Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek célszerű megvenni?

Szerintetek célszerű megvenni?

Figyelt kérdés
Ha 1 yorki kölyök (nem tenyésztőnél) az interneten normál mértetű, szép de nincs hozzá törzskönyv, meg lehet venni?? Mert ugy hallottam csak törzskönyveset célszerű venni
2012. febr. 19. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És miért?
2012. febr. 19. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meg lehet venni. De 2 fontos dolgot elmondanék:

1. Ezzel az illegális szaporítást támogatod (és véleményem szerint azt is, hogy ezáltal egyre több kutya kerül majd menhelyekre, utcára)

2. Soha nem tudhatod, hogy a kutyád valójában mit örökölt. Külső jegyek, betegségek. Ez mind lutri. Kiadsz érte 30-40-50 ezer forintot, holott ha egy kicsit még gyűjtenél simán vehetnél megbízható helyről, garanciával, szerződéssel, törzskönyvvel. Ha hobbi célra veszed, akkor olcsóbban is szokták adni.


Én nem javaslom.

2012. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől fogok venni, csak kíváncsi voltam erre is
2012. febr. 19. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Meg lehet venni, csak nem érdemes. A részletekről tájékozódj itt: [link]
2012. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!