Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki használta már a Duoband...

Valaki használta már a Duoband 2in1 nyakörvet? Kinek mi a tapasztalata? Írjatok kérlek.

Figyelt kérdés
Tudom van már ilyen kérdés de sajnos kevés válasz van rá.Nagyon szimpatikus hogy elvileg vízálló,4 hónapig hatásos és bolha ellen is véd.Bár olcsó de ettől még lehet hatékony és ha csak 2 hónap igaz a 4-ből már az is jó.Spot ont nem akarok többé használni mert vakarózott tőle a kutyusom.Kiltix kilőve mert nem vízálló,Scalibor szintén mert az meg nem véd bolha ellen.......
2012. febr. 22. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Melyik spot ontól vakarózott a kutyád? Mert az enyém az Exspottól vakarózott, de az Advantixtól pl nem. Szerintem ezek hatásosabbak, mint a nyakörvek.
2012. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi próbaképp vettünk 2. hónapja használjuk, se bolha se kullancs, de a mínuszokba ugye azok se nagyon ugrálnak (vagy mégis?), úgy gondoltuk, hogy télre jó lesz.

Kutya nem vakarózik tőle, rossz szavam eddig nem lehet rá. Kiltix volt tervbe véve, de az annyira büdös, hogy nem lehet tőle megmaradni bent, a scalibor szagtalan de bolha ellen nem véd és ismerősöm ajánlotta ezt, hogy neki bevállt (előtte frontline spot-ont használt). Majd most hogy enyhül az idő figyelem a kutyát folyamatosan, hogy van e benne valami.

De következőnek ezt szeretném kipróbálni, mert a németek eléggé dicsérik és szagtalan, vízálló:

[link]

2012. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Advantix-tól és az Ex-spot-tól is ráadásúl kb. 2 hétig csupa olaj tőlük a szőre bár nem is ez a legnagyobb gond.
2012. febr. 22. 12:45
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló ez a nyakörv is nagyon jónak tűnik ezt még nem is láttam ettől a márkától csak azt amelyik kb. 1000ft és az fekete.
2012. febr. 22. 12:49
 5/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tavaly ősszel vettem Duoband 2in1 nyakörvet, és valamikor novemberben raktam rá a kutyámra. Azóta nem láttam benne sem kullancsot, sem bolhát, pedig a szomszéd kutyáján, macskáin van bőven bolha...kullancs pedig van a Duna-parton, az állatorvosom mondta, hogy télen is volt babéziás kutyája itt a környéken. Tehát működik a nyakörv szerintem.

Mostanában jár le, szerintem kipróbálom a tavaszi időszakban is majd.


Tavaly kora nyáron, mikor a Kiltix után Scalibort raktam a kutyámra, akkor egy bő hétig naponta kb. 10 kullancsot szedtem ki belőle :O Naponta többször átnéztem és eltávolítottam a kullancsokat. Az volt a baj, hogy a Scalibornak két hét kell, hogy kifejthesse teljes hatását...Scalibor és Kiltix mellett sem volt egyébként kullancs a kutyában, viszont Scalibor mellett volt bolhás fertőzése...ugyanis a Scalibort nem tesztelték bolhára...bár egyik doki szerint jó bolha ellen, másik szerint nem...

És hiába vízálló a Scalibor és a Duoband, nekem minden doki azt mondja, hogy rendszeres úsztatás csökkenti a hatásukat...hát nem tudom...én nem vettem le a Scalibort, sőt a nem vízálló Kiltix is rajta volt az előző téli nagy havakban és a tavaly tavasszal történő úszkálásoknál :D és nem volt kullancs.

2012. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

2-es. Miben különbözik ettől, amit linkeltél? Azt látom, hogy nagytestű kutyákra írja, de amit én linkeltem annál nyakmérettől függ, hogy milyen hosszú a kutya nyakán, és ettől függ ugye a hatóanyag is.

[link]

2012. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tavasszal-nyáron, ősszel mindig van ezer ilyen kérdés. Általában le is írják a válaszokban : egy adott termék messze nem biztos, hogy minden kutyán egyformán működik. A hatásosság függ a kutyától, a hely fertőzöttségétől, ahol jár.
2012. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ha jó láttam, a védettségi idő hosszabb a drágább nyakörvnél, bár nem arányos az árral.
2012. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszi!
2012. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hosszabb a védettségi idő és más hatóanyagot használnak a két nyakörvnél, valamint szagtalan és vízálló (bár elvileg a másik is az).
2012. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!