Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek egy Boxert es azt...

Szeretnek egy Boxert es azt szeretnem tudni, hogy mennyire gyerekszeretö kutya ugyanis 2 gyerekem van es ha az udvaron jatszanak nyugodtan lehet egyutt a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A boxer nagyon ember/gyerekcentrikus kutya, de azt nem szabad elfelejteni hogy minden csak nevelés és foglalkozás kérdése. A boxer elég nagy és energikus egy kisgyerek mellé, ezért mindig CSAK felügyelettel lehetnek együtt (de ez szerintem minden kutyára igaz)
2009. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsot.
2009. jún. 4. 15:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen kutyát nem hagyunk egyedül kisgyerekkel. Egy precre sem, akkor se ha a nagyiék láncon/ vagy elzárva tartott kutyája. Csak ha már biztosak vagyunk benne, hogy mindkétrészről megbizonyosodtunk a "kölcsönös meg nem támadásról" . De főképp ha már megbizhatunk a gyerekben (hisz többnyire Ő az aki kezdeményez), tehát kb: 6-7 éves korig ne legyenek felügyelet nélkül (szerintem kutya nélkül sem).
2009. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is boxerem van és egyszerűen imádja a gyerekeket! Pedig nálunk nincs is gyerek a háznál.Ha már csak a kerítésnél meglát egy gyereket már szalad oda hízelegni és nagyon szeretné megszeretgetni őket,a felnőtteket meg ugatja.Egyébként minden boxeres könyv azt írja,hogy a boxer nagyon gyerekbarát.Perszer jó idegzetű,nem egy túl tenyésztett idegbeteget kell venni! Plusz javaslom a menhelyeket vagy a boxermentőket!Annyi kis tündér vár ott is gazdira!
2009. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat,johet a boxer.:)
2009. jún. 4. 22:28
 6/13 A kérdező kommentje:
Mi is azt gondoltuk,hogy allatmenhelyrol hozzuk.
2009. jún. 4. 22:29
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod megbánni! Nagyon okos,értelmes kutyafajta(persze nevelés kérdése is).A játék a mindene,szóval nem fognak unatkozni sem a gyerekek sem a kutya! Van egy jó könyv Veress Istvántól a címe Német boxer (475Ft+postaklts.).Ír a fajta történetéről,tartásáról,gondozásáról,ösztöneiről,neveléséről,

betegségeiről stb. szóval hasznos kis könyv. Kerestem több boxis könyvet is de sajna nem jártam sikerrel...

2009. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia! Nekem is van egy boxer kan kutyusom és egy 1 éves gyerekem. Imádják egymást és bármikor bármely percben egyedül hagyhatom őket. Egyáltalán nem bántja sőt!!! Szerintem nem kell tiltani a gyerekeket a kutyától, régebben sem tiltották, csak a mai világ úgymond meg akar szabadulni a családban tartott állatoktól!
2009. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekünk boxerünk volt, gyakorlatilag együtt nőttem fel vele! Ez a fajta nagyon gyerekcentrikus, imádja a kicsiket, anyáskodik felettük. Amikor megszületett a kistesóm, akkor tényleg előbújt a kutyusból az anyuka, gondoskodott róla, miután a húgom elég idős lett, nagyon sokat játszottak együtt.

Sajnos 2 éve meghalt a kutyám, az egész család nagyon szomorú volt, főleg én és a kishúgaim^^

Szóval megengedheted, hogy együtt játszanak. Amúgy is, mivel a boxernek magas a fájdalomküszöbe, akkor sem kap oda, ha a gyerkőc gyötri egy picit^^

2009. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mindenképpen vegyétek meg a kis boxit!!!nagyon édes és gyerekek mellé kiválo!!!nekem is van 2 boxim:))
2009. nov. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!