppen ezért aki ilyen fajtát tart annak gondolnia kell a másik félre is...úgymond övék az ersőebb és veszélyesebb kutya annak minden felelősségével együtt! A kutyasátéltatás/kutyázás nem arról szól csak hogy én milyen vagyok, hanem hogy a másik fél milyen!!! Ezért illik megkérdezni hogy odaengedheti-e a kutyaját...mert nem tudhatod hogy amásik fél hogyan reagál!


Én nem jelneteném fel, de hogy elbeszélgettem volna vele az biztos. a minimum hogy fizeti az állatorvosi költséget (ez mifelénk így szokás)...ha nem mutat hajlandóságot és láthatóan szarik az egészre akkor feljelnteném.


De a kedves kommentelő helyébe is keresnék egy kutyasulit és újragondolnám a falkasorrednet a falkában...mert az hogy a kutyád csak úgy rámorog egy másikra az jelzi hogy nagyon nem vagytok rendben!

2009. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
csak úgy megjelzem, hogy a másik kutyán is lehetett volna szájkosár, mert sétálni elvileg pórázon és szájkosárral kell vinni a kutyát. Nem pedig csak azért kell rátenni a kutyára, mert az "staff", meg "pitt", meg ilyenek... engem múltkor egy szar kis foxi harapott meg, jaa, persze, arra nem kell szájkosár... Mert az nem harci kutya?
2009. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A héten vittem a kutyusomat sétálni,a lépcsőházból póráznélkül kiszaladt


most ez a te kutyád, vagy a staffordshire terrier volt?

2009. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
mind a kettő kutya póráz és kosár nélkül volt,és az én yorkim szaladt ki a lépcsőházból
2009. jún. 4. 12:23
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

az hogy melyik kutyára kell szájkosár azt a helyi ebtartási rendelet szabályozza...hol faják szerint, hol méret szerint határozzák -újpesten tán még a tacskó is szájkosár köteles-, de van ahol csak az ún. "veszélyes" ebekre kell szájkosár...aki meberre veszélyes (és ez lehet akár foxi is), aki harapott már vagy indult ellene eljárás az ebbe az utóbbi kategóriába esik.

ez a törvény...a büntető előadó ez alapján fog ítélni


a valsóág persze teljesen más...

2009. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!