Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogy kéne értelmezni?

Ezt hogy kéne értelmezni?

Figyelt kérdés
Ha egy kutya egyedül szinte minden tünetet produkál (kivéve agresszivitás a gazdával meg ilyenek) amiből rögtön azt mondanák, hogy nem tiszteli a gazdát, de ha a gazda vele van akkor meg minden olyan "tünetet" produkál amiről azt mondanák, hogy a gazda teljes mértékben főnök?
2011. szept. 22. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongásra gondolsz? Akkor nem te vagy a főnök bármilyen szófogadónak is tűnik mikor vele vagy. Vagy esetleg néhány példát mondhatnál melyik esetben pontosan mi történik.
2011. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha nem én vagyok a főnök akkor miért van az, hogy gyakorlatilag azt is megmondhatom neki, mikor "pislogjon" és meg is teszi szó nélkül? Ennél jobban már nem lehetnék a főnöke, mert akkor már zsarnok lennék, így is elég érzékeny.

Ha nem vagyok ott bármit megcsinál amit akar. Mindent megugat ("ugatós" fajta,+ nem utánam sír), rág ha épp olyan kedve van, de van amikor nem, mindent megeszik amit talál, felmászik ahova akar, stb. Sosem gyakoroltam vele hogy ezeket nem szabad, egyrészt mert kinti kutya volt (ott meg nincs ágy stb xD), másrészt ha velem van akkor SOSEM (kölyökkorban sem!) csinál semmit, rajtakapni meg lehetetlen. Eközben meg ha velem van, tökéletes, versenyeket nyerünk stb. Igazából ebből semmit sem érzek, mert ha elmegyek, egyszerűen bezárom, de zavar a tudat.

2011. szept. 22. 18:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem sír utánam ha elmegyek, de remekül levezette a feszültséget amit az irántam érzett aggodalma okozott. Már abbahagyta nagy nehezen. Amúgy is szófógadó volt, de a szeparációs szorongását elég nehéz volt megszüntetni. Mondjuk csak a szokásos 4 lépéses én vagyok a vezér tréninget csináltuk végig, meg neki egyébként is volt egy csomó rossz szokása még amit az előző gazdájánál vett fel. Nálunk is az volt a gond, hogy sosem tudtam rajtakapni, mert csak akkor csinálta a dolgait ha nem voltam otthon, tehát esély nem volt lecseszni miatta. A problémád most az, hogy zavarja a szomszédokat? Gondolom tőlük tudod, hogy mit csinál amíg nem vagy otthon.
2011. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amúgy azt nem tudom, hogy hogyan nézne ki az a zsarnokság. Nem mondtam, hogy legyél vele bunkó:D Egy biztos. Nem úgy kéne viselkednie ha nem vagy otthon. Még kell rajta dolgozni. Pontos tanácsot nem tudok adni, hogy mit tegyél, mert az én kutyám sosem volt ugatós fajta. Az nagyon megterhelő lenne az időbeosztásod miatt ha lefárasztanád reggel? Vagy ezeket akkor is csinálja ha fáradt?
2011. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem zavarja a szomszédokat, sosem szóltak. Én vagyok maximalista, akkor hallom hogy szerintem feleslegesen ugat amikor a környező utcákban sétálok vagy telefonon beszélek valakivel aki otthon van, és amikor várom a vonatot (ház előtt van), stb. Illetve van amikor kint van éjszaka, és én halál komolyan felébredek ha feleslegesen ugat mert tudom hogy rosszat csinál (nem mert hangos). De amint kelnék fel, a kutya elhallgat és annyi (pedig messze van a kennel). Ha velem van akkor meg sem mukkan.

Ebben a 4 lépéses izében sejtem mire gondolsz, csak az a "baj" hogy én eleve alkalmaztam a legtöbbjét ösztönösen még mielőtt olvastam volna. A kutya ebbe nőtt bele, neki ez csak a megszokott lenne.

Lefárasztani le tudom, csak ő nem könnyen fárad el és gyorsan kipiheni, 6-7-8 óra alatt százszor is.

Igazából arra vagyok kiváncsi, hogy ha én vagyok a főnök akkor miért csinálja, ha meg nem akkor miért nincs a kapcsolatunkban probléma? Szerintem az a baj, hogy nem gyakoroltam vele ezeket, és hogy tudatosan csak én nevelem a kutyát, tehát köztünk nincs más ember, ha én elmegyk, akkor ő a kevetkező a sorban.

2011. szept. 23. 14:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Ahogy kiveszem a szavaidból nagyon magas energiákkal bír a kutyád:) Sajnos az ilyen kutyákat a gazdinak is nagyobb energia tartósan lefárasztani, pedig az nem árt, mert akkor nem jut eszébe rosszalkodni. Interaktív kutyajátékokkal már próbálkoztál? Az jól le tudja kötni a figyelmüket, és nem kell hozzá a gazdi jelenléte, hogy szórakoztató legyen neki. És mivel úgymond gondolkodnia kell közben, valamennyire el is fárad tőle. És igen, ha többen éltek együtt a kutyával fontos lenne tudnia, hogy ő nem a második, hanem az utolsó a rangsorban. Valamelyest be kell vonni a családtagokat is. Mi után befogadtuk a kutyámat nálunk is voltak gondok. Én elmentem otthonról korán reggel, a kutya meg kezdte a műsort és felébresztette a páromat. Bármennyire is nem volt ínyére, kénytelen volt ő is kivenni valamelyest a részét a munkából:) Ha megoldható menjetek együtt sétálni, betartva a sorrendet, hogy ki megy ki először, stb. Együttes erővel próbáljátok érzékeltetni a kutyussal, hogy ő nem közvetlenül utánad helyezkedik el a rangsorban. Etetését egyedül te intézed? Így a leírtak alapján mondjuk főként arra gondolnék, hogy sok a felesleges energiája és unatkozik. Biztosan foglalkozol vele eleget amikor otthon vagy, nem vitatom, de a nap többi részében túl sok felesleges energiát kellene levezetnie. Normális esetben éjszaka aludnia kéne, azt azért lássuk be:) Nekem könnyebb volt a helyzetem, az én kutyám akkor vakkantgatott éjjel amikor elment valaki a bejárat előtt. Cukorfalat, hogy szól, de én inkább rászóltam hogy ne tegye:D Nekem itt volt a közelben, könnyű volt leugatni:) Gondolom neked nem lenne kényelmes kisétálni éjjel a kennelhez. Bár lehet hogy egyszer-kétszer érdemes lenne. Szerintem hamar leesne neki a tantusz, hogy nem díjazod hogy randalírozik:) Mivel zsarnok nem akarsz lenni, meg amúgy is, természetesen közben biztosítsd neki a szórakozás lehetőségét pl az említett interaktív kutyajátékkal. Szerintem:)
2011. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Éjszaka bent van velem és ha én 20 órát alszok akkor ő 20 órán keresztül alszik és meg sem mukkan (tehát ennyire szófogadó), akkor sem ha kint háborúznak. Csak néha kirakom valamiért a kennelbe aludni akkor előfordul, de ez nagyon ritka. És minden gond nélkül kimennék hozzá éjszaka, de minek? Hisz már akkor elhallgat amikor eldöntöm fejben, hogy felkelek. Nem vicc. De legkésőbb akkor amikor meglát, meghall. Sosem csinál semmi rosszatt előttem. És lehetetlen elmenni odáig úgy hogy ne lásson. Nap közben csinálja inkább ha nem vagyok otthon.

A családot egyáltalán nem érdekli a kutya (nincs vele bajuk), és ÉN direkt nem akarom, hogy más foglalkozzon vele, ezen kívül ők előbb mennek el és később érnek haza mint én... Meg aztán sok ember egyedül lakik, akkor mi van?

A játékokon gondolkodtam én is, de például egy öklömnyi vastag, 30-40 cm-s csontot elrág 1 óra alatt, és utána annyi. Nagyon okos is, pillanatok alatt rájön mindenre (etológia teszteken is vettünk részt). Meg kajával motiválom, és fontos, hogy szépen dolgozzon, ha meg egész nap eszik mira haza érek. Szóval bonyolult xD Én tényleg foglalkozok vele, hisz iskolába jár, versenyzik, mindenfélét sportol stb.

2011. szept. 25. 20:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja amúgy ő is azért ugat mert van valami kint, csak utána nem bírja abbahagyni. És nem futkározik, csak van egyhelyben és ugatgat. De ez az éjszakai tényleg ritka mert bent van általában. És komolyan ha én rászólok, azonnal abbahagyja (csak ugye általában előbb észrevesz, és egy idő után elfelejti hogy x ideje szóltam), és családot sem próbálta ledominálni soha, tehát komolyan soha, soha, soha semmi rosszat nem tesz ha vele vagyok, és mindig azonnal szót fogad akármit csinált.
2011. szept. 25. 20:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha sok ember egyedül lakik, akkor mi van?:D Semmi, akkor is a kutya az utolsó a rangsorban:) Csak akkor pont a második hely jut neki:D És csendben van, nem rosszalkodik. Utóbbit látom, előbbivel kapcsolatban pedig a szomszédok tájékoztattak amíg nem így volt:D Van egy olyan játék, ahol ilyen kis kockákat kell tologatni, némelyik alatt kaja van, ezeket találja meg a kutyus ha ügyesen tologatja. [link]

Ilyesmi játékokat tudnék elképzelni neki így látatlanban:) Az én kutyám is szétrágott minden játékot egyébként. Ezeket nem. Meg van neki egy olyan labdája amibe kaját lehet tenni, és természetes gumiból készült. Ezek az interaktív játékok vannak neki csak egy darabban:D Próbáld ki te is, ha mást nem érsz el vele, a kutyád biztosan jól fog szórakozni velük.:)

2011. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát azért mondom, ha egyedül is képesek vagyunk normális kutyát nevelni akkor miért ne lehetne úgy hogy nem vagyunk egyedül? Ha akarnám se tudnának vele foglalkozni hisz alig vannak itthon. De nem is akarom.

A tologató játékot már terveztem neki venni, meg kongot, de úgy gondoltam együtt játszuk. Egyedül nem hinném hogy sokáig tartana neki a tologatás, és aztán nincs aki újratöltse. Meg tudni kell róla, hogy nem szereti a tárgyakat, alig tudtam megtanítani frizbizni, szabályosan apportírozni stb, mert olyan gyengén fog meg mindent hogy nem igaz, tartani meg utálja. Inkább ilyen puhább dolgokat rág meg ha olyan kedve és egyedül van. Meg nem is hagyom elöl a játékait, de akkor sem rágná meg őket, csak a plüsscsontot. Szóval még az is lehet, hogy a kaja sem lenne neki elég csábító ami a kongban van.

2011. szept. 25. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!