Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatáskor ti mindig...

Kutyasétáltatáskor ti mindig felszeditek az ürüléket?

Figyelt kérdés
Mert sok helyen nincs egyáltalán kuka, olyankor addig járkálsz az ürülékkel, amíg nem találsz egyet, vagy otthagyod?
2012. febr. 18. 22:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
igen, felszedem. kivéve, ha hasmenéses vagy ha a bozót közepére rakja és átpereg az ágacskákon be a sűrűjébe. a mi útvonalunkon is van egy szakasz, ahol nagyon sokat kell sétálni a gőzölgő ürülékkel a legközelebbi szemetesig. na, azt nagyon utálom, de megteszem. a környéken egyébként ez nem mindenkinek egyértelmű, így mindig elkapok egy-két csodálkozó pillantást, amikor egyik kezemben a kutyával, másikban a zacsival nyomok egy maratont
2012. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a városban hihetetlenül kevés helyen van kuka. A főbb tereken, útvonalakon, ahol szoktunk sétálni, már régen kijelöltem egy-egy villanyoszlopot, fát, aminek a tövébe gyűjtögetem a zacsikat. Olykor hónapokig gyűlik, mire feltakarítják a zacsi halmot, nem egyszer már szóltak is be nekem területisek emiatt, de persze több szemetest nem raknának ki. Olyan luxusról pedig már rég letettem, hogy esetleg zacskókat is kitegyenek.

De egyébként nagyon kevesen takarítanak a kutyájuk után, pont azért, mert van, hogy 4-5 utcát is gyalogolni kell, hogy az ember kukát találjon. És hogy lehet így normális, felelősségteljes kutyatartást elvárni, ha még az önkormányzat is, az állam is ez ellen van?

De ha töltésen, szántóföldön sétálunk, nem szoktam persze felszedni én sem az ürüléket.

2012. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én a cigicsikkel is képes voltam bármeddig gyalogolni úgy, hogy a kezemben volt, sokszor 100 métereket cipeltem, mire akadt egy csatorna, vagy kuka. Szerintem aki össze akarja szedni és ki akarja dobni, nem azon múlik, hogy van-e a közvetlen közelben kuka. Egyszer kell kitapasztalni, hogy hol van, utána már lehet célirányosan arra sétálni a kutyával. De ez persze nem változtat azon, hogy rakassatok ki kukát, próbáljatok meg olyat, ami kifejezetten ürülékre van, még zacsit is kaptok hozzá...
2012. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Állítólag a már említett füves területen lesz egy kutyafuttató, akkor talán kuka is. Ideje lesz... Kifejezetten kutyatoalettet meg talán hármat láttam az egész városban. Az viszont bosszant, ha látok a fűben kutyakakit a kuka szomszédságában.
2012. febr. 18. 23:26
 15/20 anonim ***** válasza:
Nàlunk szerencsére sok ilyen kuka van, ellenben kutyafuttatònk nincs :(
2012. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A határban senkit nem zavar és szinte mindig oda járunk sétálni.

A kutyáim ilyen utca tiszták (xD) és csak akkor piszkítanak amikor már nincsenek házak..a traktorost meg nem hiszem hogy zavarja a dolog.

De ha valami olyan helyre megyünk és mégis akkor igen felszedem. :)

2012. febr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

Így van. Aki össze akarja szedni, az össze is szedi, függetlenül attól, hogy hol tudja legközelebb kidobni.

"A nincs a közelben kuka" kifogás véleményem szerint elfogadhatatlan, hiszen nyilvánvalóan nem aznap szerelték le a kukákat, amikor magadhoz vetted a kutyát. Tájékozódni kellett volna. Ha nem tudod vállalni, hogy akár több 10, akár 100 méteren keresztül himbálod a kis kezedben, nem kell belevágni.

A kutyatartás ezzel jár. Ha ezt a legalapvetőbb dolgot sem vagy képes elvégezni, ne tarts kutyát.

Nemrég összeszólalkoztam egy környékbelivel aki ugyancsak nem takarít a kutyája után. Tudta hogy vesztes pozícióban van, de csak hajtotta a hülyeségeit, hogy "az önkormányzat nem rak ki zacskót, meg nem rak ki elég kukát." Erre csak annyit kérdeztem tőle, hogy "a gyerekedet is csak akkor fogod tisztába tenni, ha az önkormányzattól kapsz pelenkát?". Na, ezután szó nélkül elkullogott.

Szóval, nem kell a kifogás. Fel kell szedni és kész.

2012. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#12 vagyok.

Még annyit hozzá fűznék, hogy én mindig feltakarítok a kutyám után, mert én is utálok ürülékbe lépni, azt kerülgetni. De az mégiscsak borzalom, hogyha kutyás társaságban vagyunk valahol, akkor ha a kutyám elvégzi a dolgát, akkor 10-15 percet kelljen gyalogolnom, hogy kidobhassam a csomagot. És a múltkor egy nő kezdett el velem ordítozni meg veszekedni, hogy mit képzelek, hogy a buszmegálló melletti szemetesbe dobom ki a sz.art. Merthogy az a kuka nem arra való.

Nem tudom, mennyire nekem címezték a későbbi válaszokat, de nyilván, ha tudom, hogy 100 m-es körzetben találok szemetest, akkor elgyalogolok, de most 400 és 500 métereket ne várjanak már el tőlem, hogy sétálgatok így. És már többször szóltam az évek alatt én is, mások is emiatt a kuka hiány miatt, de persze, hogy nem intézkednek semmit. Én meg nem azért fogok letenni a kutyatartás örömeiről, mert nincs szemetes. Elvagyok én így is, oszlop melletti halmokkal.

2012. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Akiteki ***** válasza:
59%
Érdekes, hogy én még mindig találtam megfelelő helyet és nem kellett kilométereket gyalogolnom. Az, hogy valami unatkozó banya sikítozik, pont hidegen hagy. Arra való a szemetes, akár a buszmegállóban van, akár a Parlament előtt. Mi másra szeretné használni?
2012. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%
hát, azt, hogy narancssárga vagy direkt "kutyás zöld" a szemetes, én sem veszem figyelembe, csak ha van választási lehetőség. amúgy meg zacskóban van nyilván, nem csak úgy ráfolyatom a többi szemét tetejére :). felőlem nyugodtan rinyálhat a néni, biztos én is tudnék olyat találni a viselkedésében, ami meg nekem nem tetszik. szerintem ez a felelős magatartás. kánikulában még megérteném, de ezekben a mínuszokban egyik szemetesben sem bűzölög az ürülék.
2012. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!