Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kb egyforma kutyának ugyanol...

2 kb egyforma kutyának ugyanolyan egyforma kölykeik lennének?

Figyelt kérdés

Nem akarok szaporítani vagy ilyesmi, szóval nem kell majd nekem támadni, csak elgondolkodtam ezen.


Van egy menhelyi keverék kutyám. Vizsla szerű, állítólag tacskó is van benne, egy mix. Pár utcával odébb megláttam egy teljesen ugyanolyan kutyát mint enyém. Ugyanaz a szín, a fej, a nézésük, csak az enyém nyúlánk, vékonyabb, az a kutya meg tömöttebb, izmosabb. Lehet hogy rokonok? Ugyanilyen kölykeik lennének?


2012. febr. 20. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
biztos nem. A keverékek kölykei általában visszaütnek a nagyszülőkre, tehát lennének vizslaszerű és tacskószerű kutyák. A mérték nagyon különböző lehet.
2012. febr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az öröklödés ugrik egy generációt...
2012. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert az jutott eszembe hogy milyen érdekes lenne hogy a szülők kb egyformák, és a kölykök is ugyanolyanok. Mintha klónok lennének.
2012. febr. 20. 23:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még két azonos fajtatiszta kutyánál sem jön össze a teljesen ugyanolyan kölyök.
2012. febr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha ők, az őseik, az őseik ősei és azok ősei is ugyanolyanok, akkor valószínűleg igen. Ezért van az, hogy bizonyos kutyafajták egyedei (pl. rottweiler) mind egyszínűek és szinte azonos mintájúak, mert őket több száz év alatt szelektálták ilyenné. Rengeteget számít, hogy milyen genetikai múltja van a kutyának, milyen színeket "kapott" az őseitől. Ezt szaknyelven úgy hívják, hogy fenotípus és genotípus: a fenotípus az, amit látsz, tehát hogy ugyanolyan színű a két kutya, a genotípus pedig az, amit a kutya a génjeiben hordoz, amit viszont ismeretlen múltú keverékek lévén nem ismerhetsz, valószínűleg ezerféle színű kutya részt vett az ő "létrehozásukban", és ezeből bármelyikük színe kiütközhetne bármikor a kölykökben.
2012. febr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


A húgom befogadott egy fekete tacskó keverék kölyök szuka kutyát. Egyszer vemhes lett, 1 kan kölyköt hagytak meg maguknál, a többinek kerestek gazdit. Ma már nem lehet őket megkülönböztetni, legalábbis én nem tudom. Annyira hasonlítanak egymásra! Tényleg, mint a klónok. De ez csak véletlen.

(már viszik ivartalanítani a szukát, most lett rá pénz)

2012. febr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!