Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon fontos! Kutya pisilés!...

Nagyon fontos! Kutya pisilés! Meddíg bírja a kutyus pisilés nélkül?

Figyelt kérdés
Régen volt egy kutyusom.Kis testű szoba kutyus.Akkor még tanultam,így volt időm kivinni.Most egy menhelyen találtam egy pont ugyan olyan édi kiskutyust.El szeretném hozni onnan.Most már dolgozom,napi 8 órába,így nem tudom olyan gyakran kivinni.Tudok itthon olyan helyet csinálni neki ahol el tudja végezni a dolgát?Vagy kibír 8-10 órát,amíg dolgozom?Napi egyszer adjak neki enni?Mikor?Azért kérdem ezt,hogy nehogy akkor keljen kakilnia,amikor épp dolgozom.Köszi!
2012. febr. 22. 17:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házban laksz? Mert ha igen, akkor nem nehéz megoldani. Vagy kicsukod, amíg dolgozol, vagy csinálsz számára kutya bejárót. Ha panelban laksz, akkor kicsit macerásabb, de egy felnőtt kutya kibír 8 órát pisi nélkül. Mielőtt elmész sétáltok egy nagyot, aztán mikor hazajössz, utána rögtön. Már ha a kutya szobatiszta.
2012. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ, hogy mennyi idős a kutya, de semmiképpen ne szoktasd rá, hogy a lakásban végezze a dolgát, mert az életben nem neveled ki belőle! Ha még nem szobatiszta, akkor nehéz lesz ránevelni, ha napi 8 órát van egyedül, persze biztos nem lehetetlen.:)


Az én kutyám egyébként 4 hónapos és már most is kibír 8 órát, de balesetek azért még előfordulnak, viszont akkor is csak pisi. De én naponta 5-6 alkalommal is levittem és volt, hogy 2 órát ácsorogtam vele a hidegben mire hajlandó volt pisilni...

2012. febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Egy kutyát sétáltatni kell, nem macska hogy alomra járjon.

Egy átlag ember dolgozik napi 8-9órát, ennek ellenére lehet kutyát tartani, HA reggel este és hétvégén rendesen foglalkozol vele, és nem csak pisi-kaki szempontból, testi és agyi fárasztás is (kutyasuli, kutyafutattó, játék stb...)

Persze ez szoktatás kérdés, 8-10 órát bezárva lenne egy olyan kutyának aki talán életében nem volt lakásban, elképzelhető hogy hónapokig tart majd a bepisilés/kakilás, nyüszítés, lakás rombolás.

2012. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Panelban lakom.A kutyus pedig 4 éves.Állítólag szobatiszta.
2012. febr. 22. 17:20
 5/20 A kérdező kommentje:
Pincsiről van szó.Benti kutyus volt míg az állatmenhelyre kerülése előtt.
2012. febr. 22. 17:22
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Macskával még meg lehet csinálni, de kutyával nem. Gondolj arra, milyen lenne neked az ő helyében. Szar. Nekem pont ugyanez a problémám, nagyon szeretnék kutyát, de nem vállalom be, mert én sem vagyok itthon meló miatt. Korábban egy másik albérletben laktam egy lánnyal, és neki volt egy labradorja. A csaj full ketyós volt, és a kutyával sem törődött (a végén elvitte az anyja magához az állatot). Szóval és tapasztalatból beszélek. Amikor hazamentem a munkából, a kutya már alig bírt magával annyira kellett wc-znie, én vittem le mindig mert a csaj szart rá. Volt olyan, hogy a lépcsőházban már nem bírta tovább szegény. De mi van akkor, ha a szőnyegre csinál, vagy a kanapéra? Hogy reagálnál? Mert az sem jó, ha állandó félelemben él, hogy megint valaki leszidja... ráadásul tök természetes dolog miatt (pisilés). Én azt javaslom, valami más állatfajtát válassz, ha már mindenképp szeretnél valamit.
2012. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kismillió ember tart otthon kutyát 8 óra munka mellett, kibírja. Csak arra figyelj, hogy meló előtt és után rögtön vidd le, meg persze lefekvés előtt is, mert ha rendszeresen túl sokáig kell tartogatnia, akkor az idősebb korában okozhat vizelettartási problémákat.
2012. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Állítólag..." Egy menhelyi kutyánál sosem lehet tudni hogy reagál egy újabb környezet változásra.

Új kutya érkezéskor, legyen az kölyök vagy felnőtt, érdemes pár nap szabadságot kivenni, hogy ne rögtön 10 órára egyedül kelljen hagyni egy teljesen idegen környezetben. És csak ismételni tudom, a kutya nem macska, rendszeres mozgás és foglalkozás kell neki, munka előtt és után is, és persze hétvégén. Ha van benned elég kitartás, hogy munka előtt szakadó esőben, hóban, szélben is levidd és ugyanez munka után is akkor hajrá, sok boldogságot. Csak legyél tisztába hogy ez egy (kutya)életre szóló döntés, tehát 10 éven keresztül minden egyes nap.

2012. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ha véletlenül valahova a lakásba bepiszkítana,amikor nem vagyok otthon,biztos nem szúrnám le!Nem az ő hibája lenne.Egyépként 7 éve pusztult el a kutyám,már öreg volt.Beteg lett,az orvosok küzdöttek érte,de nem sikerült meggyógyítaniuk.Ő is 4 évesen került hozzám.7 évet volt velem.Mindíg én sétáltattam.SOSEM PISZKÍTOTT A LAKÁSBA.De mint írtam akkor még suliba jártam,így volt,hogy napi 4x-5x vittem ki.Ennek már kb 7 éve,de a mai napig sokat gondolok rá,és gyakran álmodok vele éjszaka.Azóta elköltöztem,és a párommal élek.Minap a neten láttam egy teljesen ugyan olyan kiskutyust.(Nagyon ritka a teljesen ugyan olyan,mert szöre színe,foltok,fejforma eltérhet.Azóta sem láttam ennyire ugyanolyan kutyust ebből a fajtából)Így érthető,hogy nagyon el szeretném hozni onnan ahol most van.Párom is imádja az állatokat.Ő is ugyan úgy kivinné.Ő két műszakba dolgozik,én háromba.Így általában nem sokat lenne egyedül itthon a kutyus.

Viszont abban az esetben kérdeztem,hogy kibírja-e a 10órát,ha a párommal épp egy műszakba dolgozunk.Mert biztos lesz olyan.

Tudom,hogy nagy felelősség,és nem egy hónapra szól,hanem akár 10évre.

Akkor kibírja a 10órát is?Legrosszabb esetben 3X elég kivinni? A száraztáp mindíg lehet előtte,vagy nem?

2012. febr. 22. 20:01
 10/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha megszokja a szobatisztaságot és az egyedüllétet, akkor a 10 óra is elviselhető a kutyának, persze...a lakásban tartott kutyák többsége napi szinten ennyit van egyedül.


A kutya étele ne legyen előtte egész nap!!!! Két okból sem:

- Ez óriási nevelési hiba, hisz egy falkában a falkavezér eszik először, és mikor ő jóllakott, otthagyja a maradékot a többieknek. Abban az esetben, mikor a kutya bármikor ehet a kajából, azt sugalljátok neki, hogy ő a főnök, ő rendelkezik a kajáról...a kutya akkor és azt eszik, amit Ti, gazdik, főnökök adtok neki! Kirakjátok kajaidőben a tálat, akár "bele is ehettek", aztán 10 perc múlva elveszitek...ha evett, ha nem...következő étkezésnél ugyanígy.

- Másik ellenérv, hogy ha egész nap kontroll nélkül fogyaszthatja el az ételét, akkor össze-vissza alakul az ürítése is, nehéz kiszámítani, hogy mikor kell wc-znie. Ezért is jó, ha egy, vagy két meghatározott időpontban eszik naponta a kutya.

2012. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!