Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg őt?

Hogyan neveljem meg őt?

Figyelt kérdés

Tudom hogy elkényeztettem a nemsokára két éves havanese kutyusomat , és mivel ő az első kutyám és tapasztalatlan voltam. De már elegem van !!! Meg szeretném nevelni.

Sokszor morog rám ha megsimogatom . A nagyim pedig borzasztóan szereti őt , így amíg én suliban vagyok ő mindent elronthat (?) mindíg babusgatja és ha leszidom a kutyám akkor ő ölbe veszi és azt mondja neki , hogy semmibaj meg hogy miért kínzom , amikor én csak azt mondtam neki hogy szégyelld magad. Egyébként sohasem ütöm csak leszidom.

De mit mondjak a nagyimnak hogy ne babusgassa ha leszidom?

És hogyan neveljem meg hogy ne morogjon?


2012. febr. 15. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Mindenképp rá kell venni a nagyidat,hogy,ha te egyszer leszidod akkor ô nem szabad megvígasztalja. Ez az elsôdleges probléma.

Ami fontosabb: nem te vagy a falkavezér. Váltosztass rajta. Itt egy kis segítség: [link]

2012. febr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

hát igen, ezzel kissé elkéstél...

1. valami normális kutyasuli

2. esetleg vmi jó könyv segítségével, (kutyapszichológia, cesar millan, klikkerképzés, akármi jó)

2012. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem te vagy a falkavezér, akkor se könyv, se kutyasuli nem segít. Ezt kell elôször megtanulnod és NEKED, nem pedig a kutyádnak. Mert itt egyedÜl te vagy a hibás. Magadnak köszönheted. Te nevelted félre :)
2012. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fennel könyvek nagyon jók, Korom Gábor könyvét szintén csak ajánlani tudom, hatásos és (csak hogy ne sértődjenek meg :)) a cerberosos módszerek is jól beválnak.

Egy normális kutyasuli valóban a leghatásosabb lenne. De mindenek előtt a családoddal kell ezeket a problémákat megbeszélned.

2012. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha a nagyid nem partner kár a gőzért. Először őt kell meggyőznöd arról, hogy nem egészen normális ha a kutya morog a családtagokra.
2012. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sosem késő nevelni, tudatosan az elejétől javaslom kezdeni, következetesen. Az alapelveket itt el tudod olvasni [link] kitartás és azért beszélj a nagyiddal, hogy kicsit várjon a babusgatással a rosszaság után.
2012. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. febr. 16. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!