Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elvállaljam?

Szerintetek elvállaljam?

Figyelt kérdés

Szóval ma felhívott az egyik távoli rokonom, hogy nem tudnám-e elvállalni a kutyáját egy hónapra, vagy tudnék-e valakit, akit segíthet neki. Azt mondtam, hogy még meggondolom, de nem tudok dűlőre jutni. Valójában szívesen vigyáznék a kutyára, de mi van, ha sok lesz egyszerre? Mert a helyzet az, hogy nekem is van egy kutyám. Sok szempontot figyelembe vettem, de egyszerűen nem tudom. Az én kutyámmal egyedül nincs gond, de nem tudom mit művelne a két kutya a lakásban. Tehát a szempontok:


Nem tudom hogy hogyan viselkedik a másik kutya kutyatársaságban.


Nem tudom hogy ivartalanított-e, vagy hogy mikor tüzel (mert az ismerős kutyája szuka, az enyém pedig kan).


Amikor náluk voltam, otthon nagyon kedves, és jól nevelt kutya volt, de vajon mit tenne idegen környezetben, egy másik kutyával?


Szóval ezek a kérdések, amikre nem tudom a választ, de meg fogom kérdezni a gazditól. De addig nem akarom felhívni, és beszédíteni, hogy talán elvállalom, aztán mégsem. Szóval valahogy el kéne döntenem...

Amúgy 15 éves lány vagyok, a belvárosban, egy emeletes házban lakom. Az én kutyám egy kínai kopaszkutya, powder puff, az ismerősömé pedig egy bolognese. Szóval nem túl nehéz természetű kutyák, de félek, hogy suli mellett hogyan boldogulnék.



2012. febr. 20. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
ez sok mindentől függ, hogy menyi idős a kutya, mikor utazik a rokon pontosan, mennyire éltek messze egymástól.. A legkedvezőbb esetben(a rokon is a közelben lakik, és csak jövő héten utazik) azt mondanám, hogy hétvégén vagy akár hétköznap délután elhozná hozzátok a kutyát(és utána otthagyná egy kis időre), így megtudnád, hogy a kutya: ivartalanított-e, mikor fog tüzelni, hogy viselkedik idegen környezetben idegen kutyákkal. De én a helyedben elvállalnám, ha jól nevelt kutyának láttad, akkor nem lehet olyan nagy gond.
2012. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy hét múlva indul, és ugyanabban a városban lakunk.
2012. febr. 20. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez két nagyon kis kedves kutyafajta. Én is vigyáztam már bolognese kiskutyára a dobik mellett, és semmi baj nem volt vele. Szerintem nyugodtan elvállalhatod. Biztos sokat segitenél vele az ismerősödnek, és lehet, hogy egyszer neked is szükséged lesz rá.
2012. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az idmerősödet azokról a dolgokról, amiket ő tudhat, ezzel máris egy csomó kérdést megoldottál magadban.

A viselkedését pedig te tudod befolyásolni, ha alapvetően náluk problémamentes, akkor nálatok sem fog kisördöggé változni.

2012. febr. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem ma felhívom :)
2012. febr. 21. 07:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi gond. Mi rendszeresen vigyázunk csokiért ismerősök kutyáira. Eleinte a saját kutyáink fel voltak háborodva a birtokháborítás miatt, de 1-2 óra alatt rájöttek, mekkora buli idegeneket szivatni, beleugrasztani a kerti tóba, bevinni a sűrűbe a bokrok közé stb. :)

A vendég kutyák pedig, még ha nagypofájú, domináns típusúak is, amint a gazda kiteszi a lábát, összemennek 10 centit és hagyják magukat két vállra fektetni a jó pedagógiai érzékkel rendelkező szukámtól. Egy nap múlva világi jó barátok.

Szóval a vendég kutyák általában nagyon gyorsan alkalmazkodnak az új környezethez, ha nincs ott a gazda "hátvédnek". Ők sem hülyék, nem céljuk maguk ellen fordítani a közhangulatot.

2012. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!