Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy 5 hónapos Bolognese...

Kaptam egy 5 hónapos Bolognese kiskutyát hogy kell gondozni? Mert fogalmam sincs róla

Figyelt kérdés

2012. febr. 19. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire vagy pontosan kíváncsi a gondozásával kapcsolatban??

Amúgy most akkor teljesen váratlanul kaptál egy kiskutyát??

2012. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első dolgod legyen, hogy vegyél neki junior kaját és vizet tegyél elé :) utána menjetek le sétálni.

Vidd el a legközelebbi állatorvoshoz, hogy megkapja a még hiányzó oltásokat. Ott kaphatsz jó tanácsokat is az orvostól. Nem kis feladat egy kis kutya gondozása, jó esetben kertes házban laksz, és akkor nem gond a szobatisztaság.

2012. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És még annyit, itt találtam a neten:

Gyakorlati tartási tanácsok

A Bolognese rendben tartása nem nagyon munkaigényes, de következetes ápolást igényel minden nap. Napi fésülést, hogy az elhalt szõröket eltávolítsuk, hiszen a Bolognese szõre, mint az uszkáré nem hullik. Napi munka még a szemtisztítás is, mely soha nem maradhat el. Évente kétszer tavasszal és õsszel váltja a szõrét, ebben az idõszakban a napi fésülés több odafigyelést igényel.

2012. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amire szükség van: etető és itató tál, nyakörv, póráz, junior táp, néhány játék (amit nem tud szétrágni, lenyelni), élősködők elleni nyakörv/csepp, kutyasampon, és egy pokróc, amin aludhat. Az oltásai megvannak? Mert első körben állatorvoshoz vinném megnézetni, ha nincs chipje, akkor chipeltetni, meg ha van elmaradt oltása, azt beadni. Kertes házban laktok?
2012. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen kertes házban lakom és azért kaptam mert hogy így felelősség teljes leszek .De két szintes házban lakom ahol van egy lépcső ez nem baj? mert a felső szinten van a szobám a kutya meg ott van. am köszi a válaszokat
2012. febr. 20. 18:00
 6/7 A kérdező kommentje:
ezt a chipeltetést nem értem
2012. febr. 20. 18:01
 7/7 A kérdező kommentje:
De emelet még van edzésem hétfőn szerdán pénteken
2012. febr. 20. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!