Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ház örző kutyát ajánlan...

Milyen ház örző kutyát ajánlanátok az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

jó házörző legyen, a családtagokkal kedves,barátságok a gyerekeket szeresse, idegenekkel ne legyen barátságos,nem vagyok egy határozott jellem szóval engedékeny vagyok gyakran

a Golden retriever a Labrador és a Kuvasz elég szimpatikus,nektek mi a véleményetek?


Bár úgy hallottam a retrieverek nem igazán jó házörzők, a kuvasz pedíg határozott jellemű gazdit igényel, különben engedetlen,mivel szeret falkavezér lenni


2012. febr. 16. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a goldi és a labi ház őrzésre alkalmatlan


hát ha egy kuvasszal nem tudsz bánni akkor inkább más fajtát válasz, bár ha jársz vele kutyasuliba akkor gond nem lehet, de még ajánlom a német juhászt is..

2012. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
ha nagy a telek, és elviszed sétálni akkor husky-t javaslol az biztoshogy megvédi a házad mivel rendkívül erős testfelépítésű, de barátságos is... idomítani nem lehet vagy csak nagyon minimálisan, ösztönösen cselekszik... és szeret szökni de ha nagy a kerítés akkor jó.
2012. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én is a német juhászra gondolkodok még amúgy a kuvasz is még esélyes lehet akkor ha kutyasuliba járok vele?
2012. febr. 16. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
hiába viszed kutyasuli, mivel ott határozottaan bánnak vele, de mivel te nem vagy ''képes'' rá ezért nemsokat fog érni:/
2012. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

A kuvaszt inkább hanyagolnám a helyedben. Az már tényleg "erős" kutya, kemény, határozott ember kezébe való. A fejedre fog nőni.

Türelmesebb, higgadtabb kutyára gondolok én is, mint a német juhász, csak nagyon vigyázz a választásnál. Jó tenyésztőtől vegyél mert a magyar állomány valahogy nem a legjobb. Sok a diszpláziás egyed. Inkább olyan tenyésztőtől vegyél, aki versenyezni viszi a kutyáit, ott ugyanis nagyok a követelmények és azonnal kiszúrják ha a kutya hibás.

Vagy van külön menhely a német juhászok számára. Ott már megvizsgált állatokat adnak örökbe.

Esetleg még a belga juhász kutyákat ajánlanám.

Tervueren, malinois. Olyasmik mint a német juhász.

2012. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Golden,Labi kizárva. Ha nem értessz a kutyákhoz akkor a Kuvasz is. Szerintem: németjuhász esetleg trauven :)
2012. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Kuvaszt nem ajánlom, nem való kertbe. Nyájőrzésre lett kitenyésztve, baromi nagy terület kell neki!

Németjuhász tökéletes házőrző!

2012. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Goldi, Labi kizárva!! Nem alkalmasak őrzésre.

Kuvasz nagyon jó őr, de minden képen határozottan kell vele bánni mert könnyen a fejedre nő. Szóval ezt sem ajánlom.

Német juhász talán de még ebben sem vagyok túlzottan biztos.

Én inkább azt javasolnám hogy először válasz egy olyan fajtát amelyikhez nem kell túl szigorú gazda vagyis így nem egy kifejezett házőrző típus de a külsejével/méretével azért elriaszt embereket.

Pl. Dog vagy valami hasonló fajta..

Persze ezt is kell nevelni!!

2012. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekünk mondjuk egy kuvasz és labrador keverék van.. hááááát nem bánunk vele keményen... és mégis szófogadó igaz... szeret ásni de nah :D
2012. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

ezek a paraméterek kizárják egymást.

egy jó őrkutya - egy tényleg jó őrkutya - határozott, "tökös", kemény, ahhoz erős kéz kell.


viszont én azt mondom, ha nem féltek közvetlen életveszélytől (mármint behatolók terén), akkor bőven elég egy fekete labrador, vagy fekete keverék kutya. a nagytestű, sötét színű állatok ijesztően hatnak bizonyos nációkra, és a kapuban ugató kutya - tök mindegy mennyire gyilkos hajlamú - már elgondolkoztatja a rossz szándékúakat. amúgy meg ha tényleg tökös is a kutya, aki tényleg be akar jönni, az be is fog... van már ezerféle módja a kutyák ideiglenes vagy végleges likvidálásának. a legjobban talán azzal járnál, ha vennél egy kutyát, ami az egyéb igényeidnek megfelel, vagy esetleg örökbe fogadnál egyet menhelyről, és mellé beszerelnétek egy riasztót.

2012. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!