Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Golden retriever és a...

A Golden retriever és a Labrador retriever milyen házörzők, melyik kutyafajta a legjobb házörző?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 19:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyiksem jó házörzô, hacsak a betörô nem fél attól,hogy a kutya agyonnyalja xD
2012. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Jelezni talán jeleznek, de nem hiszem,hogy olyan nagyon öriznék a területÜket... tapasztalatból mondom.

Nekem is van egy goldenem és a kutya melett lopták el a szánkónkat :)) pedig ott volt az udvaron a kutya is mégis elvitték.

2012. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
akkor milyen ajánlanátok?
2012. febr. 16. 19:22
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem németjuhász. Igazi ôrzô-védô és,ha jól va tanítva meg szocializálva akkor remek kedvenc is. Legjobb választás házörzésre. Olvass utánna. A németjuhász a zélete áran is megvédi a gazdáját! Elsô voltam :)
2012. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Németjuhászt,rotti,tervuen
2012. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

ez a két fajta tényleg nem jó házőrzésre , régen ahol a mamámék laktak és ott sarkon volt két goldi, oda mentem a kerítéshez kidugták a fejüket és annyira csóválták a farkukat oda tettem a kezem megnyalták végűl megsimogattam őket , amikor mentünk a mamáékhoz és a kutyusok ott voltak mindig megsimogattam őket.. ezzel a kis történettel akartam azt még jobban megerősíteni hogy nem jók házőrzésre,azért tartják őket sokan ,mert nagyon barátságosak..


német juhászt ajánlom én is vagy pedig egy menhelyi keveréket ,ismimnek egy kaukázusi és német juhász keveréke van menhelyről a kutya nagyon jól őrzi a házat, de ugyan akkor barátságos is a családdal , de egy idegen csak úgy nem mehet be,csak ha vki kimegy és be kíséri az illetőt..szóval azért menhelyen is kilehet fogni jó kutyákat..

2012. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Volt már kutyád vagy első kutyás lennél? Mert nem mindegy. Az igazán jó házőrzőhöz határozott fellépés, következetes nevelés kell, mert keményebb, makacsabb, dominánsabb fellépésű kutyák.

Talán kezdhetnél közép schnauzerrel. Jó a mérete, nem öleb de nem is egy hegyomlás, karakán kutya de nagyon okos, nem egy véres szájú fajta.

Esetleg még a német juhászt tudnám említeni de nála nagyon oda kell figyelni mert az állomány nagy része elkorcsosult, csípődiszpláziás. Csak jó tenyésztőtől érdemes beszerezni. Vagy szétnézni a német juhász fajta mentőknél. Ha nem ragaszkodsz fajtiszta kutyához menhelyeken is lehet nagyobb testű kutyákat találni. Akik belekerülnek az örökbe fogadási programba azokat már mind lecsekkolták, tudják mit tud, milyen a vérmérséklete mire alkalmas. A keverékek még egészségesebbek is és ugyanúgy őrzik a birtokukat ehhez nem kell fajtisztának lenni. Nagyon hálásak a szeretetért.

Mindenesetre akármit választasz ne szaporítótól vegyél erre ügyelj. Hiába olcsóbb később az állatorvosnál behozza a lemaradást sajnos.

2012. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
El kell, hogy keserítselek, házőrzésre manapság egyik fajta se jó, aki be akar törni, bedob egy kis mérgezett kolbászt és kész. Kérlek, csak ezért ne vegyél kutyát! Az etetés, oltások nagyon drágák, jobban jártok egy rendőrségre bekötött riasztóval.
2012. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nekem 3 labim van. Egyikük, aki lassan 9 éves, nagyon jól őrzi házat, néha túl jól is... :) Kölyökként a pincsinktől tanult el sok mindent. A másik kettő vakkantgat, de inkább kávét főzne a betörőnek, vagy agyon nyalogatná az illetőt.:)
2012. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

E közül a 2 fajta közül egyik sem jó házőrző.


De amik jók:

Német juhász, Roti, Dobberman, Káj, Kuvasz, Komondor, Kau, Boxer stb..

2012. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!