Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belekeveredtem. Segítene...

Belekeveredtem. Segítene valaki értelmezni?

Figyelt kérdés

Fontos lenne! :S


[link]


Most akkor milyen arányban is legyen az etetése? Hány grammot adjak neki egy nap? Gramm/napról van szó, van az oszlop, ami jelzi a napot, hónapot, alatta van a gramm sor, de azok mellett mik a számok?


Az én esetemben 10 kg-os. 6 hónapos mopszról van szó, de nem tudtam neki így kiszámolni az etetését. Kérlek segítsen valaki! :S


2012. febr. 21. 08:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy ez való nektek? Az a bibi, ha megnézed a 6-8 hónapos kor közötti sorokat lefele, ilyet nem találsz benne, hogy 10 kg-os kutya esetében mennyi a napi adag.

Ez úgy nézne ki, ha mondjuk 6 hónapos a kutyád és 8 kg a súlya, akkor a napi adagja 145 gramm (ezt kell elosztanod a napi etetésnél).


Szerintem vagy egy kicsit gyorsabban nőtt a kutyád, vagy az eggyel nagyobb táp való nektek!

2012. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Biztos van 10kg a kutyusod? Ez még egy felnőttnek is elvileg sok lenne. Ha el van hízva akkor kicsit fogyaszd le és add neki a 8kg testtömegre nézve a kaját (145g), ha meg nincs rajta semmi felesleg, akkor viszont tényleg nem ez a nektek való táp.
2012. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja!:S Hát ezt szo..tam. Mikor 8 kg. volt akkor jó volt a kutyumnak ez a táp, hát akkor viszonylag gyorsan nőtt ezek szerint. Az a baj, hogy már megvettem és csak utána mértem meg, hogy hogy növekszik, ilyen ellenőrzés, kiváncsiságszerűen... Aztán mondom már 6 hónapos, máshogy kell etetni, megnéztem és nem igazodtam ki rajta.-.-" Hát ennek most nem örülök, nem a legolcsóbb fajta táp és az egész meg van szinte!:S:S Amúgy már nem ide tartozik a kérdésem de írtátok, hogy gyorsan nőtt... Ugye ez nem baj, nincs baj!:S Mondjuk abszolút nincs meghízva, mindig ugyanakkor van az etetés is, napi 2x! Amúgy azt olvastam már valahol, hogy a mopszoknak ilyen a testalkatúk, kicsit kilógnak a sorból, ugye eleve 10kg felett számít azt hiszem közepes testméretűnek is. Sokan ruhánál is nehezen találják meg a hozzáillőt.
2012. febr. 21. 14:51
 4/17 A kérdező kommentje:

Amúgy akkor adhatnám neki ezt szerintetek mini baby táp helyett?


[link]

2012. febr. 21. 15:51
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, mehetne neki ez!

Tudsz róla fotót feltölteni? Ha lehet olyat, ahol felülnézetből és oldalnézetből van?

Ide pár kattintással fel tudod rakni és csak bemásolod ide a linket...

[link]

2012. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Uhh, köszi, akkor töltök fel.:)
2012. febr. 21. 16:37
 7/17 A kérdező kommentje:
De kérdezhetnék még valamit? Azt sem értem, hogy ha közepes méretűek(ha jól értelmezem...) 11kg-tól vannak, akkor miért vannak itt a Happy dog-Medium juniornál az adagolási útmutatónál 3 kg-tól írva? Ha adagolom, akkor u
2012. febr. 21. 16:39
 8/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, gyorsan küldtem el. :D Szóval ha adagolom, akkor ami 10kg mellett van azt kell, szóval 180 grammot naponta kétfelé... Amúgy mikor pici volt, 1-2 hónapja te segítettél akkor is az ilyenben! :D :D :D Szóval duplán köszönet! :)
2012. febr. 21. 16:40
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha már megvan a táp etesd meg vele nyugodtan csak adj belőle többet, ezért nehogy kidobd. Szerintem ha 200-220g körül adsz neki naponta annak jónak kéne lennie, ha meg úgy veszed észre, hogy túl sok/kevés akkor korrigálod.

Nem igazán értek a mopszokhoz, de úgy olvastam, hogy 8,5kg a standard felső határa, de vannak 10kg körüli felnőttek is, ezért kérdeztem, hogy nincs e rajta pici felesleg, mert ha már fél évesen 10kg akkor nem pici...

2012. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsi elnéztem az oszlopot az etetésin, szóval inkább amit írtál 180g körül adj neki.
2012. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!